1. Blog

Next Ursus - nowe życie na warszawskim Ursusie?

Podziel się

Redakcja
18.05.2021

Next Ursus to inwestycja w Szamotach - części warszawskiej dzielnicy Ursus. Wraz z trzema innymi osiedlami tworzy charakterystyczny okrąg wokół skrzyżowania ul. Posag 7 Panien i Habicha (docelowo ma powstać tam rondo). Szamoty przeżywają obecnie spektakularną zmianę. Tereny po dawnych zakładach produkcyjnych odzyskały swój mieszkalny potencjał, co od razu wyczuli deweloperzy. Jak dziś mieszka się w Ursusie? Co oferuje osiedle Next Ursus?

Fabryka sercem Ursusa

Początkowo tereny dzisiejszego Ursusa zajmowały małe wsie (dzisiejsze obszary Ursusa): Czechowice, Skorosze i Szamoty, w późniejszym okresie również Gołąbki. W roku 1923 do użytku oddano fabrykę Zakładów Mechanicznych "Ursus" i to był punkt zwrotny dla Szamot. Gdy w 1952 roku wsie połączono w miasto Czechowice, a 2 lata później zmieniono jego nazwę na Ursus - fabryka już prężnie działała, a okolica szybko się rozwijała. Szamoty zostały całkowicie wchłonięte przez zakłady produkcyjne i budynki pomocnicze, ale w innych częściach Ursusa powstawały osiedla mieszkalne. W sierpniu 1977 miasto zostało przyłączone do Warszawy. Ursusowskie zakłady zmieniały swojego właściciela po tym, jak w roku 2003 ZPC URSUS SA ogłosiło upadłość. Ostatecznie w roku 2011 przeniesiono produkcję ciągników do FSC Lublin, zamykając tym samym ZM Ursus Warszawa.

Hale produkcyjne jeszcze kilka lat stały na Szamotach - niektóre zostały wykorzystane, np. na studia nagraniowe, inne przerodziły się w nieużytki. Pojedyncze zostały do dzisiaj, choć obecnie Szamoty wyglądają zupełnie inaczej. W najbliższej okolicy ulic Posag 7 Panien i Gierdziejewskiego powstało kilka nowoczesnych osiedli, a kolejne są w trakcie budowy lub w planach. W sąsiedztwie powstają punkty usługowe, restauracje i parki, a Szamoty stają się coraz atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania.

Odpoczynek od zgiełku miasta

Ursus, choć do centrum Warszawy mu niedaleko, jest miejscem spokojnym, a życie płynie tu odrobinę wolniej. Mieszkańcy mogą liczyć na wszelkie dogodności dużego miasta - w pobliżu znajdują się dwie linie kolejowe (stacje Ursus Północny oraz Warszawa Ursus) oraz rozbudowana siatka połączeń autobusowych. Na terenie Szamotuł stoi centrum handlowe Factory Ursus Warszawa, kawałek dalej na Skoroszach znajdziemy CH Skorosze oraz sklep budowlany Leroy Merlin, a w całej dzielnicy nie brakuje sklepów spożywczych, lokali usługowych czy knajp. 

Dla osób lubiących kontakt z naturą, ciekawą opcją będzie EKOpark - miejsce wykonane z materiałów z recyklingu. Znajdziemy tu łąkę kwietną, budki lęgowe, domki dla biedronek, latarnie na energię słoneczną oraz atrakcyjny plac zabaw z naturalnych materiałów. Park ma być przyjazny nie tylko dla mieszkańców, ale i owadów, ptaków i małych zwierząt. W bliskiej odległości od Szamotuł znajduje się też par Achera, park Czechowicki oraz park Hassów - latem organizowane jest tu kino plenerowe. 


Sprawdź oferty: mieszkania na sprzedaż Warszawa Ursus

Next Ursus rynek pierwotny. Jak wygląda inwestycja?

Next Ursus to duże osiedle składające się z 14 budynków mieszkalnych. Dzięki dużej odległości od siebie, mieszkanie w każdym z bloków będzie komfortowe. Deweloper przygotował dla mieszkańców miejsca postojowe w garażu oraz miejsca naziemne. Ogromnym atutem jest obecność osiedlowej stacji ładującej - docenią to na pewno wszyscy posiadacze aut elektrycznych. Ponadto do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane: boisko do siatkówki, place zabaw, siłownia plenerowa oraz liczne lokale usługowe. Na terenie całego osiedla zaplanowano obszerną aranżację zieleni.

Redakcja

Wiadomości - Nieruchomości - Finanse

O autorze

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.