1. Blog

Nowoczesne aranżacje salonu - pomysły na piękne wnętrze

Podziel się

Redakcja
31.05.2021

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym domu. Sposób jego aranżacji to swoista wizytówka właścicieli domu. Jednocześnie salon powinien być przytulny i dawać możliwość wypoczynku w komfortowych warunkach. Aktualne panujące tendencje w projektowaniu wystroju wnętrz na pierwszy plan wysuwają pomieszczenia urządzone w nowoczesny sposób. Nowoczesne aranżacje to aranżacje eleganckie i funkcjonalne jednocześnie.

Otwarte przestrzenie, minimalistyczne wyposażenie, subtelne dekoracje czy lampy na szynach to częste znaki rozpoznawcze nowocześnie urządzonego salonu. Jaką aranżację naszego nowoczesnego salonu powinniśmy wybrać, czym kierować się przy jego urządzaniu, jakie elementy wyposażenia powinniśmy w nim umieścić? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą stworzyć idealną przestrzeń. 

Szukasz domu na obrzeżach Warszawy? Sprawdź nasze propozycje: domy na sprzedaż Ursynów

Nowoczesne wnętrza salonów - czego unikać? 

Nowoczesne wnętrza cechują się minimalistycznym wystrojem. Nowoczesny salon to salon urządzony z ograniczoną do minimum ilością mebli, które są proste w swojej formie. W nowoczesnym salonie nie ma zbyt wielu dekoracji w postaci gablotek z różnymi przedmiotami, na ścianach nie znajdziemy pamiątkowych zdjęć z wakacji, a na półkach nie obejrzymy kolekcji bibelotów wszelkiego rodzaju. Meble w nowoczesnym salonie mają prostą formę, często są to meble z tworzyw sztucznych lub metalu. Jeśli w nowoczesnym salonie ustawiamy tapicerowane kanapy lub fotele, są one wykonane z jednolitych materiałów i pozbawione faktury, zdobień czy pikowań.

Kolorystyka nowoczesnego salonu jest najczęściej monochromatyczna. Modnym kolorem są różne odcienie bieli. Z tego powodu nowoczesne salony są często salonami jasnymi, w których światło odbijając się od białych ścian, dodatkowo rozjaśnia wnętrze i tworzy wrażenie, że salon jest większy niż w rzeczywistości. Aranżacja nowoczesnego salonu może opierać się także na kontraście. Często pojawia się połączenie bieli z czarnymi, szarymi czy nawet czerwonymi elementami wyposażenia.

Zobacz również: domy na sprzedaż Piaseczno

Aranżacja salonu z kominkiem

Osoby budujące i wykańczające swoje domy często marzą o tym, aby w ich salonie znalazł się kominek. To element, który zawsze ociepla wnętrze, nadaje mu indywidualnego charakteru i daje olbrzymie możliwości pełnego relaksu. Choć kominek kojarzony jest raczej z wnętrzami klasycznymi czy utrzymanymi w stylu angielskim, również nowoczesny salon będzie dobrym miejscem dla kominka. Kominek w nowoczesnym salonie przybiera podobnie jak pozostała część wyposażenia salonu prostą formę, a wokół niego nie znajdziemy wielu ozdób i dekoracji. Kominek w nowoczesnym otwartym salonie zawsze wprowadza do niego pewne ożywienie i ociepla nastrój nawet najbardziej chłodnej aranżacji.

Aranżacja małego salonu z kominkiem

Kominek w nowoczesnym salonie jest elementem wyposażenia, który wysuwa się na pierwszy plan. Gra on pierwsze skrzypce w całej aranżacji. W nowoczesnych salonach z kominkiem modne są struktury takie jak surowy beton czy wielkoformatowe płytki. Nie znajdziemy w nich kominków zbudowanych z cegły czy dekoracyjnych zdobień. Nowoczesny salon wymaga, aby kominek był prosty w formie. Jego architektura to połączenie jednolitego koloru i prostych figur geometrycznych. Znajdziemy w nim jedynie kwadraty oraz prostokąty.

W małych salonach z kominkiem, w celu optycznego powiększenia przestrzeni wykorzystuje się światło emitowane przez przemyślanie wybrane lampy, podświetlające między innymi sam kominek. Najlepszym przykładem nowoczesnego rozwiązania do modernistycznego salonu są szynoprzewody. To niezwykle funkcjonalne, ciekawe i odrobinę intrygujące oświetlenie, które idealnie wpisuje się w każdy nowoczesny salon z kominkiem, ale także bez niego. Nowoczesny salon wymaga stosowania w nim jedynie innowacyjnych, zaskakujących, ale jednocześnie dyskretnych rozwiązań w każdym elemencie ich aranżacji.

 

Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

Redakcja

Wiadomości - Nieruchomości - Finanse

O autorze

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.