Jak urządzić salon?

Redakcja

Redakcja

19.11.2019

Aranżacja salonu - na co zwrócić uwagę? Gdzie znaleźć inspiracje? Salon z jadalnią czy z kuchnią? Porady i wskazówki.

W każdym domu kluczowym miejscem jest salon. Inspiracje do jego urządzenia teoretycznie powinno znaleźć się szybko, jednak i tak wybranie tego właściwego stylu może sprawiać problemy. Nic dziwnego – to pomieszczenie stanowi centrum życia rodzinnego. Ciekawa aranżacja salonu z pewnością umili nam spędzany w nim czas oraz pozytywnie zaskoczy całą rodzinę. Niestety, stylizacja wnętrz nie jest prostym procesem. Zwłaszcza, jeśli mamy mały salon, bardzo łatwo o nieścisłości czy nawet pomieszanie ze sobą różnych stylów. W efekcie otrzymamy odstraszający miszmasz zamiast zjawiskowego wnętrza.

Inspiracji można szukać w wielu miejscach, ale jak wybrać odpowiednią dla nas aranżację wnętrza?

salon nowoczesny gethome.pl

Aranżacja wnętrz – gdzie szukać pomocy?

Istnieją dwie główne metody aranżacji wnętrz: skorzystanie z firmy specjalizującej się w tego typu zadaniach oraz samodzielne urządzenie. Prosząc o pomoc profesjonalistę, musimy szykować się na spory wydatek, ale z kolei mamy pewność, że aranżacja salonu i innych pomieszczeń, np. łazienki, zostanie wykonana zgodnie z wybranym przez nas stylem. Potrzebne będą zarówno konsultacje, jak i projekt, który często obejmuje drogie elementy salonu.

Inspiracji nie musimy jednak szukać sami, przez co oszczędzamy czas. Czasem warto się na to zdecydować – szczególnie przy aranżacji małego salonu. Jego samodzielne urządzanie z kolei jest wyzwaniem, ale nie ponosimy dodatkowych kosztów (chyba, że bierzemy kredyt na remont). Z pomocą przychodzą nam katalogi firm meblowych czy strony internetowe poświęcone dekoracjom, jakie można umieścić w salonach. Inspiracji jest całe mnóstwo, ale często popełniamy dość istotny błąd. Kierując się ceną albo dostępnością pewnego elementu, zmieniamy go. Modyfikacja może sprawić, że cała koncepcja stanie się niespójna.

Będzie to dotkliwe zwłaszcza przy aranżacji małych wnętrz, w których nie mamy zbyt wiele miejsca na wprowadzanie modyfikacji.

aranżacja salonu gethome.pl

Interesuje Cię mieszkanie w dobrej cenie? Najlepsze lokalizacje:

lub sprawdź pełną ofertę mieszkań na portalu Gethome.pl

Aranżacja salonu – na co zwrócić uwagę?

Zabierając się za samodzielną aranżację wnętrza, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka istotnych cech pomieszczenia:

 • wielkość i wysokość aranżowanego salonu,
 • rozmieszczenie elementów elektrycznych czy grzewczych – gniazdek prądowych i kaloryferów – szczególnie ważne przy aranżacji małych salonów,
 • położenie okien w pomieszczeniu,
 • strona, na którą wychodzą okna,
 • piętro.

Jak widać – projektując salon, inspiracje muszą być wybierane w oparciu o to, jak została wybudowana cała nieruchomość. Bez uwzględnienia tych elementów nie możemy zabrać się za aranżację żadnego wnętrza. Najlepszym przykładem może być zakup efektownej meblościanki, która zakryje kaloryfer czy ograniczy dostęp do światła dziennego. Dotyczy to również - wydawałoby się – mniej ważnych elementów, jak zasłonki.

W pewnych aranżacjach małych salonów, takich jak skandynawska czy nowoczesna, konieczne jest pozostawienie okien bez dekoracji lub zastosowanie przejrzystych firanek, które zwiększą dopływ naturalnego światła słoneczenego do pomieszczenia. Mieszkając na parterze przy ulicy, taka aranżacja wnętrza może okazać się bardzo problematyczna z powodu ciekawskich przechodniów.

Przeczytaj również, jak powinno wyglądać mieszkanie dla seniora

Urządzamy salon – inspiracje

Podczas urządzania salonu inspiracjami mogą być dla nas:

 • mieszkania znajomych, którzy również aranżowali mały salon,
 • katalogi sklepów meblowych,
 • blogi poświęcone aranżacji wnętrz,
 • artykuły specjalistyczne w prasie papierowej i elektronicznej.

Zapoznajmy się dokładnie z wyznacznikami wybranego przez nas stylu aranżacji salonu. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyposażania małego wnętrza, ale również w przypadku chęci wynajęcia lub sprzedaży mieszkania. Nie każdy najemca czy kupiec zachwyci się słabo wykonaną aranżacją, co może wpłynąć na szybkość procesu zbycia lub najmu lokalu.  

salon z kuchnia gethome.pl

Salon z kuchnią czy salon z jadalnią?

Ostatnim krzykiem mody jest aranżacja salonu z kuchnią lub jadalnią. Fachowo taki układ nazywa się kuchnią otwartą na salon. To najczęściej stosowany wzór w nowoczesnym budownictwie – zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań. Deweloper od razu tworzy jedno pomieszczenie: salon z aneksem kuchennym. Rozdzielenie ich jest praktycznie niemożliwe przez ograniczoną ilość miejsca.

Można natomiast manewr ten wykonać w starym mieszkaniu w bloku czy kamienicy, np. jeśli otrzymaliśmy je w spadku czy darowiźnie. Wystarczy usunąć ścianę dzielnącą salon i kuchnię, by zyskać więcej przestrzeni. 

Zalety salonu z aneksem kuchennym

Połączenie ze sobą salonu z aneksem umożliwia nieco lepsze rozplanowanie miejsca. Mamy wtedy do aranżacji znacznie większą przestrzeń. Pamiętajmy, że kompletny rozdział salonu z aneksem kuchennym jest możliwy jedynie poprzez wstawienie ścianki działowej – a ta również zajmuje przestrzeń. Często wtedy kuchnia zostaje pozbawiona światła dziennego. Możemy również zastosować rozwiązania typu wyspa czy półścianka ze szkła. Pamiętajmy, że one również jednak zajmują sporo powierzchni w pomieszczeniu. Szklane ściany mogą być nieodpowiednie, jeśli w mieszkaniu znajdują się dzieci lub zwierzęta. Wyspa z kolei znacząco zmniejszy szerokość ciągów komunikacyjnych.

Podstawowymi zadaniami aranżacji wnętrz, w której salon z kuchnią stają się jednym, są:

 • zwiększenie dostępnej w salonie z aneksem przestrzeni,
 • możliwość gotowania i wspólnego spędzania czasu z rodziną,
 • możliwość podjęcia gości w salonie z kuchnią i zapewnienia im poczęstunku bez ich opuszczania,
 • uzyskanie lepszej kontroli nad dziećmi znajdującymi się w salonie z aneksem kuchennym,
 • zminimalizowanie wyposażenia w mieszkaniu.

Odpowiednio aranżując salon z kuchnią, możemy wyeksponować te zalety jeszcze bardziej za pomocą ciekawych elementów dekoracyjnych. Może to być efektowne oświetlenie, wyspa czy ozdobny okap. Niestety, musimy mieć świadomość, że oba wnętrza stanowią całość. Nie możemy pozwolić sobie na dwie różne aranżacje.

kuchnia otwarta na salon gethome.pl

Salon z aneksem – wady rozwiązania

Niestety zaprojektowanie salonu z aneksem kuchennym ma też sporo wad, głównie funkcjonalnych. Należą do nich:

 • roznoszenie się – nie zawsze przyjemnych - zapachów,
 • konieczność utrzymania porządku – bałagan negatywnie oddziałuje na charakter salonu z kuchnią,
 • rozprzestrzenianie się hałasu sprzętu kuchennego oraz „krzątania się” w czasie przygotowywania posiłków,
 • dzieci i zwierzęta mają stały dostęp do kuchni.

Aranżując salon z aneksem, musimy choć odrobinę spróbować wyeliminować wyżej przedstawione wady. Konieczny okazuje się zakup:

 • sporego okapu,
 • zmywarki,
 • pojemnych szafek kuchennych,
 • elementów zabezpieczających szuflady, szafki czy kuchenkę.

salon z jadalnią gethome.pl

A może salon z jadalnią?

Swoistym kompromisem wydaje się urządzenie salonu z jadalnią. Faktycznie, większość wad otwartego salonu z kuchnią znika, bo fizycznie kuchnia dalej pozostaje osobnym pomieszczeniem. Jednak otrzymywane tym rozwiązaniem zalety są zgoła inne. Nie musimy jeść posiłków z rodziną w pomieszczeniu, w którym gotowaliśmy. W trakcie ich spożywania możemy oglądać telewizję czy korzystać z innych sprzętów znajdujących się w pokoju. Naszych gości podejmujemy w wyznaczonym do tego miejscu.

Z tego też powodu warto traktować salon z jadalnią nie jako kompromis, ale całkowicie inne rozwiązanie, które zapewnia nam inne funkcjonalności. By jednak móc pozwolić sobie na taką aranżację, pomieszczenie główne musi być sporych rozmiarów. Zwróćmy uwagę, że poza standardowym wyposażeniem, do salonu z jadalnią musimy wstawić:

 • stół jadalny,
 • kilka krzeseł,
 • dodatkowe oświetlenie.

Warto również pomyśleć o jawnym odgrodzeniu od siebie strefy wypoczynkowej od jadalnej – chociażby za pomocą innego materiału położonego na podłodze. Kafelki w jadalni są z pewnością praktycznym wyjściem, które ułatwia nam sprzątanie, ale oddziałuje na wygląd całego salonu z jadalnią.

salon z aneksem kuchennym inspiracje

Co pierwsze – kuchnia czy salon?

Przy tworzeniu projektu wnętrz, nasuwa się pytanie, czy najpierw zabrać się za aranżację salonu, czy kuchni. Nie ma jednej prostej odpowiedzi. Salon z aneksem kuchennym wymaga jednolitej koncepcji, dlatego najprościej skorzystać z gotowych zestawów mebli i wyposażenia dla tego typu pomieszczeń. Jeśli jednak chcemy projektować wnętrze sami, z pewnością lepiej dobrać akcesoria najpierw do strefy, która jest mniejsza. Z reguły będzie to aneks, choć nie zawsze.

W przypadku zakupu mebli i pozostałych elementów na zamówienie, optymalnie będzie rozpocząć od aranżacji salonu. Podobnie dzieje się z salonem z jadalnią – rozpocznijmy od strefy wypoczynkowej. Decydując się na wykonanie wyposażenia indywidualnie pod nasze wnętrze, mamy całkowitą dowolność w wyborze charakteru, wielkości czy kształtu. W aneksie kuchennym czy jadalni mamy o wiele mniej mebli niż w salonie. O wiele łatwiej i taniej jest wykonać szafki kuchenne pod wybraną ze sklepu kanapę, pufy, szafy i regały. Koszt wykonania już jednej sofy modułowej może okazać się bardzo spory.

salon gethome.pl

Salon w bloku i salon na poddaszu

Jeżeli dysponujemy sporą powierzchnią, nie dotyczą nas większe problemy z aranżacją salonu w bloku. Niestety sporo osób żyje w niewielkich mieszkaniach. Z drugiej strony mamy domki jednorodzinne czy bliźniaki, w których mieszka więcej niż jedna rodzina. Chcąc cieszyć się posiadaniem salonu, często musimy zaadaptować w tym celu nietypowe pomieszczenia – jak poddasze. Salon w bloku czy salon na poddaszu również mogą być efektowne i ciekawe, o ile będziemy pamiętać o kilku ważnych szczegółach.

Aranżacja salonu w bloku– podstawowe wskazówki

Przede wszystkim warto wybrać styl aranżacji salonu w bloku, który nie wymaga wielu dodatków i dekoracji. Im więcej się ich znajdzie, tym pomieszczenie wyda się mniejsze i bardziej zagracone. Tego typu wyznacznikiem wyróżniają się style:

 • industrialny,
 • minimalistyczny,
 • skandynawski,
 • nowoczesny.

Dodatkowo ważne jest, by kolorystyka naszego salonu w bloku utrzymana była w jasnych odcieniach. Optycznie powiększają one wnętrze. Zadbajmy również o to, by znalazło się w nim wiele luster i lamp o różnym charakterze oświetlenia.

Zrezygnujmy z ciemnych aranżacji – klasycznej, postmodernistycznej czy gabinetowej. Ciekawie może wyglądać również duża fototapeta naklejona na największej ścianie salonu w bloku. Motywy, jakie powinny się na niej znaleźć, to te przedstawiające otwartą przestrzeń. Może to być:

 • ocean lub morze,
 • otwarta łąka,
 • niebo z chmurami i świecącym słońcem,
 • widok z drapacza chmur w wielkim mieście.

Jeśli odpowiednio dobierzemy dodatki, taka fototapeta może znaleźć się nawet w nowoczesnym salonie w bloku.

jak urządzić mały salon w bloku gethome.pl

Mały salon w bloku – zdefiniujmy nasze potrzeby

Aranżując mały salon w bloku, nie zapomnijmy o dokładnym zdefiniowaniu naszych potrzeb. Jeśli mieszkamy sami lub we dwójkę, niepotrzebny będzie stół na dwanaście osób. Skorzystajmy z rozwiązań, które pozwolą nam przechowywać rzeczy codziennego użytku w ukryciu. Kupmy sofę z pojemnikiem na pościel, pufy ze schowkiem czy pojemną szafę narożnikową. Starajmy się zagospodarować jak najwięcej przestrzeni właśnie w kątach pomieszczenia. Takie kryteria spełnia nowoczesny salon w bloku, gdzie całe wyposażenie ma swoją określoną funkcję.

salon w bloku gethome.pl

Jak urządzić salon w bloku? – meble i dodatki

Do małych salonów w bloku musimy zakupić meble niewysokie, które pozostawią sporo przestrzeni pod sufitem. Dzięki temu pomieszczenia będą wydawały się wyższe. Zrezygnujmy z ornamentów i zdobień na rzecz lakierowanego, a nawet szklanego frontu. Wybierając kanapę czy sofę do salonu w bloku, lepiej zdecydować się na może nieco droższy, ale bardziej funkcjonalny mebel modułowy. Da nam to więcej możliwości.

Pamiętajmy również, że małe pomieszczenia nie dają wielkiego pola do popisu w przypadku przearanżowania wystroju. Sofa modułowa choć trochę uprości nasze przyszłe zmiany aranżacyjne salonu w bloku. Jeśli chcielibyśmy hodować rośliny, musimy wziąć pod uwagę to, że nie dysponujemy wielką powierzchnią. Nadmiar kwiatów przytłoczy wnętrze i sprawi, że będzie mniejsze.

Ciekawym rozwiązaniem może być wybór do salonu w bloku doniczek podwieszanych pod sufitem. Jedna czy dwie w okolicach kątów pomieszczenia sprawdzą się idealnie, a nie będą zabierać nam miejsca do życia. Takie rozwiązania znajdziemy często w nowoczesnych salonach w blokach.

Salon na poddaszu – czy to możliwe?

Trudniejsze od aranżacji salonu w bloku jest urządzenie salonu na poddaszu. Poza niewielką ilością powierzchni mamy do czynienia ze skosami stropów, które dodatkowo utrudniają urządzanie salonu. Obowiązkowe jest zastosowanie wszystkich wskazówek, które zostały przedstawione wyżej oraz kilku dodatkowych. Z pewnością musimy uważać na meble i ich wysokość. Pamiętajmy, że jedynym miejscem, w którym mogą się znaleźć, to najwyższe ściany naprzeciwko spadku dachu.

Strefę relaksu salonu na poddaszu w postaci sof i kanap warto umieścić tuż pod oknami dachowymi. W ciągu dnia zapewnimy sobie sporą ilość naturalnego światła. Ciekawym rozwiązaniem do salonów na poddaszu jest zamontowanie luster na spadkach, dzięki czemu pomieszczenie wyda się większe.

salon na poddaszu gethome.pl

salon na poddaszu porady

Salon nowoczesny – w małych salonach w bloku

Jak urządzić salon w bloku, by mimo niewielkich rozmiarów był elegancki i efektowny? Najprostsze rozwiązania bywają najlepsze, stąd i warto przemyśleć styl nowoczesny. Nowoczesny salon w bloku pozbawiony jest wszelkich niefunkcjonalnych dodatków i zdobień, choć możemy pozwolić sobie na arażację salonu z kominkiem, choć będzie to tylko model elektryczny z powodów technicznych i prawnych.

salon w stylu nowoczesnym gethome.pl

Salon nowoczesny – cechy charakterystyczne

W salonie nowoczesnym przeważają naturalne materiały w modernistycznych odsłonach, takie jak:

 • szkło,
 • metal,
 • drewno,
 • beton,
 • żywica epoksydowa.

Mały salon w bloku wyda się większy, jeśli pozostawimy w nim więcej pustej przestrzeni. Formy zastosowane do aranżacji wnętrza powinny być proste i nieskomplikowane. Jasna kolorystyka i spora ilość luster doskonale pasują do tej stylizacji, jak i do małych wnętrz. W pomieszczeniu nie może znaleźć się nic, co nie ma swojego zadania. Usuwamy więc wszystkie przedmioty, które jedynie stoją i osiada na nich kurz. Jak najbardziej możemy skorzystać z aranżacji salonu z kominkiem elektrycznym.

Zwróćmy jednak uwagę, by jego obudowa była prosta i minimalistyczna. W salonie nowoczesnym bardzo dobrze będzie wyglądać takie nowomodne urządzenie.

salon w stylu skandynawskim gethome.pl

Salon w stylu skandynawskim, czyli inspiracja z północy

Mamy możliwość urządzenia nie tylko nowoczesnego salonu w bloku. Salon w stylu skandynawskim bazuje na prostym i tanim wyposażeniu. Bardzo ważna jest:

 • jasna kolorystyka,
 • minimalistyczny (choć nie spartański) wystrój,
 • ograniczona liczba wyposażenia salonu w stylu skandynawskim,
 • duża ilość naturalnego światła.

Dużą wagę przykłada się do komfortu życia i praktyczności, co również ma miejsce w salonie nowoczesnym. We wnętrzach pojawiają się elementy dekoracyjne. Jest ich niewiele, ale rozmieszczone są w strategicznych miejscach, dodając przytulności i ciepła pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się aranżacja salonu z kominkiem i telewizorem w formie wyspy. To jednak propozycja dla dość sporych wnętrz w stylu skandynawskim.

inspiracje w urządzaniu salonu

Salon w stylu glamour, czyli przepych na każdym kroku

Urządzając salon w stylu glamour, będziemy stać w całkowitej opozycji do wystroju salonu nowoczesnego w bloku. W tych wnętrzach znajdziemy:

 • stylowe meble,
 • całą masę dodatków,
 • jasne i żywe kolory,
 • dużo światła.

Niestety właśnie z powodu dużej ilości zdobień i dekoracji salon w stylu glamour powinien cechować się nieco większą przestrzenią, którą optycznie można zmniejszyć dodatkami. Ten styl stał się synonimem luksusu i przepychu. Najpopularniejsze odcienie to róż i purpura, ale również czerwień, jaskrawa żółć, złoto czy czerń. Urządzając salon w stylu glamour, warto jednak nieco stonować kolorystykę i zestawić ją ze spokojniejszymi odcieniami.

Pamiętajmy, że to pomieszczenie służy do relaksu, a zbyt ostre barwy nam go uniemożliwią. W tego typu wnętrzach możemy dość swobodnie operować takimi dodatkami, jak:

 • kryształy i złote dekoracje, które muszą znaleźć się w salonie w stylu glamour,
 • puchowe poduszki na sofach i kanapach,
 • ozdobne ramki na zdjęcia,
 • świece, kadzidełka i inne.

W tej stylistyce możemy wykonać ciekawą aranżację salonu z kominkiem i telewizorem. Te elementy również muszą świadczyć o przepychu wnętrza w stylu glamour, stąd nie żałujmy zdobień i ornamentów na obudowie kominka czy szafce RTV.

salon z kominkiem i telewizorem gethome.pl

Aranżacja salonu z kominkiem i telewizorem

Niektórzy uważają, że kominek w salonie pasuje tylko do stylu klasycznego czy do salonu w stylu glamour, co nie jest prawdą. Aranżacja wnętrza z kominkiem może zostać wykonana z powodzeniem także w salonie nowoczesnym czy w pomieszczeniu w stylu skandynawskim. Na rynku znajdziemy wiele modeli kominków z paleniskami otwartymi lub zamkniętymi – bardzo popularnymi w salonach nowoczesnych. Obudowa może być metalowa, szklana czy kamienna. Warto zakupić kominek z szybą z efektem pyrolizy, co ułatwia jej czyszczenie.

Wiele kontrowersji zdaje się budzić połączenie tradycjonalizmu z nowoczesnością, co ma miejsce przy aranżacji pokoju z kominkiem i telewizorem czy innymi sprzętami rodem z XXI wieku. Wystarczy jednak zakupić meble, które pozwolą sprytnie schować elektronikę.

jak urządzić salon? porady

Sposobów na aranżację salonu jest całe mnóstwo. Stylów, którymi możemy się inspirować istnieje kilkadziesiąt. Niestety, nie zawsze można zastosować każdy z nich. Szczególnie musimy uważać w małych wnętrzach. Zbyt duża liczba dodatków sprawi, że pomieszczenie stanie się optycznie zagracone i zaniedbane. Jakiekolwiek modyfikacje przyjętego rozwiązania powinny zostać dokładnie przemyślane.

W trudnych dla nas przypadkach nie zaszkodzi skonsultować się z profesjonalnym dekoratorem wnętrz – zwłaszcza, jeśli samodzielnie przygotowujemy projekt aranżacji salonu.

Nie zawsze urządzanie tego pokoju musi wiązać się z dużymi wydatkami. Czasem wystarczy rozejrzeć się chociażby po pchlich targach. Z reguły jednak warto kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Da to wytchnienie naszej kieszeni i z pewnością zmniejszy ryzyko otrzymania miszmaszu. Jeśli więc decydujemy się na aranżację salonu z kominkiem, zrezygnujmy z kilku elementów dekoracyjnych i pozwólmy urządzeniu stanowić punkt centralny pomieszczenia, który przyciąga wzrok.

Jak wybrać odpowiednią aranżację salonu?

Najczęściej spotykanymi aranżacjami salonu są style opisane wyżej, czyli:

 • nowoczesny,
 • skandynawski,
 • glamour,
 • klasyczny.

Każdy z nich wyróżnia się nieco innymi cechami. Zanim zdecydujemy się na dany styl, zwróćmy uwagę, czy metraż naszego salonu oraz rozmieszczenie sieci elektrycznej i grzewczej pozwalają nam w pełni wykorzystać jego zalety. Czasem możemy być zmuszeni zrezygnować z danej charakterystyki wnętrza, by było ono funkcjonalne i komfortowe. Nie bez znaczenia są również nasze potrzeby i wymagania. Zanim zaczniemy kompletować wyposażenie, warto zrobić listę naszych wymogów zestawionych z wadami i zaletami każdego stylu wnętrzarskiego.

mały salon w bloku gethome.pl

Mały salon w bloku

W małych kawalerkach z reguły wykonuje się już jedynie salony z aneksem kuchennym, co pozwala powiększyć wnętrze. Pamiętajmy, że jeśli zostało u nas zastosowane takie rozwiązanie,, obie te strefy muszą zostać urządzone w jednakowym stylu. Nie możemy części salonowej wykonać w stylu klasycznym, a kuchennej – w nowoczesnym. Musimy rozpatrywać całość jako jedno wnętrze. Nawet jeśli metraż naszego mieszkania pozwala nam na oddzielenie od siebie tych pomieszeń, warto przymyśleć urządzenie otwartego salonu z kuchnią.

To rozwiązanie ma wiele zalet – również aranżacyjnych. Potrzebujemy mniejszej liczby sprzętów i mebli, a i miłośnicy gotowania będą mogli aktywnie uczestniczyć w życiu rodzinnym. Łączenie salonu z aneksem nie jest jedynym rozwiązaniem w małych wnętrzach. By cieszyć się komfortem i funkcjonalnością, musimy postawić na:

 • dużą ilość naturalnego światła,
 • jasną kolorystykę salonu,
 • użycie luster i odbijających światło laminatów,
 • małą liczbę dodatków.

To niestety dość mocno ogranicza rozwiązania, które możemy wykorzystać. Jeszcze ciężej jest w przypadku salonów na poddaszu, gdzie musimy poradzić sobie ze skosami. Jeśli jesteśmy miłośnikami prostoty i minimalizmu, a mamy mały salon w bloku – wybierzmy styl nowoczesny czy skandynawski. Osoby uwielbiające przepych i jasne kolory, mogą zdecydować się na glamour – o ile powierzchnia pomieszczenia na to pozwala.

Bardziej stonowany jest styl klasyczny, ale przy nim czeka nas o wiele więcej sprzątania czy odkurzania elementów dekoracyjnych salonu. Inspiracji w katalogach i w Internecie jest dość sporo i każdy z pewnością znajdzie styl odpowiedni dla siebie – o ile pójdziemy na pewne ustępstwa. Pamiętajmy, że każde wnętrze jest inne.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: