Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Wrocław

  - 8 266 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 4 949 mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu

  Rynek wtórny - 3 293 mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

  Wrocław to stolica województwa dolnośląskiego i bardzo ważny ośrodek biznesowy, ekonomiczny, gospodarczy, a także kulturalny tej części regionu. Kilkakrotnie sklasyfikowany w pierwszej setce rankingu najlepszych miast do życia, przygotowanym przez firmę doradczą Mercer, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób zainteresowanych zakupem mieszkania.

  Rynek mieszkaniowy w stolicy Dolnego Śląska od lat prężnie się rozwija. Mieszkania we Wrocławiu wyprzedają się bardzo szybko, a największym powodzeniem wśród kupujących cieszą się inwestycje zlokalizowane w Śródmieściu. Liczba oddawanych mieszkań rośnie z roku na rok, jednak w związku ze stosunkowo niewielką dostępnością gruntów pod zabudowę w ścisłym centrum miasta, również mieszkania z rynku wtórnego cieszą się dużą popularnością Wrocławian.

  Na uwagę zasługuje rozbudowana oferta deweloperska osiedli Fabryczna, Borek i Nadodrze. To właśnie tam powstają duże inwestycje mieszkaniowe, w tym apartamenty segmentu premium. Nowe mieszkania we Wrocławiu to w większości nowoczesne osiedla zlokalizowane w pobliżu terenów zielonych (lasów, parków) i dobrze skomunikowane zarówno z centrum, jak i pozostałymi rejonami miasta. Dzięki temu mieszkańcy mogą w pełni korzystać z rozbudowanej infrastruktury i jednocześnie odpoczywać na łonie natury.

  Duży popyt nie zawsze nadąża za podażą, ale oferta wrocławskich mieszkań jest bogata i różnorodna. Każdy znajdzie tu nieruchomość dopasowaną do swoich potrzeb. W stolicy Dolnego Śląska powstają nie tylko tradycyjne osiedla mieszkaniowe, ale również apartamenty segmentu premium, lofty i atrakcyjne mieszkania w rewitalizowanych kamienicach.

  Wrocławskie mieszkania

  Od lat największa część transakcji na wrocławskim rynku nieruchomości dotyczy mieszkań o powierzchni od 40 do 60 metrów kwadratowych i średnim standardzie wykończenia. Trend ten dotyczy zarówno nieruchomości pochodzących z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Rośnie też zainteresowanie zakupem apartamentów segmentu premium, na co zapewne ma wpływ ich wysoki potencjał inwestycyjny.

  Tańsze mieszkania we Wrocławiu znajdziemy na obrzeżach miasta. Dodatkowo, jeśli kryterium jest cena, warto rozważyć poszukiwania mieszkania pod Wrocławiem. W obrębie miasta, Psie Pole wyróżnia się jako dzielnica, gdzie ceny są najniższe. Nieco więcej zapłacimy na wrocławskich Krzykach i Fabrycznej. Najdroższe mieszkania znajdziemy w Śródmieściu i wrocławskim Starym Mieście.

  Mieszkania Wrocław - oferty

  We Wrocławiu dostępne jest 3 396 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania we Wrocławiu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (989 ofert)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (2583 oferty)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (3096 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (1331 ofert)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (1331 ofert)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Wrocław, jak i mieszkania bezpośrednio Wrocław.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Wrocław

  Interesuje Cię rynek wtórny? We Wrocławiu mamy 3 293 oferty z rynku wtórnego o powierzchni od 11 m2 do 639 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki we Wrocławiu to 60 m2.

  Ceny mieszkań we Wrocławiu

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu to 13 718 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym we Wrocławiu to 11 476 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny we Wrocławiu to z kolei wydatek średnio 13 521 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania we Wrocławiu?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym we Wrocławiu znajdziesz w cenie 9 500 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego we Wrocławiu wynosi 48 756 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego we Wrocławiu należy zapłacić 4 064 000 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 32 000 zł/m2.

  Tanie mieszkania Wrocław. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego we Wrocławiu to wydatek 267 899 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 6 599 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 75 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 44 zł/m2.

  Oferty w okolicy

  Polecane lokalizacje

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: