Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Wrocław

  - 897 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 886 mieszkań do wynajęcia we Wrocławiu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Stolica Dolnego Śląska jest ważnym ośrodkiem biznesu i kultury w Polsce. Wrocław cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, studentów oraz osób poszukujących dobrze płatnej pracy. Miasto położone w województwie dolnośląskim zapewnia atrakcyjne warunki do życia i rozwoju zawodowego. Na jego terenie znajdują się liczne atrakcje turystyczne, malownicze zaułki oraz zabytki. Organizowane są także wydarzenia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

  Z roku na rok przybywa tu nowych inwestycji, a popyt na mieszkania nie słabnie. Dynamicznie rozwijająca się stolica województwa dolnośląskiego wciąż zyskuje na popularności i jest zaliczana do miejsc o najbardziej sprzyjającym klimacie dla przedsiębiorców. Na wrocławskim rynku znajduje się wiele atrakcyjnych nieruchomości, pochodzących z rynku pierwotnego lub wtórnego. Dużym powodzeniem wśród inwestorów cieszą się zwłaszcza luksusowe apartamenty położone w bliskiej odległości od ścisłego centrum miasta.

  Sposobem na intratne ulokowanie kapitału może być także wynajem mieszkań dla studentów. Wrocław jako stolika akademicka Dolnego Śląska co roku przyciąga tysiące nowych studentów, którzy rozglądają się za miejscem do zamieszkania. Aby jednak inwestycja była trafiona, warto przeanalizować popyt oraz typ nieruchomości, jakie oferuje Wrocław. Mieszkanie dla studentów powinno znajdować się możliwie blisko centrum oraz posiadać rozkład umożliwiający wyodrębnienie osobnych części mieszkalnych. 

  Mieszkania 2-pokojowe, kawalerka, pokoje, akademiki

  Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest na tyle zróżnicowany, że każdy może znaleźć coś dla siebie. W jednym z największych ośrodków akademickich w kraju dostępne są mieszkania do wynajęcia zarówno w klimatycznych kamienicach, jak i nowym budownictwie. Wrocław z bogatym zapleczem akademickim zapewnia także możliwość zamieszkania w domu studenckim lub akademiku.

  Alternatywą jest zakup mieszkania własnościowego. Studenci najchętniej wybierają się na lokale jedno- lub dwupokojowe o powierzchni użytkowej do 40 metrów kwadratowych, zlokalizowane w pobliżu uczelni.

  Wynajem dla studentów

  Najpopularniejszym typem nieruchomości jest mieszkanie 2 pokojowe dla studentów. Wrocław obfituje także w większe lokale, zlokalizowane głównie w okolicach Śródmieścia. Wynajmujący je studenci chętnie dzielą ze sobą przestronne metraże. Wśród ofert często można napotkać takie nagłówki jak:

  • mieszkanie dla 2 studentów Wrocław;
  • mieszkanie dla 3 studentów Wrocław;
  • mieszkanie dla 4 studentów Wrocław.

  Nie oznacza to, że mniejsze mieszkania nie cieszą się zainteresowaniem. Wśród ofert zwracają uwagę także takie nieruchomości jak mieszkania dla studentów 12 m i kawalerki. Są to zazwyczaj lokale przeznaczone dla 1 osoby lub pary, a ich wynajem często wiąże się z nieco wyższym kosztem.

  Na co zwracają uwagę najemcy?

  Metraż i ilość pokoi to nie jedyne kryteria, jakie brane są pod uwagę przy ocenie oferty dla studentów. Wrocław ze swoją zróżnicowaną ofertą zapewnia szeroki wybór lokali o różnym standardzie. Oferty opatrzone nagłówkiem Mieszkanie dla studentów Wrocław to często umeblowane lokale o wysokim standardzie.

  Wyposażone mieszkanie posiada najczęściej kuchnię z lodówką, łazienkę z pralką, osobne wc i wspólny wypoczynek. Na co jeszcze zwracają uwagę najemcy oglądający mieszkanie dla studenta? Wrocław to rozległe miasto ze świetną komunikacją. Pod uwagę brane są więc jeszcze takie kwestie, jak to czy nieruchomość znajduje się blisko dworca, blisko tramwaju, a może posiada bezpłatny parking?

  Czy to oznacza, że inwestorzy powinni kupować jedynie małe mieszkania dla studentów? Wrocław to duże miasto, które ściąga także inne grupy najemców. Pracujące pary czy rodziny z dziećmi najczęściej decydują się na lokum trzypokojowe, które również będzie dobrym wyborem. 

  Gdzie wynająć mieszkanie?

  Najdroższe są mieszkania w pobliżu Rynku i Placu Solnego, to znaczy w samym sercu miasta. Klimatyczne mieszkania w przedwojennych kamienicach można znaleźć przykładowo w dzielnicy Nadodrze. Największą popularnością wśród studentów cieszą się nieruchomości na wynajem w okolicy osiedli Sępolno oraz Plac Grunwaldzki, gdzie zlokalizowane są największe ośrodki akademickie. Cisza i spokój to główne atuty Biskupina, który znajduje się na zachodzie Wrocławia. Klimatyczne domki jednorodzinne oraz wille przeważają w Grabiszynie i Krzykach.

  Plac Grunwaldzki, Śródmieście, Ołbin

  W jakiej dzielnicy znajdują się nieruchomości przeznaczone na mieszkanie dla studenta do wynajęcia? Wrocław dzieli się na 48 osiedli. Największym zainteresowaniem wśród lokali cieszą się:

  • Wrocław Śródmieście;
  • Wrocław Plac Grunwaldzki

  To nie jedyne dzielnice, w których znajdziemy mieszkanie dla studenta. Wrocław to zdecydowanie szerszy rynek nieruchomości, na którym nie brakuje ofert zlokalizowanych również w bardziej odległych dzielnicach jak Krzyki lub Grabiszyn. W jakich dzielnicach znajdziemy tanie mieszkania dla studentów? Wrocław nie stanowi pod tym względem wyjątku. Im dalej od centrum tym ceny spadają. 

  Śródmieście dla studentów

  Taka lokalizacja bliskość uczelni i oferty kulturalnej miasta. To tutaj znajduje się Uniwersytet Wrocławski, Politechnika i Uniwersytet Ekonomiczne. Kluczowe znaczenie ma także dobra komunikacja i bliskość terenów rekreacyjnych. 

  Wynajem mieszkania Wrocław

  We Wrocławiu dostępne jest 897 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 159 kawalerek do wynajęcia;
  • 484 2-pokojowe mieszkania do wynajęcia;
  • 207 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 27 4-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 9 5-pokojowych i więcej mieszkań do wynajęcia.
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 4 mieszkania do wynajęcia z ogródkiem;
  • 27 mieszkań do wynajęcia z balkonem;
  • 27 mieszkań do wynajęcia z tarasem.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Wrocław wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu to 3 312 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania we Wrocławiu? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem we Wrocławiu kosztuje 2 235 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem we Wrocławiu kosztuje 2 944 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem we Wrocławiu kosztuje 4 328 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem we Wrocławiu kosztuje 6 541 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem we Wrocławiu? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem we Wrocławiu znajdziesz w cenie 1 200 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem we Wrocławiu znajdziesz w cenie 750 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem we Wrocławiu znajdziesz w cenie 800 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem we Wrocławiu znajdziesz w cenie 2 800 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Wrocławia!

  Oferty w okolicy

  Polecane lokalizacje

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: