1. Blog
  • Dla profesjonalistów
  • Analizy
  • Aranżacje
  • Architektura
  • Baza wiedzy
  • Dzielnice
  • Finanse i prawo
  • Lokalizacje
  • Porady
Tematy

Jak i gdzie ukryć zasilacz LED?

Redakcja

Redakcja

30.09.2021

Chcesz ukryć zasilacz, ponieważ nie jest to element dekoracyjny. Sprawdź porady ekspertów jak zrobić to łatwo i bezpiecznie.

Gdzie należy schować zasilacz LED i sterownik RGB? Zasilacz i sterownik można zainstalować bezpośrednio na półce wokół wnęki lub można je przenieść na sufit. To elektronika, która powinna być przede wszystkim wentylowana. Po drugie, w przypadku awarii powinniśmy zagwarantować, że urządzenia te są łatwo dostępne.

Jak schować zasilacz do taśmy LED?


Zastanawiasz się jak schować zasilacz do taśmy LED? Musisz zwrócić uwagę na to, jakie ledy i jakie ich sterowanie wybierasz. Niezależnie od tego, czy będzie to zasilacz 12V, czy 24 V możesz go sprytnie i bezpiecznie ukryć. Wybierając taśmę wielokolorową, upewnij się, że jej kontroler obsługuje sterowanie radiowe RF. Zasilacz będzie wówczas mógł pracować z pilotem przez ścianę lub sufit i może być ukryty w niepozornym miejscu bez umniejszania atrakcyjności sufitu. Dla tych, którzy chcą ukryć źródło zasilania oświetlenia LED w postaci pasków lub modułów, realną alternatywą są zasilacze do ledów na szynę DIN. Jeśli zainstalujesz taśmy LED w suficie podwieszanym (płyta gipsowo-kartonowa), możesz ukryć źródło zasilania za płytą. Z drugiej strony zasilacze ledowe zasilające oświetlenie szafki można ukryć w szafie, za lub na szafie.

Gdzie schować zasilacz do LED?


Istnieje kilka opcji wymiany zasilaczy sieciowych na inny zasilacz, który jest odpowiedzią na pytanie, gdzie schować zasilacz do LED i sprytnie ukrywa wiszące przewody i eliminuje wtyczkę. Możesz wybrać między innymi:

Zasilacz do puszki


Zasilacze w puszce zajmują miejsce zasilania sieciowego, ale mają dodatkową zaletę, że można je ukryć w puszce elektrycznej w ścianie. Planując instalację elektryczną w domu, zastanów się, gdzie umieścić oświetlenie LED, a elektryk wytnie dziurę w ścianie i poprowadzi przez nią odpowiednie przewody i montując w niej zasilacz dopuszkowy. Zasilacz ten będzie ukryty przez zwykłą puszkę elektryczną, pozostawiając nam czystą przestrzeń wolną od przewodów. Ma to przy okazji również wpływ na bezpieczeństwo sprzętu.

Zasilanie szyn DIN


Jest to forma zasilania, którą możemy wykorzystać w naszych domowych systemach zasilania. Są one zainstalowane na szynie DIN, a my możemy zasilać zarówno system alarmowy, system sterowania, jak i oświetlenie LED. Oczywiście w tym scenariuszu należy dopasować wyjście zasilacza do zużycia energii przez wszystkie urządzenia. Jest to bardzo praktyczne podejście, ponieważ nie musimy się już martwić o splątane zasilacze sieciowe, a wszystkie niepotrzebnie potrzebne wtyczki i są ukryte w rozdzielnicy.

Ultrapłaskie zasilacze


Zasilacze ultracienkie są dobrą alternatywą, gdy mamy niewiele miejsca do ukrycia zasilacza. Ich kompaktowe rozmiary pozwalają je ukryć w różnego rodzaju szczelinach, wnękach czy za meblami. Zasilacze ultrapłaskie to często zasilacze meblowe, sprytnie schowane w oświetlonej ledami zabudowie meblowej.

Budowa i eksploatacja nowoczesnego systemu oświetlenia LED nie musi wiązać się z widocznymi, psującymi estetykę wnętrza zasilaczami. Możemy z powodzeniem ukryć zasilacze LED na wiele sposobów. Dzięki temu poprawimy wygląd pomieszczenia, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo pracy samego zasilacza.

Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Google Chrome

Google Chrome

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Safari

Safari

Opera

Opera