1. Blog
 • Dla profesjonalistów
 • Analizy
 • Aranżacje
 • Architektura
 • Baza wiedzy
 • Dzielnice
 • Finanse i prawo
 • Lokalizacje
 • Porady
Tematy

Oświetlenie LED - jak wybrać?

Redakcja

Redakcja

21.08.2020

Jak zrobić oświetlenie LED na miarę XXI wieku? Co warto wiedzieć? Sprawdź porady eksperta na GetHome.pl

Oświetlenie LED jeszcze kilka lat temu stanowiło produkt wyłącznie dla „wybranych”, a obecnie jest standardem w większości domów i mieszkań. Jest to wybór nie tylko modny, ale również ekonomiczny, a co za tym idzie także przyjazny dla środowiska. Dziś trudno wyobrazić sobie światło bez technologii LED i jej zalet, czyli:

 • Źródła światła w postaci diod LED, zapewniających oszczędność nawet 90% energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek.
 • Przyjazne dla środowiska - źródła światła LED to energooszczędne rozwiązanie, które dzięki trwałości generuje znacznie mniejsze ilości odpadów.
 • Natychmiastowa praca w pełnej mocy - oświetlenie LED nie musi się nagrzewać, aby pracować z pełną swoją mocą. Lampy LED od razu po włączeniu świecą pełną swoją mocą.
 • Różne barwy światła - obecnie żarówki LED mogą emitować światło w praktycznie każdym kolorze. Standardem są oczywiście barwy białe, czyli biały ciepły, neutralny i zimny.
 • Inteligentne oświetlenie - wykorzystując oświetlenie LED, możemy mieć nad nim pełną kontrolę. Obecnie jednym z najpopularniejszych systemów sterowania jest Mi-Light.

Szukasz działki w cichej, zielonej okolicy? Sprawdź: działki Konstancin-Jeziorna

Dlaczego LED?

Technologia LED, jak i nowoczesne oświetlenie dziś nie jest niczym ograniczona. Lampy LED są na tyle uniwersalne, że możemy spotkać je w praktycznie każdej aranżacji wewnętrznej, czy zewnętrznej. Mogą stanowić one funkcjonalne i wydajne główne źródło światła, ale być również elementem dekoracyjnym, emitującym delikatne, klimatyczne oświetlenie.

Co stoi dziś za tak ogromną popularnością ledów? Oczywiście ekonomia i cena. Oświetlenie wykonane w technologii LED to oszczędność energii sięgająca nawet 90%. Zakup żarówek, czy lamp i wymiana ich na te energooszczędne bardzo szybko zwróci nam się w postaci niższych rachunków za energię. Dziś produkty wykonane w technologii LED nie mają zbyt wygórowanej ceny. Koszt żarówki LED to już jedynie kilka złotych, natomiast dosyć mocny naświetlacz będzie nas kosztował około 40 złotych.

Zobacz również: domy na sprzedaż Konstancin-Jeziorna

Co to jest oświetlenie ledowe?

Oświetlenie LED stanowią elektroniczne urządzenia, które pod wpływem przepływającego przez nie prądu emitują światło. Lampy Ledowe wyposażone w diody LED, przez ich odpowiednią konstrukcję zapewniają oszczędność energii w porównaniu do innych źródeł światła. Specyfika, w której zostało wykonane oświetlenie LED, pozwala na generowanie ogromnych mocy świetlnych, pobierając przy tym znacznie mniej prądu od standardowego oświetlenia.

Oczywiście nie możemy tutaj pominąć tematu wytrzymałości technologii LED. Wybierając produkty sprawdzonego producenta mamy gwarancję nawet 30 000 godzin świecenia, a sam okres gwarancyjny wynosi od 2 do nawet 5 lat. Ogromną zaletą ledów jest również obecnie ich cena. Bardzo przystępna dla każdego klienta, który nie chce już tak często wymieniać przepalających się świateł wykonanych w tradycyjnej technologii.

Czytaj również: Osłona na balkon - jaką wybrać?

Czym jest dioda LED?

Dioda elektroluminescencyjna została opracowana już w latach 60-tych. Jej działanie oparte jej na zjawisku rekombinacji promienistej i po szeregu innych procesów otrzymujemy z niej światło. Najpopularniejsze obecnie diody LED, które możemy spotkać to te o oznaczeniu SMD. Wyróżniają się one długą żywnością, ale także bardzo atrakcyjną i niską ceną. Dioda SMD swoją nazwę zawdzięcza rodzajowi montażu - Surface Mount Device, czyli urządzenie do montażu napowierzchnowego.

 

Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Google Chrome

Google Chrome

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Safari

Safari

Opera

Opera