Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Kraków

  - 785 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 792 mieszkania do wynajęcia w Krakowie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Atrakcyjne mieszkania do wynajęcia w Krakowie

  Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce pod względem powierzchni oraz liczby mieszkańców. To również dawna stolica Polski, która przyciąga turystów przez cały rok kalendarzowy, zabytkami i bogatą historią. Rynek nieruchomości w Krakowie, a w szczególności rynek wynajmu nieruchomości jest tu dynamicznie napędzany przez: rozbudowany rynek pracy, panujące tu doskonałe warunki życiowe, atrakcje turystyczne, a także działające tu liczne szkoły wyższe. Krakowski rynek najmu ustępuje tylko obecnej stolicy Polski, sprawiając, że jest to  jedno z najbardziej atrakcyjnych miast do inwestycji w nieruchomości. Doskonałe warunki do inwestycji w mieszkania.

  Wynajem mieszkań w Krakowie cieszy się ogromnym zainteresowaniem na polskim rynku nieruchomości. To wynik przede wszystkim dynamicznie rozwijającego się rynku pracy oraz doskonałych warunków życiowych, które stale przyciągają tu nowych przyjezdnych. Stolica Małopolski jest również bardzo popularnym miastem pod względem ruchu turystycznego. Wpływ na to ma przede wszystkim bogata historia, ważne zabytki oraz długa lista atrakcji turystycznych. Ma to przełożenie na zainteresowanie wynajmem krótkoterminowym, a także wynajmem długoterminowym.

  Mieszkania dla studentów - Kraków pewną inwestycją

  Kraków przyciąga wielu uczniów i studentów, dzięki renomowanym szkołom wyższym i uczelniom, a także oferuje młodym osobom doskonałe warunki rozwoju kariery, dając bezpośredni dostęp do jednego z największych rynków pracy w Polsce. To właśnie sprawia, że mieszkania do wynajęcia w Krakowie cieszą się tak dużą popularnością. Zauważają to również ludzie, którzy decydują się na inwestycję w nieruchomości. Stale rosnące zainteresowanie wynajmem w krakowskiej aglomeracji powoduje, że zakup mieszkania może okazać się bezpieczną i pewną inwestycją.

  Mieszkanie dla studenta

  Jak znaleźć korzystną ofertę? Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dla studentów bez pośredników. Taki zakup, szczególnie z rynku wtórnego daje możliwość szybkiego i zyskownego najmu. Kolejnym czynnikiem jest lokalizacja. Tu na czele plasują się takie oferty jak:

  • mieszkania dla studentów Kraków blisko AGH;
  • mieszkania dla studentów Kraków blisko UJ;
  • mieszkania dla studentów Kraków centrum.

  Są to przede wszystkim oferty nastawione na wynajem mieszkań studentom dziennym. Osobną pulę stanowią mieszkania dla studentów zaocznych. Kraków jest miastem dobrze skomunikowanym, przez co konieczność dojazdu na uczelnie dwa razy w tygodniu nie jest uciążliwa również z bardziej odległych dzielnic miasta. Jaki lokal przeznaczyć na mieszkania dla studentów? Kraków ze swoją bogatą ofertą zapewnia tu dużą dowolność.

  Przy wyborze nieruchomości warto wziąć pod uwagę popyt i zwyczaje mieszkaniowe studentów, którzy chętnie współdzielą ze sobą większe mieszkania. Wśród ofert często można napotkać takie nagłówki jak mieszkanie dla 2 studentów Kraków, mieszkanie dla 3 studentów Kraków i mieszkanie dla 4 studentów Kraków. Dla właściciela taki podział oznacza często większą wygodę i mniejszą rotację lokatorów, którzy na swoje miejsce szybko znajdują zastępstwo.

  Gdzie najlepiej zamieszkać?

  Tak jak w przypadku każdego dużego miasta, mieszkania w centrum są najbardziej pożądane, ale również najdroższe. Bliskość Rynku Głównego, Zamku na Wawelu czy też Bulwarów Wiślanych oraz innych atrakcji położonych blisko centrum miasta gwarantują duże zainteresowanie wynajmem przez cały rok kalendarzowy. 

  To właśnie Stare Miasto jest najatrakcyjniejszym regionem, a także sąsiadująca z nim dzielnica Krowodrza. To właśnie Krowodrza słynie ze zlokalizowanych tu licznych uczelni, Muzeum Narodowego i doskonałych połączeń komunikacyjnych, przez co nazywana jest dzielnicą studencką, bowiem bardzo często to właśnie studenci poszukują tu kawalerki do wynajęcia. 

  Polecane dzielnice

  Dużą popularnością poza centrum cieszą się również: Nowa Huta, Bronowice, Ruczaj, Podgórze Duchackie, Bieńczyce. Lokalizacja odgrywa tu bardzo dużą rolę. Najwięcej ludzi chce wynająć kawalerkę, pokoje z łazienką, apartamenty z balkonem, 2-pokojowe mieszkanie położone blisko centrum miast. Jednak wiele osób poszukuje również mieszkania w bardziej oddalonych częściach miasta, jednak z dobrym połączeniem z centrum Krakowa.

  Wynajem mieszkania Kraków

  W Krakowie dostępne jest 785 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 10 m2 do 240 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Krakowie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 135 kawalerek do wynajęcia;
  • 414 2-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 188 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 42 4-pokojowe mieszkania do wynajęcia;
  • 13 5-pokojowe i więcej mieszkań do wynajęcia.
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Krakowie z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 7 mieszkań do wynajęcia z ogródkiem;
  • 42 mieszkania do wynajęcia z balkonem;
  • 7 mieszkań do wynajęcia z tarasem.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Kraków wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Krakowie to 4 894 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Krakowie? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Krakowie kosztuje 2 301 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Krakowie kosztuje 2 980 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Krakowie kosztuje 9 834 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Krakowie kosztuje 7 695 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Krakowie? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Krakowie znajdziesz w cenie 300 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Krakowie znajdziesz w cenie 1 800 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Krakowie znajdziesz w cenie 2 400 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Krakowie znajdziesz w cenie 2 500 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Krakowa!

  Oferty w okolicy

  Polecane lokalizacje

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: