placement placeholder
placement placeholder

Dzielnica Wzgórza Krzesławickie Kraków

Edyta Wara-Wąsowska
Edyta Wara-Wąsowska

Data publikacji: 17.12.2019

Co przyszły mieszkaniec powinien wiedzieć o krakowskiej dzielnicy Wzgórza Krzesławickie? Jak wygląda komunikacja i infrastruktura w tej części miasta? Sprawdź.

Obszar Wzgórz Krzesławickich stanowią niewielkie osiedla poprzedzielane polami i terenami zielonymi. Taka patchworkowy obraz związany jest z tym, że dzielnicę tę tworzą dawne wsie, o odmiennej historii i architekturze. W poprzednim podziale administracyjnym Krakowa Wzgórza Krzesławickie wchodziły w skład dzielnicy Nowa Huta, co również w dużym stopniu wpłynęło na tożsamość dzielnicy. Jak się mieszka w tej części Krakowa?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • dlaczego warto kupić nieruchomość na Wzgórzach Krzesławickich,
  • dla kogo sprawdzi się mieszkanie na Wzgórzach Krzesławickich,
  • jakie są wady i zalety dzielnicy.

Sprawdź oferty w tej dzielnicy:

mieszkania na sprzedaż na wzgórzach krzesławickichdomy na sprzedaż Wzgórza Krzesławickie

Wzgórza Krzesławickie - Kraków z urokiem małego miasteczka

Osiedla na Wzgórzach Krzesławickich to zarówno domki jednorodzinne nadające podmiejskiego, sielskiego klimatu dzielnicy, jak i bloki wielorodzinne w bardziej zurbanizowanej jej części. Jeśli chodzi o mieszkania, Wzgórza Krzesławickie mają kilka ogromnych zalet – jedną z nich jest duży udział obszarów zielonych.

Największą zaletą osiedli na Wzgórzach Krzesławickich jest, moim zdaniem, dobrze zaplanowany układ urbanistyczny i zieleń - mówi Ewa - To jest naprawdę ładne i kolorowe miejsce, dużo parków i placów zabaw dla dzieci.

Wzgórza Krzesławickie to miejsce dla rodzin z dziećmi.

Dzielnica Wzgórza Krzesławickie to miejsce, gdzie w dużym stopniu inwestuje się w zieleń, aby poprawić komfort mieszkańców. Ich ulubione tereny rekreacyjne, takie jak park Zielony Jar, są remontowane, rewitalizowane i wyposażone w nowe funkcjonalności. Powstają też liczne parki kieszonkowe. Jeśli szukasz mieszkania, Kraków a konkretnie Wzgórza Krzesławickie będą ciekawym wyborem – niezależnie od tego, czy chodzi o mieszkanie do wynajęcia (Wzgórza Krzesławickie są popularne zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi), czy też o mieszkania na sprzedaż – Wzgórza Krzesławickie, podobnie jak reszta dzielnic miasta, cały czas się rozbudowuje, a deweloperzy regularnie rozpoczynają na tym terenie nowe inwestycje.

Aktywnie na Wzgórzach Krzesławickich

Mieszkańcy Wzgórz Krzesławickich stanowią grupę silnie zaangażowaną w inicjatywy lokalne. Ten akurat element wysoko rozwiniętej świadomości społecznej łączy ich z mieszkańcami Nowej Huty, którzy na każdym kroku podkreślają swoją tożsamość.

Lubię Wzgórza Krzesławickie za ciszę i spokój, dobrze się tu mieszka - podkreśla Małgorzata - Ale ważne jest też poczucie wspólnoty. Tu chyba każdy zna każdego. No i zawsze coś się dzieje - dożynki, kiermasz świąteczny, festyn jesienny. Nie można się nudzić.

Liczne inicjatywy społeczne pomagają kształtować więzi wspólnotowe i wpływają na komfort zamieszkania na Wzgórzach Krzesławickich. Podczas różnych imprez kulturalnych mieszkańcy spotykają się, spędzają razem czas i biorą czynny udział w życiu dzielnicy.

Z życia Wzgórz Krzesławickich

Dzielnica ma też swoje potrzeby - remont dróg, chodników, kanalizacji. Duże znaczenie ma również poprawa komunikacji w przypadku dalej położonych osiedli. Palącą kwestią dla mieszkańców jest szczególnie remont ulicy Kocmyrzowskiej, głównej arterii dzielnicy.

Czekamy z niecierpliwością na ten remont. Jezdnia jest w okropnym stanie, wieczne stanie w korkach - mówi Grzegorz - A to przecież trasa wyjazdowa z miasta. Mieszkańcy czekają, a termin rozpoczęcia robót ciągle się przesuwa. Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej ma polegać na modernizacji i poszerzeniu odcinka drogi od ul. Darwina do granicy miasta. Przebudowane zostaną istniejące skrzyżowania, dodana druga jezdnia, a także sygnalizacja świetlna, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe.

Wzgórza Krzesławickie miejscem dla aktywnych.

Inną dużą inwestycją, jaka czeka Wzgórza Krzesławickie, jest budowa odcinka drogi ekspresowej S7. Według opracowanego projektu, powstanie węzła Grębałów będzie oznaczało całkowitą przebudowę infrastruktury w tym miejscu. W rezultacie obszar ten diametralnie zmieni swój wygląd.

Osiedle dla rodziny – Wzgórza Krzesławickie

To, co warto szczególnie podkreślić to fakt, że Wzgórza Krzesławickie to dzielnica idealna dla rodzin – czystość powietrza jest tu znacznie większa niż w przypadku innych dzielnic Krakowa, nie brakuje też terenów zielonych. Pewnym minusem może być niewielka liczba placówek edukacyjnych, jednak w przypadku rodzin z małymi dziećmi nie powinno stanowić to większej przeszkody. Nowe mieszkania Kraków Wzgórza Krzesławickie to też świetne rozwiązanie dla osób chcących mieszkać w dużym mieście, ale szukających spokojnej, bezpiecznej dzielnicy, położonej nieco na uboczu. Z tego względu Wzgórza Krzesławickie będą idealnym miejscem np. dla osób pracujących zdalnie, które nie potrzebują codziennie dojeżdżać do centrum miasta.

Domy – Wzgórza Krzesławickie Kraków dzielnicą budynków jednorodzinnych i szeregowców

Jeśli interesują cię działki, Wzgórza Krzesławickie również będą świetnym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań. Na tym terenie znajdują się jeszcze działki budowlane, dzięki czemu zyskasz możliwość wybudowania wymarzonego domu w bezpiecznej, spokojnej dzielnicy Krakowa. Bez problemu znajdziesz też dom na sprzedaż – Wzgórza Krzesławickie są jedną z tych dzielnic Krakowa, na terenie której znajduje się sporo domów jednorodzinnych i szeregowców.

Wzgórza Krzesławickie to dzielnica znana m.in. z interesującej zabudowy jednorodzinnej.

Wzgórza Krzesławickie: podsumowanie

Szukasz mieszkania? Wzgórza Krzesławickie będą dla ciebie dobrym wyborem, jeśli najistotniejszy jest dla ciebie spokój, cenisz sobie bezpieczeństwo i bliskość terenów zielonych i nie przeszkadza ci, że oferta gastronomiczna czy kulturalna tej dzielnicy jest nieco uboższa niż w dzielnicach położonych bliżej centrum. Sprawdź, jakie są mieszkania na sprzedaż Kraków Wzgórza Krzesławickie i jakie inwestycje planują w tej dzielnicy deweloperzy.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Edyta Wara-Wąsowska

Edyta Wara-Wąsowska

Dziennikarka i copywriterka z dziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu treści dla mediów online, agencji reklamowych i klientów indywidualnych. Specjalizuje się w treściach z zakresu nieruchomości, finansów i prawa.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: