Rodzaj
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Działki na sprzedaż Poznań

  - 221 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Poznań to miasto wielu możliwości. Znajdują się uczelnie wyższe, liczne centra biznesowe oraz odbywają coroczne międzynarodowe targi. Nic więc dziwnego, że to właśnie w Poznaniu i jego okolicach pojawiają oferty atrakcyjnych działek na sprzedaż i wynajem - w sam raz pod budowę domu lub inwestycję!

  Działka w Poznaniu – dlaczego warto?

  Stolica województwa wielkopolskiego cieszy się zainteresowaniem wszystkich, którzy cenią sobie szeroką ofertę edukacji, kultury i usług. Miasto jest także ważnym ośrodkiem gospodarczym w skali kraju, a dzięki doskonałemu systemowi dróg i międzynarodowemu portowi lotniczemu jest świetnie skomunikowana z resztą kraju i Europy. Z tego powodu stanowi atrakcyjne miejsce do życia lub założenia siedziby lub filii firmy. Argumentem przemawiającym za kupnem gruntu jest także stabilny wzrost cen, który sprawia, że zakup jest dobrą inwestycją. Jakie działki budowlane i inwestycyjne znajdują się na poznańskim rynku nieruchomości i które z nich cieszą się największym zainteresowaniem?

  Oferty działek Poznań

  Choć Poznań jest gęsto zabudowany i wydaje się, że trudno znaleźć tu dostępną pustą działkę - ofert na poznańskim rynku nie brakuje. Co prawda, wolnych gruntów nie znajdziemy raczej w centrum miasta, ale już w Grunwaldzie, na Wildzie, Malcie czy Nowym Mieście jest w czym wybierać. Do tego dochodzą działki pod Poznaniem w ościennych miejscowościach takich jak Luboń, Komorniki, Wysogotowo, Jelonek czy Swarzęc, nazywane często sypialniami Poznania. Dostępne grunty to w przeważającej większości działki budowlane i inwestycyjne. Wśród ofert znajdziemy także działki rekreacyjne, zlokalizowane w ogródkach działkowych w różnych częściach miasta.

  Grunty przeznaczone pod budowę domu mają zazwyczaj około 1000 - 2000 m², a powierzchnia działek inwestycyjnych znacząco się różni. W zależności od przeznaczenia można kupić działkę o powierzchni 500 m² lub taką, która zajmuje nawet 20 000 m². Większość dostępnych działek znajduje się w zagospodarowanych terenach, dzięki czemu przyłączenie mediów nie stanowi problemu. Miasto dysponuje także planem zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych dzielnic, dzięki czemu nie musimy zastanawiać się, co powstanie za naszym oknem za kilka lat.

  Jak wybrać idealną działkę w Poznaniu?

  Zanim zdecydujemy się na zakup działki w Poznaniu, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Najważniejszą z nich jest cel zakupu, a więc to do czego dana działka ma nam posłużyć. W przypadku gruntu kupowanego pod budowę domu, warto postawić na działkę budowlaną z przyłączem mediów o powierzchni około 15 000 m². Taka powierzchnia pozwala na posadowienie domu oraz aranżację średniej wielkości ogródka. Powierzchnia i lokalizacja działki pod inwestycje powinna być dostosowana do przeznaczenia planowanego budynku. W przypadku działek rekreacyjnych warto wziąć pod uwagę dobry dojazd i zielone otoczenie.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: