Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Olsztyn

  - 717 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 424 mieszkania na sprzedaż w Olsztynie

  Rynek wtórny - 288 mieszkań na sprzedaż w Olsztynie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Olsztynie

  Olsztyn to duża aglomeracja położona w północno-wschodniej części Polski, która pełni funkcję stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to najważniejszy ośrodek administracyjny i gospodarczy regionu. To także bardzo atrakcyjne miasto dla turystów, którzy chętnie przyjeżdżają tu przez cały rok kalendarzowy. To ze względu na bogactwo przyrodnicze i bezpośrednie położenie nad mazurskimi jeziorami. Jest to również bardzo popularny region na rynku nieruchomości, na którym szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w Olsztynie.

  Doskonała infrastruktura i potencjał inwestycyjny Olsztyna

  Olsztyn pełniący funkcję stolicy Warmińsko-Mazurskiego zlokalizowany jest w ścisłym centrum tego województwa. Te największe miasto w tym regionie Polski posiada doskonałe połączenia z innymi aglomeracjami oraz mniejszymi miastami. To zasługa stale rozwijanej infrastruktury, którą z dumą mogą pochwalić się olsztynianie. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do takich dróg, jak: droga krajowa nr 15, droga krajowa nr 51, droga wojewódzka nr 527, droga wojewódzka nr 598, a także droga ekspresowa S16 stanowiąca obwodnicę Olsztyna mieszkańcy miasta mogą bardzo szybko przemieszczać się po Polsce. Co więcej, bardzo blisko zlokalizowane są takie trasy, jak: droga ekspresowa S51 i S7 oraz drogi krajowe nr 53, 57, 16. Jednak nie tylko infrastruktura drogowa jest tu tak dobrze rozwinięta.

  W samym Olsztynie prężnie działa 9 stacji kolejowych, które obsługują połączenia między miastami w różnych zakątkach Polski. Olsztyn tym samym jest kluczowym węzłem kolejowym w północno-wschodniej części naszego kraju. Znajdziemy tu aż 3 dworce kolejowe (Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztyn Gutkowo) oraz 4 nowe przystanki osobowe. Ponadto w promieniu 56 km działa kluczowy dla ruchu samolotowego Port Lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach. Jest to nowoczesny port, który został rozbudowany w 2016 roku.

  Port Lotniczy Olsztyn - Mazury obsługuje połączenia międzynarodowe i umożliwia bezpośrednie loty m.in. do Chorwacji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Doskonałe połączenia między miastami w Polsce, a także infrastruktura dostosowana do transportu międzynarodowego zarówno pasażerskiego, jak i towarowego znacząco pobudza lokalny rynek pracy. Przyciąga to również nowych inwestorów, którzy chcą wykorzystać duży potencjał inwestycyjny Olsztyna. Wpływa to również na lokalny rynek nieruchomości, a w szczególności dynamicznie powstające tu inwestycje deweloperów.

  Rynek nieruchomości w Olsztynie

  Lokalny rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany, znajdziemy tu zarówno osiedla mieszkaniowe, jak i osiedla domów jednorodzinnych. Do największych osiedli mieszkaniowych zalicza się: Jaroty, Pieczewo, Pojezierze, Generałów, Nagórki, Podgrodzie, Kormoran oraz Podleśna. Popularnym osiedlem jest również Kortowo, gdzie funkcjonuje studenckie miasteczko i odnotowuje się duży popyt na mieszkania na wynajem.

  Najczęściej poszukiwane są nowoczesne mieszkania zlokalizowane blisko środków komunikacji miejskiej, a także z dobrym dojazdem do kluczowych obiektów turystycznych. Duży ruch turystyczny, a także prężnie działająca uczelnia w Olsztynie oddziaływują znacząco także na lokalny rynek wynajmu nieruchomości. To powoduje, że zakup mieszkania w Olsztynie może okazać się pewną inwestycją.

  Mieszkania Olsztyn - oferty

  W Olsztynie dostępne jest 306 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Olsztynie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (53 oferty)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (289 ofert)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (276 ofert)
  • mieszkania 4 pokoje na sprzedaż (83 oferty)
  • mieszkania 5 pokoi i więcej (83 oferty)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Olsztyn, jak i mieszkania bezpośrednio Olsztyn.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Olsztyn

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Olsztynie mamy 288 ofert z rynku wtórnego o powierzchni od 23 m2 do 230 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Olsztynie to 59 m2.

  Ceny mieszkań w Olsztynie

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Olsztynie to 10 260 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Olsztynie to 8 347 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Olsztynie to z kolei wydatek średnio 10 647 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Olsztynie?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Olsztynie znajdziesz w cenie 5 000 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Olsztynie wynosi 31 052 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Olsztynie należy zapłacić 1 719 410 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 15 500 zł/m2.

  Tanie mieszkania Olsztyn. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Olsztynie to wydatek 337 050 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 7 090 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 222 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 4 253 zł/m2.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: