1. Blog

Kortowo Olsztyn - z czego słynie?

Podziel się

Redakcja
18.02.2021

Kortowo to dzielnica Olsztyna położona nad Jeziorem Kortowskim. Tworzy wyodrębnione z pozostałej części miasta miasteczko uniwersyteckie, w którym siedzibę ma większość instytucji uniwersyteckich lub związanych z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna dla studentów. Ponadto Kortowo położone jest wśród licznych terenów zielonych, a także jezior Stary Dwór i Modrzewiowego. Co przyciąga mieszkańców Olsztyna, a w szczególności Kortowa?

Kortowo z najpopularniejszym kampusem w regionie?

Kortowo położone jest w otoczeniu zieleni na skraju malowniczego Olsztyna. Warto zaznaczyć, iż słynie ono z posiadania jednego z najpiękniejszych kampusów uniwersyteckich w Polsce. W roku akademickim Kortowo tętni życiem studenckim, natomiast w okresie wakacyjnym stanowi bazę noclegową dla turystów. Dodatkowo cały ośrodek usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Kortowskiego. Dzielnica Kortowo w Olsztynie jest atrakcyjna szczególnie dla studentów - pomimo tego, że wielu z nich ma do dyspozycji akademiki, coraz więcej żaków decyduje się na mieszkanie na wynajem w Olsztynie.  

Jesteś zainteresowany nieruchomościami w Olsztynie? Sprawdź dostępne oferty na portalu GetHome:

Kortowo Olsztyn - nie tylko raj dla studentów     

Dzielnica Kortowo to nie tylko miasteczko akademickie. Jak wygląda okolica, kiedy studenci w większości opuszczają akademiki? Kortowo tętni życiem - zarówno mieszkańcy, jak i turyści nastawieni są na dobrą zabawę w gronie najbliższych. Ponadto na terenie Kortowa znajdują się boiska do siatkówki, piłki nożnej oraz koszykówki. Niedaleko usytuowana jest plaża, a także korty tenisowe. Dzielnica Kortowo to również idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z różnego rodzaju sportami wodnymi, gdyż na miejscu dostępna jest wypożyczalnia kajaków, rowerów wodnych, żaglówek czy desek windsurfingowych. Dla osób ceniących wycieczki oraz zwiedzanie, dedykowane jest Muzeum Zoologiczne im. prof. Janiny Wengris, które usytuowane jest w budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii. Turyści olsztyńskiego Muzeum Zoologicznego mają okazję podziwiać kolekcję ponad 2,5 tysiąca eksponatów - ponadto z roku na rok zbiory te wzbogacają się o nowe okazy. 

Dzielnica Kortowo jest położona w bardzo dobrej lokalizacji. Znajdują się tutaj liczne węzły komunikacyjne, które pozwalają na szybki transport m.in. do pracy czy na uczelnię. Mieszkania na sprzedaż w Kortowie usytuowane są w okolicy 2 pętli autobusowych (Stary Dwór i Słoneczny Stok). Mieszkańcy dzielnicy mają do dyspozycji 7 linii dziennych, oraz jedną nocną. Dodatkowo do Kortowa dojeżdżają również busy prywatnych przewoźników.   

Olsztyn - rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości w Olsztynie charakteryzuje się jednymi z droższych mieszkań w  Polsce, a mimo to potencjalnych nabywców, a także inwestorów wciąż przybywa. W Olsztynie powstają nowe inwestycje a ceny na rynku są dość konkurencyjne. Nieruchomości cieszą się sporym powodzeniem, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Co wpływa na atrakcyjność olsztyńskiego rynku nieruchomości? Przede wszystkim lokalizacja. To ona odgrywa bardzo dużą rolę podczas wyboru mieszkania na sprzedaż bądź domu w Olsztynie. Warto zaznaczyć, że region ten jest bardzo dobrze skomunikowany. Olsztyńskie dzielnice posiadają dobrze rozbudowaną sieć węzłów komunikacyjnych, a na terenie Kortowa znajdują się liczne linie autobusowe, które zapewniają łatwe i szybkie połączenie między pozostałymi częściami miasta. 

Redakcja

Wiadomości - Nieruchomości - Finanse

O autorze

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.