Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Łódź

  - 223 ogłoszenia

  Rynek wtórny - 223 mieszkania do wynajęcia w Łodzi

  placement placeholder
  Poznaj region

  Atrakcyjne mieszkania do wynajęcia w Łodzi

  Łódź to miasto pełniące funkcję miasta wojewódzkiego, które położone jest w centralnej części kraju. Jest ono nazywane miastem czterech kultur, które kształtowały historię dawnego przemysłowego miasta. Aktualnie aglomeracja ta uznawana jest za ważny ośrodek kulturalny i akademicki, który jako miasto usługowe płynie w stronę nowoczesnych rozwiązań biznesowych oraz najnowszych technologii. Panujące tu dogodne warunki mieszkalne sprawiają, że mieszkania na wynajem w Łodzi cieszą się dużą popularnością.

  Doskonała lokalizacja Łodzi

  Mieszkańcy Łodzi mogą cieszyć się przede wszystkim dogodną lokalizacją miasta oraz doskonałą infrastrukturą. To właśnie tu przebiegają najważniejsze trasy drogowe (autostrady A1, A2, S8) oraz kolejowe, a także funkcjonuje lotnisko. Ma to ogromny wpływ na atrakcyjność miasta nie tylko z perspektywy mieszkańca, który może szybko przemieszczać się po całym kraju, ale również z perspektywy przedsiębiorców. Rozbudowana infrastruktura ma wpływ na duży potencjał inwestycyjny miasta, co zauważają inwestorzy, którzy coraz chętniej lokują tu swoje pieniądze.

  Przekłada się to również na stale rozbudowywany rynek pracy i dogodne warunki życiowe. Ponadto, bogata historia miasta przyciąga tu wielu turystów w okresie letnim, a także zimowym. Dodatkowo każdego roku przyjeżdżają tu dziesiątki tysięcy studentów, którzy wybierają łódzkie uczelnie oraz zwiększają popyt na wynajem i zakup nieruchomości

  Dobra inwestycja

  Lokalny rynek nieruchomości w Łodzi jest bardzo rozbudowany i zróżnicowany. Pozostały tu doskonale zachowane dawne budynki mieszkalne w postaci kamienic, liczne osiedla mieszkaniowe z wielkiej płyty, a także powstają tu dynamicznie nowe inwestycje deweloperskie. Zróżnicowanie lokalnego rynku nieruchomości pozwala znaleźć każdemu swoje wymarzone mieszkanie. Co więcej, duży popyt sprawia, że zakup nieruchomości stanowi pewną i bezpieczną formę inwestycji.

  Łódź - mieszkanie dla studenta

  Łódzka aglomeracja każdego roku przyciąga nowych studentów z całej Polski oraz państw zagranicznych. Doskonałe zaplecze akademickie i rozwijający się rynek pracy stwarzają doskonałe warunki dla młodych osób, które chcą się rozwijać. W stolicy województwa znajdują się renomowane uczelnie, wśród których można wymienić Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny, Politechnikę oraz słynną Akademię Sztuk Pięknych. 

  Mieszkania dla studentów - co zamiast akademika? Pokoje, kawalerka, m2

  Ilu pokoi mają mieszkania dla studentów? Szeroki wybór ofert dotyczących lokali o zróżnicowanym układzie i metrażach. Mieszkania dla studentów często znajdują się w przedwojennych kamienicach lub blokach z wielkiej płyty. W obu wariantach największą popularnością cieszą się kilkupokojowe lokale, które pozwalają współdzielić koszty czynszu na kilka osób.

  Wyjątku pod tym względem nie stanowią mieszkania w Łódź Śródmieście. Zabytkowa dzielnica jest równocześnie jedną z najciekawszych i najbardziej popularnych części miasta. Młodzi ludzie mają także inne opcje wynajmu. Łódź jako miasto akademickie posiada liczne akademiki i stancje. Popularnością cieszą się także kawalerki i pokoje.

  Jakie dzielnice? Karolew i Bałuty

  Szukający mieszkania studenci w pierwszej kolejności zwracają uwagę na bliskość uczelni. Wśród żaków najchętniej wybierane są dzielnice w bezpośrednim sąsiedztwie centrum, które zapewniają swobodę w korzystaniu z oferty kulturalnej miasta. Wśród popularnych ogłoszeń znajdują się:

  • mieszkanie dla studenta Łódź Fabryczna;
  • mieszkanie dla studentów Łódź Śródmieście;
  • mieszkania dla studentów Łódź Karolew;
  • mieszkania dla studentów Łódź Bałuty;
  • mieszkanie dla studenta medycyny Łódź.
  • mieszkanie dla studentów Łódź Politechnika Łódzka.
  • mieszkanie dla studentów Łódź Manufaktura.

  W jakich częściach miasta znajdują się tanie mieszkania dla studentów? Łódź ze swoimi pięcioma dzielnicami zapewnia szeroki wybór ofert o różnych cenach. Na wysokość czynszu wpływa zwykle odległość od centrum, uczelni oraz komunikacji miejskiej, w tym dworców kolejowych. Tańsze mieszkania znajdziemy w południowej części miasta Górna oraz zachodnim Polesiu. Wśród osób, które przywiązują większą uwagę do ceny niż do lokalizacji, zainteresowaniem cieszą się także oferty opatrzone nagłówkami:

  • mieszkania do wynajęcia Łódź tanio dla studentów;
  • mieszkania komunalne dla studentów Łódź.

  Na co zwracają uwagę studenci?

  Chcąc szybko wynająć mieszkanie, warto mieć na uwadze zwyczaje mieszkaniowe studentów oraz informacje, na które zwracają szczególną uwagę, czytając dane ogłoszenie. Do najważniejszych informacji należą z pewnością cena, szybki dojazd, ilość pokoi, możliwości zakwaterowania oraz to, czy mieszkanie jest dostępne od zaraz. Większość studentów preferuje 2 lub 3-pokojowe mieszkania po generalnym remoncie. 

  Łódzcy studenci mogą także korzystać z szerokiego zaplecza mieszkań komunalnych oraz lokali udostępnianych przez uczelnie. Te ostatnie, jak np. prywatny akademik, łatwiej dostać za dobre wyniki w nauce. Wśród ofert często więc można napotkać takie hasła jak "mieszkania dla najlepszych studentów Łódź" lub "mieszkania dla zdolnych studentów".  Łódź i mieszczące się w niej uczelnie nie stanowią pod tym względem wyjątku na tle innych miast uniwersyteckich. 

  Dzielnice łodzi 

  Oficjalnie Łódź nie jest podzielona na dzielnice, jednak w świadomości mieszkańców nadal funkcjonuje dawny podział na 5 kluczowych dzielnic. Najbardziej prestiżową dzielnicą jest Śródmieście, na terenie, którego znajdziemy najwięcej ośrodków kultury i rozrywki oraz inwestycji miejskich. Przeważają tu również nim odrestaurowane kamienice oraz kilkunastopiętrowe bloki z wielkiej płyty.

  Kolejnymi popularnymi dzielnicami są Górna i Polesie, w których przeważają bloki, a także domy jednorodzinne i osiedla deweloperskie. Są to jedne z najbardziej zielonych dzielnic Łodzi, a ich największą zaletą jest doskonała komunikacja z pozostałymi częściami miasta.

  Z kolei największą dzielnicą w łódzkiej metropolii jest Widzew. Wyróżnia go nie tylko duża powierzchnia, ale również zwarta zabudowa mieszkalna. Piątą dzielnicą są Bałuty, które dawniej owiane były złą legendą. Jednak obecnie to prężnie rozwijająca się i bezpieczna dzielnica, na której również powstają nowe inwestycje. Szukając nieruchomości, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej lokalizację, bliskość ważnych obiektów miejskich, dostęp do komunikacji miejskiej oraz atrakcyjność okolicy, w szczególności w zakresie bliskości szkół wyższych i stref gastronomicznych.

  Wynajem mieszkania Łódź

  W Łodzi dostępne  223 oferty mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 8 m2 do 162 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Łodzi, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 72 kawalerki do wynajęcia;
  • 102 2-pokojowe mieszkania do wynajęcia;
  • 46 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 2 4-pokojowe mieszkania do wynajęcia;
  • 1 5-pokojowe i więcej mieszkanie do wynajęcia.
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Łodzi z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 1 mieszkanie do wynajęcia z ogródkiem;
  • 30 mieszkań do wynajęcia z balkonem;
  • 10 mieszkań do wynajęcia z tarasem.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Łódź wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Łodzi to 2 166 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Łodzi? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Łodzi kosztuje 1 642 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Łodzi kosztuje 2 205 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Łodzi kosztuje 2 764 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Łodzi kosztuje 4 850 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Łodzi? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Łodzi znajdziesz w cenie 820 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Łodzi znajdziesz w cenie 1 300 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Łodzi znajdziesz w cenie 630 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Łodzi znajdziesz w cenie 2 800 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Łodzi!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: