Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Poznań

  - 226 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 224 mieszkania do wynajęcia w Poznaniu

  placement placeholder
  Poznaj region

  Stolica Wielkopolski jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i gospodarczych w Polsce. Znajdują się tu liczne uczelnie i centra biznesowe, a także odbywają się słynne Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jako najważniejsze miasto regionu, Poznań stale przyciąga nowych mieszkańców i ciekawych jego historii turystów. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zakup mieszkania pod wynajem w Poznaniu jest dobrą inwestycją. Jak wygląda lokalny rynek nieruchomości i w których dzielnicach warto szukać mieszkania?

  Rynek wynajmu w Poznaniu

  Poznań pod względem ludności stanowi piąte miasto w Polsce. Mieszkańcy Wielkopolski doceniają swój region za rozwiniętą infrastrukturę, liczne miejsca pracy, malownicze krajobrazy i ciekawą historię. Dynamicznie rozwijający się rynek pracy i bogata oferta edukacyjna, przyciągają każdego roku nowych inwestorów, szukających własnego lokum.

  Na rynku wtórnym można znaleźć lokale mieszkalne o zróżnicowanych metrażach i liczbie pokoi, usytuowanych w kamieniach, blokach i domach. Inwestorzy chętnie wybierają także mieszkania na nowych osiedlach w spokojnych częściach miasta. Dużym zainteresowaniem cieszą się także luksusowe lokale w apartamentowcach zlokalizowanych w niewielkiej odległości od ścisłego centrum miasta.

  Kawalerka, mieszkanie z ogródkiem, balkon

  Poznański rynek nieruchomości oferuje optymalne rozwiązania dla każdego. Znajdują się tu mieszkania do wynajęcia w klimatycznych kamieniach i nowym budownictwie. Wśród nich na uwagę zasługują umeblowane kawalerki, mieszkania 2 pokojowe, studia z salonem z aneksem oraz większe metraże lub mieszkania z ogródkiem, które chętnie wybierają rodziny z dziećmi. W ofercie znajdują także mieszkania dla studentów. Poznań jako wiodący ośrodek akademicki jest miastem, w którym stale utrzymuje się popyt na wynajem właśnie wśród tej grupy mieszkańców. 

  Kluczem do udanej inwestycji jest odpowiedni wybór lokalizacji. W zależności od preferencji inwestorzy mogą postawić na lokale przeznaczone na wynajem długo lub krótkoterminowy - adresowany turystom i odwiedzającym miasto biznesmenom. Poznań jest podzielony na 42 osiedla znajdujące się na terenie dawnych wieloobszarowych dzielnic. Są to Stare Miasto, Nowe Miasto, Wilda, Grunwald i Jeżyce.

  Największym zainteresowaniem wśród osób szukających mieszkania na wynajem krótkoterminowy cieszą się dzielnice Stare Miasto i Grunwald. Pierwsza z nich jest chętnie wybierana przez turystów, druga jest miejscem międzynarodowych targów i spotkań biznesowych.

  Poznań dla studentów i nie tylko

  Osoby szukające lokum na dłużej chętnie wybierają spokojniejsze dzielnice o dobrej infrastrukturze i komunikacji z centrum. Przykładem mogą być poznańskie Jeżyce i Winogrady. Obie dzielnice zapewniają mieszkańcom dostęp do licznych terenów rekreacyjnych, sklepów i punktów usługowych. Popularnym wyborem jest także willowa dzielnica Wilda oraz Nowe Miasto wraz z Jeziorem Maltańskim. 

  Obecność renomowanych szkół wyższych i uczelni  oraz dostęp do jednego z największych rynków pracy w Polsce sprawiają, że Poznań oferuje młodym osobom doskonałe warunki edukacji i rozwoju kariery. Nie pozostaje to bez wpływu na zainteresowanie ogłoszeniami dotyczącymi wynajmu. Największą popularnością wśród studentów cieszą się dwupokojowe mieszkania z sypialnią i salonem z aneksem kuchennym o wielkości do 35 m2. Atutem jest także balkon oraz lokalizacja w pobliżu Starego Rynku.  Inne popularne lokalizacje to:

  Wszystkie te oferty łączy dobra lokalizacja oraz świetna komunikacja z innymi częściami miasta. Ich atrakcyjność nie pozostaje bez wpływu na cenę, która zazwyczaj jest nieco wyższa.

  Sposobem na tańszy wynajem jest także współdzielenie mieszkania o większej powierzchni z innymi osobami. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się także takie oferty jak mieszkanie 3 pokojowe dla studentów Poznań lub mieszkanie dla 4 studentów Poznań. Osoby, które nie chcą współdzielić mieszkania z innymi,  mogą także skorzystać z innych rozwiązań, jak akademik, stancja lub mieszkanie pokój dla studenta. Poznań z bogatym zapleczem akademickim i bazą ofert noclegowych oferuje w tym zakresie wiele możliwości. 

  Oferty mieszkań - Poznań dla studentów

  Mieszkanie dla studenta to zazwyczaj kilkupokojowy lokal zlokalizowany blisko uczelni lub w pobliżu węzłów komunikacyjnych. Większość ofert dotyczy nieruchomości z rynku wtórnego, choć zdarzają się także mieszkania do wynajęcia nowe i nigdy niezamieszkałe. Z tego powodu nieruchomości różnią się ceną, która w dużym stopniu zależy od lokalizacji, standardu oraz metrażu.

  Wynajem mieszkania Poznań

  W Poznaniu dostępne jest 226 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 15 m2 do 210 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Poznaniu, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 56 kawalerek do wynajęcia;
  • 125 2-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 33 3-pokojowe mieszkania do wynajęcia;
  • 9 4-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 1 5-pokojowych i więcej mieszkanie do wynajęcia.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Poznań wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Poznaniu to 2 770 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Poznaniu? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Poznaniu kosztuje 2 032 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Poznaniu kosztuje 2 704 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Poznaniu kosztuje 3 741 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Poznaniu kosztuje 4 317 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Poznaniu? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Poznaniu znajdziesz w cenie 1 150 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Poznaniu znajdziesz w cenie 1 450 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Poznaniu znajdziesz w cenie 1 100 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Poznaniu znajdziesz w cenie 1 100 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Poznania!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: