Rodzaj
  Wszystkie
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  1. Mieszkania
  2. Na sprzedaż
  3. Małopolskie

  Mieszkania na sprzedaż - Kraków - 8 681 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 6 128 mieszkań na sprzedaż w Krakowie

  Rynek wtórny - 2 556 mieszkań na sprzedaż w Krakowie

  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)

  Mieszkania w Krakowie - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania w Krakowie kawalerki:

  W Krakowie są 1 072 oferty kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 376 129 zł

  Średni metraż kawalerek to 30 m2

  Mieszkania w Krakowie dwupokojowe:

  W Krakowie jest 3 628 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 488 690 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 44 m2

  Mieszkania w Krakowie trzypokojowe:

  W Krakowie są 2 964 oferty mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 641 004 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 63 m2

  Mieszkania w Krakowie czteropokojowe:

  W Krakowie jest 810 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 867 413 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 82 m2

  Mieszkania bezpośrednio w Krakowie - oferty deweloperów

   - 6 128 ogłoszeń

  Mieszkania używane w Krakowie - oferty agencji nieruchomości

   - 2 556 ogłoszeń
  Nowe mieszkanie
  2 pokoje38,34 m2

  371 898

  9 700 zł/m2

  Kraków, Podgórze, ul. Saska

  SASKA BLU etap II - 105 ofert
  Mieszkanie
  1 pokój27,50 m2

  319 000

  11 600 zł/m2

  Kraków, Bronowice, Stańczyka

  Nowe mieszkanie
  3 pokoje52,53 m2

  488 529

  9 300 zł/m2

  Kraków, Podgórze, ul. Saska

  Nowe mieszkanie
  1 pokój32,92 m2

  332 492

  10 100 zł/m2

  Kraków, Podgórze, ul. Saska

  Nowe mieszkanie
  4 pokoje65,07 m2

  605 151

  9 300 zł/m2

  Kraków, Podgórze, ul. Saska

  Poznaj region

  Mieszkania na sprzedaż - Kraków wart uwagi

  Kraków to drugie - co do wielkości oraz liczby mieszkańców miasto w Polsce. Branża nieruchomości w stolicy Małopolski jest napędzana przez prężnie działający rynek pracy, liczne szkoły wyższe oraz walory turystyczne, przyciągające miłośników historii i kultury Polski. Kraków jest położony w województwie małopolskim i dzieli się na 18 dzielnic - każda z nich ma bardzo dużo do zaoferowania swoim mieszkańcom.

  Mieszkania na sprzedaż w Krakowie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jakie dzielnice cieszą są popularne? Za szczególnie przyjazne uważane są te położone w centrum miasta - Podgórze, Grzegórzki, Czyżyny, Stare Miasto i Prądnik Czerwony. Są to dzielnice gęsto zabudowane, przeważają tutaj wysokie budynki wielorodzinne, ale można znaleźć również pojedyncze budynki parterowe. Na ich ogromną popularność składa się bliskość centrum, placówek edukacyjnych, zakładów pracy oraz lokalnych atrakcji. Zakup mieszkania na sprzedaż w Krakowie może być traktowany w kategoriach inwestycyjnych. Duży popyt na tutejsze nieruchomości - zarówno te pochodzące z rynku wtórnego, jak i pierwotnego - sprawia, że zakup mieszkania na sprzedaż w Krakowie może przynieść zysk w perspektywie kilkuletniej.

  Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie?

  Poza wymienionymi, centralnymi dzielnicami warto również zwrócić uwagę na obrzeża Krakowa i obszary peryferyjne. Za szczególnie interesujące uważane są - prężnie rozwijające się pod kątem deweloperskim i usługowym - Dębniki, Mistrzejowice i Wola Justowska. To ciche i spokojne dzielnice, mogące pochwalić się bliskością terenów zielonych, miejsc przeznaczonych do rekreacji oraz stosunkowo niskimi cenami nieruchomości – w porównaniu do centrum.

  Ceny nieruchomości w Krakowie

  Małopolski rynek nieruchomości należy do jednego z największych w Polsce, co wpływa również na ceny mieszkań na sprzedaż w Krakowie. W zależności od tego, w jakiej dzielnicy chcemy zamieszkać, ceny za metr kwadratowy będą zróżnicowane. Wpływ na finalną kwotę mieszkania na sprzedaż będzie miała lokalizacja, metraż, standard wykończenia czy udogodnienia. Co istotne i warte podkreślenia, nie zawsze większa odległość od centrum będzie wiązała się z niższymi kosztami.

  Ze względu na gęstą zabudowę w centrum miasta, nowe inwestycje deweloperskie powstają na obszarach peryferyjnych. Mimo tego, mieszkańcy oraz przyjezdni często decydują się na zakup nieruchomości właśnie tam, ponieważ przyciągają ich niskie czynsze, spokojne sąsiedztwo oraz duże walory estetyczne, co w konsekwencji sprawia, że krakowski rynek nieruchomości wciąż rozwija się wyjątkowo dynamicznie. Szukając nieruchomości na sprzedaż warto również przyjrzeć się ofertom z podkrakowskich miejscowości, takich jak Wieliczka, Skawina czy Niepołomice.

  Rynek wtórny

  Zainteresowanie zakupem mieszkania na sprzedaż w Krakowie jest bardzo duże również na rynku wtórnym – największą popularnością cieszą się mieszkania na sprzedaż na krakowskim Starym Mieście, w którym najwięcej jest kamienic oraz bloków z wielkiej płyty. Ich największą zaletą jest atrakcyjna lokalizacja - szczególnie ważna dla osób pracujących w korporacjach oraz studentów - dzięki którym mieszkania na krakowskim rynku wtórnym są zawsze w cenie. Niestety, zwykle noszą one znamiona poprzednich lokatorów i nierzadką są częścią gęstej zabudowy, otoczonej ruchliwymi ulicami. Są to aspekty, które należy brać pod uwagę, poszukując mieszkań na sprzedaż w Krakowie.

  Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w stolicy województwa małopolskiego? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań na sprzedaż w Krakowie na portalu GetHome i znajdź mieszkanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

  Polecane lokalizacje