Aranżacja wnętrza w stylu BOHO

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jednem z bardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz. Styl Boho to barwne połączenie, które zapewne zyska wielu amatorów. Zapraszamy do lektury!

Poszukując stylu, który odpowiadał będzie Waszym wymaganiom i wyobrażeniom, powinniście skupić się na swoich własnych upodobaniach, a to, co modne zostawiać zawsze jako ostatnie z kryterium wyboru.Jeśli lubicie kolorowe, fantazyjnie urządzone wnętrza, gdzie każda artystyczna dusza znalazłaby swój azyl, styl Boho jest zdecydowanie wart rozważania. Przedstawiamy Wam kilka pomysłów i inspirujących projektów oraz podpowiadamy jak urządzić mieszkanie właśnie w tym barwnym stylu.

Patchworkowe lata 60 – podstawa stylu boho

Styl Boho, mimo swej egzotycznie brzmiącej nazwy, wywodzącej się od słowa ‚bohema’ nie jest stylem trudnym w aranżacji oraz nie wymaga specjalistycznej wiedzy na temat projektowania czy aranżacji wnętrz. Osiągnięcie założeń wyznaczonych przez styl polega na połączeniu wielu różnych barwnych pomysłów i inspiracji z różnych lat. Boho to przede wszystkim patchwork, czyli bez przesady mówiąc, wszystkiego jest po trochu. Odnajdziemy tu nawiązania do kolorowych lat 60, napotkamy barwne wspomnienia hipisów, delikatną nutę bohemy artystycznej prosto z ulic Paryża, ludowe motywy z różnych stron świata, czy też akcenty etniczne. W Boho nie ma znaczenia, skąd pochodzi inspiracja, ważne aby było barwnie i oryginalnie. Jeśli więc swoboda stylistyczna jest Wam wyjątkowo bliska, ten styl będzie dla Was idealny.

Powierzchowny bałagan i łączące go elementy

Główną zasadą stylu Boho jest brak zasad, a mianowicie pełna dowolność w łączeniu barw, dodatków czy innych elementów wystroju. Boho określić można także jako piękny, artystyczny nieład. Laikowi, który nie miał z tym stylem wcześniej do czynienia wydawać się może, iż we wnętrzu panuje chaos i nieporządek i nic tu do siebie nie pasuje. Przyglądając się jednak dokładniej, odnajdziemy wiele wspólnych cech, łączących ze sobą różne elementy, które tworzą wyjątkową całość. Sprawdzą się tu mocne barwy, wszelkie wzory nawiązujące do kolorowych lat 60., motywy florystyczne, zabawne akcenty, daleki orient, czy etniczne dodatki. To od Waszej wyobraźni zależał będzie efekt, bo to właśnie Wy zdecydujecie, w jakich kolorach i z jakimi elementami wystroju będziecie czuli się najswobodniej.

Meble i dodatki Boho

Jak już wspomnieliśmy dowolność i swoboda w wielobarwnym wydaniu to jedyne, czym powinniście się kierować, urządzając mieszkanie w stylu Boho. Dotyczy to nie tylko wyboru kolorów, ale także mebli. Najlepiej sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju starocie, pochodzące z różnych epok i szerokości geograficznych. Nie ma tu miejsca na nowoczesność, chyba że wpasuje się we wszechobecny powierzchowny chaos. Bardzo dobrym pomysłem są odnowione stare meble, które udało odzyskać się po krewnych, czy też zdobyć za grosze na pchlim targu. Warto wprowadzić jak najwięcej barw i pamiętać, żeby w odpowiedni sposób połączyć ze sobą różne elementy wystroju, bez konieczności dopasowywania ich do siebie. W stylu Boho odnajdą się Ci z Was, którzy kreatywnie i z rozmachem podejdą do aranżacji wnętrza, a także ci, którym zależy na oryginalności i niepowtarzalności.

Inne artykuły z GetHome.pl

Kolory do mieszkania – najlepsze według Pantone
Wynajem mieszkania – ile możemy zarobić?
Czy warto kupować mieszkanie z hipoteką?
Jak wybrać mieszkanie dla rodziny?
Kamień na ścianę lub przed domem – jak o niego dbać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *