Kolory do mieszkania – najlepsze według Pantone

Każdego roku Instytut Pantone, wyznaczający światowe trendy kolorystyczne, przygotowuje zestawienie kolorystyczne, które najczęściej silnie wpływa zarówno na modę, jak i na barwy wykorzystywane w urządzaniu wnętrz. Eksperci z Pantone bazują zarówno na aktualnej sytuacji politycznej, dotychczasowych trendach czy też sytuacji na rynku kultury, sztuki, jak i mody. Przedstawiamy Wam poniżej  kolory do mieszkania, które odegrają największą rolę w 2018 roku.

Ultra Violet kolorem roku 2018

Grono ekspertów z Pantone przedstawiło Ultra Violet (odcień 18-3838) jako ten, który będzie najbardziej dominujący i modny na różnych płaszczyznach właśnie w tym roku. Leatrice Eisman, Dyrektor do Spraw Kolorów w Instytucie Pantone wyjaśniła, iż wybrany kolor będzie symbolem zmian w społecznym myśleniu w wielu dziedzinach. Podkreśliła równięż, że Ultra Violet nawiązuje do oryginalności, nowości i potrzeby odkrywania. Kolor, który przedstawił Pantone, jest wyraźny i nie da się przejść obok niego obojętnie. Rozpatrując Ultra Violet z poziomu barwy, widzimy bardzo mocne nawiązanie do otaczającego nas kosmosu, czyli też co jeszcze nie do końca poznane, ale przede wszystkim interesujące, tajemnicze i nieograniczone. Idąc tym tropem mamy do czynienia z kolorem, który nawiązuje także do mistycyzmu, czyli wykorzystaniem między innymi elementów pozamaterialnych i trudnych do zrozumienia dla umysłu ludzkiego. Czy Ultra Violet sprawdzi się tak, jak przewiduje Pantone? Na to pytanie odpowiemy pod koniec roku, niemniej możemy już jasno powiedzieć, że prawdopodobnie Instytut po raz kolejny się nie mylił.

Pozostałe kolory roku 2018 proponowane przez Pantone

Poza kolorem głównym Intytut przygotowuje co roku specjalną paletę kolorystyczną, która także ma odebrać dużą rolę na wielu płaszczyznach życia codziennego. Paleta zawiera jak zawsze 12 różnych odcieni barw, a także dodatkowe 4 tradycyjne kolory, które odpowiadać mają tym, którzy nie koniecznie lubią diametralne zmiany. Poniżej przedstawiamy listę barw, która według Instytutu będzie najmodniejszym zestawieniem kolorystycznym 2018 roku.

Lista zwycięzców 2018

1. Cherry Tomato – czerwień w odcieniu dojrzałego pomidora
2. Palace Blue – zdecydowany odcień niebieskiego, w chłodnym wydaniu
3. Ash Rose – róż w przygaszonym odcieniu popiołu
4. Nile Green – zdecydowana, lecz jasna zieleń
5. Meadowlark – przygaszony odcień żółtego
6. Blooming Dahlia – brzoskwiniowy, bardzo ciepły odcień
7. Ultra Violet – kolor roku – nasycony, zdecydowany odcień fioletu
8. Spiced Apple – brąz w ciepłym wydaniu
9. Pink Lavender – lawendowy z domieszką różu
10. Almost Mauve – wyjątkowo jasny róż
11. Rapture Rose – róż w wydaniu ciemnym
12. Lime Punch – zieleń w odcieniu dojrzałej limonki

Barwy tradycyjne:
1. Sailor Blue – granat w wydaniu marynarskim
2. Harbor Mist – jasny odcień beżu
3. Warm Sand – beż w wydaniu piaskowym
4. Coconut Milk – biel w ciepłym, kremowym odcieniu

Jak już wspomnieliśmy, na ocenę przygotowanych przez Instytut Pantone barw i to, jak poradziły sobie w 2018 roku, przyjdzie jeszcze czas. Na razie mamy szansę obserwować, jak wiele z tych kolorów już dziś wiedzie prym na rynku modowym oraz w aranżacji wnętrz

Inne artykuły z GetHome.pl

Wynajem mieszkania – ile możemy zarobić?
Czy warto kupować mieszkanie z hipoteką?
Jak wybrać mieszkanie dla rodziny?
Aranżacja wnętrza w stylu BOHO
Kamień na ścianę lub przed domem – jak o niego dbać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *