1. Blog
  • Dla profesjonalistów
  • Analizy
  • Aranżacje
  • Architektura
  • Baza wiedzy
  • Dzielnice
  • Finanse i prawo
  • Lokalizacje
  • Porady
Tematy

#pomagamy_mieszkanicznik – pomoc bohaterom trudnych czasów

Redakcja

Redakcja

14.04.2020

Na czym polegają działania pomocowe przygotowane przez Stowarzyszenie Mieszkanicznik? Sprawdź na GetHome.pl

Stowarzyszenie Mieszkanicznik uruchomiło działania pomocowe dla przedsiębiorców działających w branży nieruchomości, szczególnie najmu. W tym celu powołano zespół 16 ekspertów, których zadaniem jest wsparcie prawne właścicieli nieruchomości i proponowanie praktycznych rozwiązań, by przetrwać kryzys.

W zakładce #pomagamy_mieszkanicznik na stronie stowarzyszenia (https://mieszkanicznik.org.pl/pomagamy_mieszkanicznik/) można skorzystać ze wzorów dokumentów, analiz, webinarów z interpretacjami prawnymi, ułatwiającymi prowadzenie biznesu w czasie pandemii. Narzędzia te są darmowe, wystarczy jedynie pozostawić swój e-mail.

Dodatkowo Stowarzyszenie Mieszkanicznik wyszło naprzeciw realnym potrzebom. Uruchomiło akcję lokali na kwarantanny/izolację (https://mieszkanicznik.org.pl/mieszkania-na-kwarantanne/). Działania odbywają się trójtorowo.

Po pierwsze, stowarzyszenie zbiera dane od przedsiębiorców, którzy mają wolne lokale i chcieliby udostępnić je do celów izolacji i kwarantanny (np. dla sztabu medycznego, osób wracających z zagranicy). Lokale te są przygotowane do warunków koniecznych dla przebycia kwarantanny. Wielu właścicieli zapewnia środki ochrony jak: okresowe ozonowanie, włączanie lamp UV i stosowanie środków wirusobójczych do dezynfekcji w toalecie, dezynfekcji powierzchni stałych oraz dezynfekcji rąk. Na specjalne potrzeby jest również możliwość włączenia usług dodatkowych jak: robienie zakupów, odbieranie poczty, pralnia itp.

Po drugie, stowarzyszenie udostępnia informacje osobom poszukującym takich lokali. W tym celu została utworzona ogólnodostępna baza takich mieszkań. Są to lokale w rożnych regionach Polski. Warunki wynajmu (cena oraz czas) strony ustalają między sobą.

Po trzecie, Mieszkanicznik ruszył z akcją charytatywną dla BOHATERÓW TRUDNYCH CZASÓW (lekarzy, pielęgniarek, całego personelu medycznego).

Intencją tej akcji jest wsparcie BOHATERÓW TRUDNYCH CZASÓW, ale także pomoc tym Mieszkanicznikom, którzy wskutek pandemii stracili dochody z wynajmu i przekazali swoje mieszkania dla celów kwarantanny. W tym celu został uruchomiony specjalny rachunek bankowy do dobrowolnych wpłat. Z tych funduszy stowarzyszenie będzie płacić właścicielom nieruchomości za pobyt, jeśli udostępnią go lekarzowi lub innej osobie czynnie działającej w walce z koronawirusem. Dzięki temu nasi BOHATEROWIE będą mieć szansę na darmowy odpoczynek. 

Czytaj także: GetHome członkiem IAB Polska

 

Wpłaty można dokonać na numer konta:

STOWARZYSZENIE MIESZKANICZNIK:

39 1140 2004 0000 3302 7854 7333

O Stowarzyszeniu Mieszkanicznik:

Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik" działa od 2012 r. Dziś zrzesza ponad 14 000 obserwatorów i sympatyków oraz blisko 3000 członków regularnie spotykających się w 20 miastach w Polsce i 5 oddziałach zagranicą.

Stowarzyszenie skupia wokół siebie ludzi działających w branży nieruchomości, szczególnie najmu. Organizuje co miesiąc kilkanaście lokalnych spotkań, prowadzi kongresy, na których ujednolicana jest wiedza i praktyka.

Przeczytaj również nasz artykuł na temat wpywu koronawirusa na rynek nieruchomości

Misją oraz naszym nadrzędnym celem Mieszkanicznika jest dążenie do ucywilizowania polskiego rynku najmu. Stowarzyszenie realizuje tę misję poprzez działania na rzecz zwiększenia ochrony interesów w relacjach pomiędzy wynajmującymi a najemcami, jak również między Mieszkanicznikami a bankami oraz innymi podmiotami (spółdzielnie, wspólnoty, administracja). Kreuje i promuje etyczne standardy najmu i działa na rzecz zmiany prawa oraz zwiększania bezpieczeństwa najmu m.in. poprzez powołanie Sądu Arbitrażowego przy stowarzyszeniu.

Dołącz do nas!

Kontakt dla mediów:

FAUSTYNA GUZOWSKA

PUBLIC RELATIONS

Tel. +48 793 106 102

E-mail: [email protected]

Kontakt do biura:

Katarzyna Gontarczyk

kierownik biura

Tel. +48 792 460 250

E-mail: [email protected]

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Google Chrome

Google Chrome

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Safari

Safari

Opera

Opera