Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Poznań

  - 6 142 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 5 132 mieszkania na sprzedaż w Poznaniu

  Rynek wtórny - 1 029 mieszkań na sprzedaż w Poznaniu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Poznaniu

  Poznań to stolica województwa wielkopolskiego, a także ważny ośrodek przemysłu, handlu i logistyki, który z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu. To właśnie w tym mieście organizowane są Międzynarodowe Targi Poznańskie - największe i najstarsze centrum wystawiennicze w kraju. Poznań to miasto silne gospodarczo, mogące pochwalić się wysokim odsetkiem osób, które chcą zamieszkać tu na stałe. Trend ten potęguje bogata i różnorodna oferta rynku nieruchomości. Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na atrakcyjne i konkurencyjne ceny.

  Oferta mieszkaniowa na poznańskim rynku nieruchomości jest bogata i zróżnicowana zarówno pod kątem metrażu, jak i standardu wykończenia. Poznańskie mieszkania cieszą się zainteresowaniem z uwagi na konkurencyjne ceny. Zwłaszcza w porównaniu do innych aglomeracji - Warszawy, Krakowa czy Wrocławia.

  Przystępne ceny za metr kwadratowy to nie jedyny atut mieszkań w Poznaniu. Na uwagę zasługuje również atrakcyjna lokalizacja, dogodne metraże, dobry standard wykończenia i szereg udogodnień dla mieszkańców. Na atrakcyjność poznańskich dzielnic wpływa ich dobre skomunikowanie z centrum i pozostałymi rejonami miasta. Największą popularnością wśród inwestorów i osób zainteresowanych zakupem mieszkania w Poznaniu cieszą się Jeżyce, Wilda i Stare Miasto – dzielnice z charakterystycznym klimatem, zlokalizowane blisko centrum. Mieszkania w Poznaniu wyprzedają się na Winogradach, Winiarach i Piątkowie – osiedlach zlokalizowanych w pobliżu szybkiej trasy tramwajowej. Obserwowany jest również wzrost znaczenia dzielnicy Nowe Miasto z uwagi na dobry dojazd i rozbudowaną sieć handlowo-usługową.

  Mieszkania z rynku wtórnego w Poznaniu

  Rynek mieszkaniowy w Poznaniu jest jednym z sześciu największych w kraju i już od kilku lat wykazuje trend rosnący jeśli chodzi o liczbę oddawanych mieszkań. Oferta na rynku pierwotnym i wtórnym jest bardzo zróżnicowana.

  Największym zainteresowaniem cieszą się lokale 2- i 3-pokojowe, zlokalizowane w pobliżu Jeziora Malta, Parku Sołackiego i Cytadeli. W tych okolicach za mieszkanie zapłacimy najwięcej. Dużym powodzeniem cieszą się również dzielnice śródmiejskie - Jeżyce i Wilda. Najtańsze mieszkanie w Poznaniu kupimy na Naramowicach - jednym z najszybciej rozbudowujących się osiedli. Ponadto, warto również rozważyć oferty mieszkań pod Poznaniem.

  Mieszkania Poznań - oferty

  W Poznaniu dostępne jest 1 078 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Poznaniu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (1010 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (2390 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (2059 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (640 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (640 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Poznań, jak i mieszkania bezpośrednio Poznań.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Poznań

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Poznaniu mamy 1 029 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 16 m2 do 493 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Poznaniu to 56 m2.

  Ceny mieszkań w Poznaniu

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Poznaniu to 12 974 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Poznaniu to 9 504 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Poznaniu to z kolei wydatek średnio 13 133 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Poznaniu?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Poznaniu znajdziesz w cenie 5 100 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Poznaniu wynosi 29 696 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Poznaniu należy zapłacić 5 568 400 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 30 750 zł/m2.

  Tanie mieszkania Poznań. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Poznaniu to wydatek 248 719 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 8 600 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 160 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 3 333 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: