Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Katowice

  - 177 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 229 mieszkań do wynajęcia w Katowicach

  placement placeholder
  Poznaj region

  Stolica województwa śląskiego należy do niezwykle zaludnionego okręgu przemysłowego. Katowice to miasto na prawach powiatu, które położone jest w południowej Polsce. Wchodzi w skład Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i sąsiaduje między innymi z Chorzowem, Czeladzią, Siemianowicami Śląskimi, Mysłowicami, Sosnowcem, Tychami oraz Rudą Śląską. W Katowicach krzyżuje się wiele drogowych szlaków komunikacyjnych. Przebiega trasa europejska E40, E75 i E462, autostrada A4, droga krajowa nr 79, nr 81, nr 86.

  Miasto zostało podzielone na 22 jednostki pomocnicze, które zgrupowane są w 5 zespołach dzielnic: śródmiejskich, północnych, zachodnich, wschodnich oraz południowych. Mieszkania do wynajęcia w Katowicach są zlokalizowane w różnych częściach miasta. Za jedną z najatrakcyjniejszych i najbardziej dogodnych lokalizacji uznaje się Śródmieście, czyli ścisłe centrum. Na przeważającym obszarze miasta przeważa zabudowa powojenna, w tym zabytkowe kamienice.

  Wbrew pozorom nie brakuje tu terenów zielonych i rekreacyjnych. W bezpośrednim sąsiedztwie bardziej nowoczesnych osiedli mieszkaniowych znajdują liczne pasy zieleni (np. Park Kościuszki, Katowicki Park Leśny), alejki spacerowe, place zabaw. Mieszkańcy mają też dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. W bliskiej odległości od budynków wielorodzinnych znajdują się sklepy, punkty usługowe, placówki medyczne i edukacyjne, przystanki autobusowe, obiekty sportowe. Najdroższe są lokale mieszkalne usytuowane na terenie zespołu dzielnic śródmiejskich oraz północnych.

  Dużym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości z „drugiej ręki”, które zostały poddane modernizacji i kompleksowo wyposażone w niezbędne sprzęty czy meble. Standardem jest obecność kuchni lub aneksu kuchennego z płytą do gotowania i lodówką. Dużą popularnością cieszą się także odnowione mieszkania z pralką i zmywarką.  Oferty najmu obejmują nowe  mieszkania w Katowicach oraz lokale blokach z wielkiej płyty i klimatycznych kamienicach w centrum miasta.

  Mieszkania dla studentów - Ligota, Muchowiec, Śródmieście

  Rodziny z dziećmi i osoby pracujące to nie jedyne grupy docelowe, które interesują Katowice. Wynajem mieszkania dla studentów również jest częstą praktyką. W końcu to właśnie w stolicy województwa znajduje się wiele wydziałów Uniwersytetu Śląskiego oraz Śląski Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Medyczny. 

  Poszukujący mieszkania studenci zwracają uwagę na lokalizację i dogodny dojazd na uczelnie.

  Wszystkie trzy lokalizacje zapewniają doskonałą komunikację z innymi dzielnicami oraz szybki dojazd do centrum i w okolice uczelni. Ligota jest szczególnie chętnie wybierana przez studentów medycyny. Śródmieście należy do studentów prawa i Uniwersytetu Ekonomicznego. To także doskonała baza dla osób, których wydziały znajdują się w innych miastach aglomeracji. Muchowiec jest dobrze skomunikowany z pozostałymi dzielnicami miasta, zapewniając szeroką i zróżnicowaną ofertę mieszkaniową oraz dostęp do terenów rekreacyjnych.

  Mieszkania dla studentów - Katowice

  Studenci najchętniej decydują się na wynajem kawalerki lub mieszkania dwupokojowego o metrażu do 45 metrów kwadratowych. Osoby pracujące i dojeżdżające do okolicznych miejscowości wybierają najczęściej mieszkania zlokalizowane w pobliżu głównych arterii drogowych. Zakup takiego mieszkania to gwarancja szybkiego najmu i dobrej inwestycji. 

  Wynajem mieszkania Katowice

  W Katowicach dostępne jest 177 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Katowicach, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 71 kawalerek do wynajęcia;
  • 100 2-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 46 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 8 4-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 4 5-pokojowych i więcej mieszkania do wynajęcia.
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Katowicach z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 1 mieszkanie do wynajęcia z ogródkiem;
  • 11 mieszkań do wynajęcia z balkonem;
  • 1 mieszkanie do wynajęcia z tarasem.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Katowice wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Katowicach to 2 291 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Katowicach? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Katowicach kosztuje 1 656 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Katowicach kosztuje 2 310 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Katowicach kosztuje 3 227 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Katowicach kosztuje 3 112 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Katowicach? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Katowicach znajdziesz w cenie 700 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Katowicach znajdziesz w cenie 1 250 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Katowicach znajdziesz w cenie 1 000 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Katowicach znajdziesz w cenie 900 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Katowic!

  Oferty w okolicy

  Polecane lokalizacje

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: