Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Gdynia

  - 70 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 70 mieszkań do wynajęcia w Gdyni

  placement placeholder
  Poznaj region

  Gdynia to jedno z najciekawszych miast w Polsce – położone tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego, dynamiczne, nowoczesne, z bogatą ofertą kulturową i rozwinięte pod względem gospodarczym. Nic więc dziwnego, że mieszkania do wynajęcia w Gdyni cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprawdź, jak wygląda tutejszy rynek i gdzie szukać najlepszych ofert.

  Mieszkania do wynajęcia w Gdyni – charakterystyka rynku nieruchomości

  Gdynia jest dużym miastem, zarówno pod względem obszaru, jak i liczby ludności. Dzięki swoim atutom przyciąga osoby z całego kraju, które chcą tu zamieszkać. W związku z tym rynek wynajmu nieruchomości charakteryzuje się szeroką ofertą, ale też dużą dynamiką zmian.

  W mieście dość często powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Nie brakuje tu też starszych, ale klimatycznych i wygodnych budynków wielorodzinnych. Dostępne mieszkania są bardzo zróżnicowane – od skromnych kawalerek aż po luksusowe apartamenty. Dzięki temu każdy może tu znaleźć lokal dopasowany do swoich potrzeb oraz budżetu. Największym zainteresowaniem najemców cieszą się mieszkania 2-pokojowe i 3-pokojowe, ale Gdynia ma do zaoferowania znacznie więcej – nawet apartamenty o powierzchniach przekraczających 150 m2.

  Ile kosztuje wynajem mieszkania w Gdyni?

  Ze względu na atrakcyjność tego miejsca mieszkania do wynajęcia nie należą do najtańszych. Ceny są jednak bardzo zróżnicowane. Osoby, które nie chcą wydawać zbyt dużo, mogą z powodzeniem znaleźć budżetowe lokale. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ich wystrój i wyposażenie mogą być nieco przestarzałe. Natomiast niejednokrotnie można znaleźć relatywnie tanie mieszkania w bardzo dobrych lokalizacjach.

  Osoba z dużym budżetem również nie powinna mieć problemu ze znalezieniem właściwego lokum. W mieście znajduje się bowiem kilka luksusowych apartamentowców zapewniających wysoki standard życia, a nierzadko także piękne widoki na Bałtyk. Ceny wynajmu są jednak w tym przypadku nawet kilkakrotnie wyższe (w odniesieniu do powierzchni użytkowej).

  Ceny nieruchomości do wynajęcia są zależne od ich standardu, ale też od lokalizacji. Jeśli zależy Ci na zamieszkaniu np. w popularnej Gdyni Orłowo, będziesz musiał liczyć się z wyższymi kosztami. Droższe są także takie dzielnice jak Gdynia Chylonia czy Gdynia Witomino. Taniej można natomiast zamieszkać na takich obszarach jak: Wielki Kack, Dąbrowa, Pustki Cisowskie-Demptowo, Pogórze i Babie Doły. Skorzystaj z naszej interaktywnej mapy, aby zobaczyć ogłoszenia mieszkań z wybranego obszaru!

  Mieszkanie dla studentów - pokoje, kawalerka, mieszkanie 3-pokojowe

  Pokój, akademik, kawalerka czy mieszkanie dla studenta? Gdynia posiada zróżnicowany rynek nieruchomości, które różnią się standardem, metrażem i ceną najmu. Wśród studentów w Gdyni największą popularnością cieszą się duże 2 lub 3- pokojowe mieszkania dla kilku osób i kawalerki - chętnie wybierane przez pary lub studentów z większym budżetem/. Ważne, aby mieszkanie było dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta i znajdowało się w niedalekiej odległości od kampusu i infrastruktury handlowo-usługowej.

  W jakich dzielnicach szukać mieszkania dla studentów? Gdynia składa się z 22 dzielnic. Poszukując mieszkania na wynajem studenci, zwracają uwagę na bliskość. W centrum Gdyni znajdują się takie uczelnie jak m.in. takie uczelnie jak Uniwersytet Morski, Akademia Marynarki Wojennej czy Politechnika Gdańska (Wydział Oceanotechniki w Gdyni). Większość z nich zlokalizowana jest w dzielnicy Śródmieście i to właśnie tam zazwyczaj studenci poszukują mieszkania. Taki adres zapewnia także bliskość oferty kulturalnej i rozrywkowej miasta. Inne popularne dzielnice to Redłowo i Orłowo, gdzie znajdują się wydziały Uniwersytetu Gdańskiego. Studenci mogą także korzystać z pięknych plaż i bliskości terenów rekreacyjnych.

  Czy mieszkanie w Gdyni to dobra inwestycja?

  Mieszkanie pod inwestycje na wynajem to świetny sposób na lokatę kapitału. Krótko i długoterminowy wynajem w Gdyni to oferta dedykowana studentom, mieszkańcom oraz odwiedzających miasto turystom. Mieszkanie łatwo wynająć, dzięki czemu nie generuje ono kosztów jako pustostan. Do zakupu mieszkania pod inwestycje zachęca rosnąca wartość nieruchomości oraz fakt, że Gdynia wciąż pozostaje najtańszym miastem Trójmiasta.

  Wynajem mieszkania Gdynia

  W Gdyni dostępne jest 70 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 22 m2 do 190 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Gdyni, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 8 kawalerek do wynajęcia;
  • 33 2-pokojowe mieszkania do wynajęcia;
  • 18 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 9 4-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 2 5-pokojowych i więcej mieszkania do wynajęcia.
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Gdyni z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 7 mieszkań do wynajęcia z ogródkiem;

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Gdynia wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Gdyni to 4 282 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Gdyni? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Gdyni kosztuje 2 044 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Gdyni kosztuje 3 414 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Gdyni kosztuje 5 832 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Gdyni kosztuje 6 311 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Gdyni? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Gdyni znajdziesz w cenie 250 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Gdyni znajdziesz w cenie 2 000 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Gdyni znajdziesz w cenie 2 700 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Gdyni znajdziesz w cenie 3 000 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Gdyni!

  Oferty w okolicy

  Polecane lokalizacje

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: