Kamień na ścianę lub przed domem – jak o niego dbać

Z biegiem czasu i wraz z użytkowaniem, każdy materiał użyty do wykończenia wnętrza ulega zabrudzeniu i zniszczeniu.

Nie zawsze są to skutki nieodwracalne i za pomocą różnych zabiegów, możemy przywrócić im dawny blask i urok. Podpowiemy Wam dziś, jak sprawić, aby kamień naturalny, w różnym wydaniu, stał się z powrotem tak piękny, jak na początku jego użytkowania.

Kamień na ścianę – pielęgnujmy go jak najszybciej

Kamienie naturalne użyte we wnętrzach (takie jak między innymi granit, czy marmur) różnią się od siebie pod wieloma względami i wiele czynników wpływa na stopień ich zużycia. Część z nich bardzo źle reaguje na zabrudzenia ciekłe, jeśli więc macie w swoich wnętrzach nieimpregnowany granit, musicie reagować szybko. Kamień na ściane ma dużą zdolność do przyjmowania wszelkich przebarwień i brak reakcji, od razu po wylaniu płynu, skutkował będzie pojawieniem się plam. Jeśli zdarzy Wam się rozlać płyn, nie czekajcie, aż będzie za późno-zbierzcie wszystko suchą szmatką, nie próbując doczyszczać tym, co macie akurat pod ręką.

W przypadku tego typu zabrudzeń najlepiej sprawdzą się preparaty przeznaczone do czyszczenia danego materiału. Nie łudźcie się, iż tym samym płynem usunięcie zabrudzenia z marmuru, granitu i innych materiałów wykonanych z kamienia. Na każdym opakowaniu jest dokładna instrukcja użytkowania i do niej powinniście się stosować. Każdy posiadacz kamiennych powierzchni we wnętrzu, bez względu na to, czy jest to podłoga, blat w kuchni czy inne elementy wykończenia, powinien się w odpowiednie do danego materiału środki zaopatrzyć. Wypadki się zdarzają, a kamień  ścienny  jest wymagającym materiałem i należy dbać o niego odpowiednio. Zdecydowanie odradzamy używanie powszechnych środków czyszczących, które znajdują się w każdym domu. Mogą one spowodować, że na kamiennych powierzchniach powstaną nieodwracalne plamy i nie pozostanie Wam nic innego, jak zwrócić się do fachowej ekipy, która zajmuje się renowacją tego typu materiałów, co oczywiście wiązało się będzie z dodatkowymi kosztami.

Kamień dekoracyjny wokół domu

Kamień bardzo często używany jest też do wykładania zewnętrznych powierzchni, takich jak schody, tarasy, czy podjazdy. Jak poradzić sobie z powstałymi podczas użytkowania zniszczeniami? Do usuwania niewielkich zabrudzeń wystarczy sporą ilość wody pod ciśnieniem, uważać należy jednak, aby nie uszkodzić w ten sposób jego struktury. Plamy i przebarwienia bardzo dobrze schodzą po przetarciu ich benzyna ekstrakcyjną, jednak jest to praca dość czasochłonna i wymagająca precyzji. Tutaj także najlepiej sprawdzą się specjalne środki, przeznaczone do renowacji tego typu powierzchni oraz ścisłe podążanie za instrukcją podaną na opakowaniu.

W przypadku dużych zniszczeń i wieloletnich zaniedbań konieczne będzie zwrócenie się do firmy renowacyjnej, która z pomocą specjalistycznych środków, maszyn i technik przywróci kamiennym powierzchniom ich dawny blask. Najważniejszą sprawą, która wpłynie na wygląd tego typu materiałów , jest bieżąca konserwacja, jest to najlepszy sposób na to, aby wyglądały pięknie przez długie lata.

Inne artykuły z GetHome.pl

Kolory do mieszkania – najlepsze według Pantone
Wynajem mieszkania – ile możemy zarobić?
Czy warto kupować mieszkanie z hipoteką?
Jak wybrać mieszkanie dla rodziny?
Aranżacja wnętrza w stylu BOHO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *