- Dla profesjonalistów
- Analizy eksperta
- Architektura
- Branżowe newsy
- Dzielnice
- Finanse i prawo
- Gdzie zamieszkać?
- Jak urządzić?
- Lifestyle
- Strefa wiedzy
- Wzory umów
Wzór oświadczenia o zrozumieniu treści umowy do pobrania za darmo
Oświadczenie o zrozumieniu treści umowy to dokument, który może być stosowany jako załącznik w przypadku umów zawieranych z obcokrajowcami, dla których język polski nie jest językiem rodzimym.
Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie skonstruować oświadczenie o zrozumieniu treści umowy, możesz skorzystać z naszego wzoru. Nasi eksperci opracowali specjalną instrukcję, dzięki której wypełnienie wzoru oświadczenia nie będzie stanowiło problemu.
Co powinno znaleźć się w oświadczeniu o zrozumieniu treści umowy?
Poniżej znajduje się zestawienie niezbędnych elementów wraz z omówieniem.
Miejsce i data oświadczenia
Wskazanie miejsca i daty oświadczenia.
[miejscowość, data oświadczenia]
Treść oświadczenia
Oświadczenie powinno także zawierać takie elementy, jak m.in. data podpisania właściwej umowy, określenie stron umowy właściwej oraz potwierdzenie zrozumienia treści umowy i braku wątpliwości co do jej treści.
Oświadczam, że umowa [należy opisać jaka to umowa] zawarta w [miejsce zawarcia umowy] w dniu [data zawarcia umowy] pomiędzy [należy wskazać strony umowy] jest dla mnie zrozumiała, jednoznaczna oraz żadne z postanowień nie budzi moich wątpliwości. W związku z powyższym oświadczam, że rozumiem i w pełni akceptuję jej treść.
Podpis strony składającej oświadczenie
Podpis powinien być czytelny i odręczny.
[czytelny własnoręczny podpis z imienia i nazwiska]
Wzór oświadczenia o zrozumieniu treści umowy
Eksperci portalu GetHome stworzyli uniwersalny wzór oświadczenia o zrozumieniu treści umowy, który możesz bezpłatnie pobrać z załącznika. Wypełniając go, wystarczy wpisać odpowiednie dane w wykropkowane miejsca.
Subskrybuj „Gethome” na Google News
Artykuły powiązane
03.10.2022, Redakcja
Przedwstępna umowa sprzedaży domu do pobrania za darmo
Przedwstępna umowa sprzedaży domu może być zawarta w zwykłej formie pisemnej albo w formie aktu notarialnego. W przypadku gdy umowa przedwstępna zawarta jest formie aktu notarialnego a druga strona uchyla się od zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży domu, możliwe jest dochodzenie zawarcia umowy przPrzedwstępna umowa sprzedaży domu może być zawarta w zwykłej formie pisemnej albo w formie aktu notarialnego. W przypadku gdy umowa przedwstępna zawarta jest formie aktu notarialnego a druga strona uchyla się od zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży domu, możliwe jest dochodzenie zawarcia umowy przyrzeczonej, wbrew woli strony uchylającej przed sądem.
05.10.2022, Redakcja
Wniosek o pozwolenie na rozbiórkę do pobrania za darmo
Pozwolenie na rozbiórkę potrzebne jest do dokonania rozbiórki: budynków i budowli wpisanych do rejestru zabytków oraz objętych ochroną konserwatorską, budynków i budowli o wysokości od 8 metrów i powyżej, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości,budynków i budowli o wysokości od 8 metrów i powyżej, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości,
07.10.2022, Redakcja
Wzór umowy dzierżawy nieruchomości do pobrania za darmo
Dzierżawa jest umową konsensualną, co oznacza, że nie wymaga zachowania żadnej formy szczególnej, jedynie dzierżawa nieruchomości zawarta na czas dłuższy niż rok powinna być zawarta na piśmie, z tym zastrzeżeniem, że niezachowanie tej formy powoduje, że umowę poczytuje się za zawartą na czas Dzierżawa jest umową konsensualną, co oznacza, że nie wymaga zachowania żadnej formy szczególnej, jedynie dzierżawa nieruchomości zawarta na czas dłuższy niż rok powinna być zawarta na piśmie, z tym zastrzeżeniem, że niezachowanie tej formy powoduje, że umowę poczytuje się za zawartą na czas nieoznaczony (art. 660 w zw. z art. 694 k.c.).
12.10.2022, Redakcja
Umowa najmu domu jednorodzinnego do pobrania za darmo
Umowa najmu domu jednorodzinnego zawierana jest między wynajmującym a najemcą. Przedmiotem umowy jest najem domu jednorodzinnego wraz z działką gruntu, w zamian za zapłatę czynszu w określonej i zaakceptowanej przez obie strony wysokości. Co powinno znaleźć się w umowie najmu domu jednorodzinnego?Co powinno znaleźć się w umowie najmu domu jednorodzinnego?
14.10.2022, Redakcja
Wniosek o zniesienie współwłasności do pobrania za darmo
Zgodnie z art. 210 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (dalej jako k.c.) zniesienia współwłasności może żądać każdy ze współwłaścicieli (o ile prawo to nie zostało wyłączone umową stron). W przypadku gdy przedmiotem współwłasności jest nieruchomość rolna orZgodnie z art. 210 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (dalej jako k.c.) zniesienia współwłasności może żądać każdy ze współwłaścicieli (o ile prawo to nie zostało wyłączone umową stron). W przypadku gdy przedmiotem współwłasności jest nieruchomość rolna oraz gospodarstwo rolne przy zniesieniu współwłasności należy uwzględnić przepisy ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego.