1. Blog
  • Dla profesjonalistów
  • Analizy
  • Aranżacje
  • Architektura
  • Baza wiedzy
  • Dzielnice
  • Finanse i prawo
  • Lokalizacje
  • Porady
Tematy

Oświetlenie biurka - jakie wybrać?

Redakcja

Redakcja

26.07.2021

Jak odpowiednio oświetlić biurko ucznia, dziecka oraz biurko do pracy? Sprawdź porady eksperta na GetHome.pl

Biurko jest miejscem wytężonej pracy. Przy nim wykorzystujemy nasz umysł i wzrok do osiągnięcia zamierzonego celu. Aby praca przy biurku była efektywna, bezpieczna i wygodna musimy zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do jej wykonywania. Oczywiste jest, że powinniśmy przy biurku ustawić wygodny fotel lub krzesło z regulacją oraz dostosować wielkość blatu do naszych potrzeb.

Niezwykle ważne jest także właściwe oświetlenie biurka. Niezależnie do tego, czy przy biurku wykonujemy pracę zawodową, czy jest to miejsce do odrabiania lekcji przez nasze dzieci, często zajęcia przy biurku odbywają się przy niewystarczającym oświetleniu dziennym. Brak zapewnienia dobrego światła słonecznego to ograniczona ilość okien, złe ustawienie biurka, a także praca wieczorami oraz w nocy. W takich przypadkach musimy zagwarantować właściwe oświetlenie biurka światłem sztucznym. Jakie oświetlenie biurka wybrać? Jak oświetlić biurko? Postaramy się dziś odpowiedzieć na te pytania w tym krótkim wpisie.

Oświetlenie biurka ucznia

Niezależnie od tego, czy przy biurku pracować będzie osoba dorosła, uczeń czy będzie to miejsce zabawy naszych najmłodszych pociech, oświetlenie biurka możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwszą jest oświetlenie ogólne przestrzeni pracy przy biurku. Są to lampy, które poprzez dobre rozproszenie światła zagwarantują dobrą widoczność na całej powierzchni biurka. Doskonałe dla tego celu są na przykład panele LED. Nie bez przyczyny są to oprawy często wykorzystywane w dużych biurach, w których przykłada się dużą uwagę do stworzenia właściwych warunków pracy.

Oprócz oświetlenia ogólnego należy także zapewnić dobre oświetlenie miejscowe. W tym celu wykorzystywana najczęściej jest lampka na biurko. W przypadku biurek dzieci wieku szkolnym możemy wybierać sposób szerokiej gamy różnych modeli lampek biurkowych. Lampki dla uczniów to funkcjonalne lampki z przybornikami, lampki z ładowarkami indukcyjnymi i wiele innych. Lampka na biurko ucznia nie powinna być lampką nazbyt krzykliwą, mogącą go rozpraszać i odciągać od odrabiania lekcji.

Czytaj również: Pokój dla dziecka – jak urządzić?

Oświetlenie biurka dziecka

Dzieci w wieku przedszkolnym dorastając, spędzają coraz więcej czasu przy biurku. To tutaj nasze pociechy rysują, malują, bawią się wycinankami itp. Przy biurku najmłodsze dzieci potrafią bawić się klockami, lalkami i wieloma innymi zabawkami. Jaka lampka dla dziecka w wieku przedszkolnym będzie najlepsza? Ponieważ praca najmłodszych dzieci to raczej zabawa niż faktyczna praca, lampki na biurko najmłodszych dzieci należy wybierać, kierując się nieco innymi wytycznymi, niż w przypadku dzieci starszych. Lampka na biurko przedszkolaka powinna być lampką atrakcyjną, ciekawą, zwracającą na siebie uwagę dziecka. Dzięki temu najmłodsze dzieci będą kojarzyły pobyt przy biurku z przyjemnością, a czas przy nim spędzony sprawi im dużo radości.

Fantazyjne kolorowe lampki biurkowe dla najmłodszych uczą nasze dzieci już od małego, że praca przy biurku może być interesująca i przyjemna. Atrakcyjne lampki biurkowe pobudzają dziecięcą ciekawość i zachęcają do działania. Zakup atrakcyjnej lampki biurkowej naszemu dziecku zaowocuje także w przyszłości. Dziecko, któremu pobyt przy biurku będzie kojarzył się przyjemnie, nie będzie wymagało konieczności “zaganiania” go do biurka, gdy podrośnie i rozpocznie naukę w szkole.

Oświetlenie biurka do pracy

W obecnych czasach coraz więcej osób wykonuje prace biurowe. Dlatego w życiu dorosłym wielu z nas spędza ogromne ilości czasu, pracując przy biurku. Dobre jego oświetlenie to nasza wygoda, przyjemność, ale co najważniejsze zdrowie. Światło na stanowisku pracy powinno być światłem o neutralnej barwie. Takie światło jest najbardziej zbliżone do światła słonecznego. Odwzorowuje ono w najlepszym stopniu rzeczywiste kolory i jest najzdrowsze, najbardziej komfortowe dla ludzkiego wzroku. Biurko do pracy powinno być dobrze oświetlone światłem ogólnym, za które może odpowiadać wymieniony wcześniej panel LED na suficie.

Lampka biurkowa z kolei może być lampką o rozbudowanej funkcjonalności. Mogą to być różnego rodzaju lampki na biurko z wyświetlaczami, na których wyświetlana jest godzina czy temperatura, lampki z ładowarkami indukcyjnymi i wiele innych. Lampka na biurko do pracy powinna mieć szeroki zakres regulacji, który umożliwia dopasowanie kierunku i kąta padania światła do każdej z czynności, jakiej oddajemy się przy biurku. Oświetlenie biurka do pracy to niezwykle ważny aspekt, o którym nie można zapomnieć i go bagatelizować. Czas poświęcony na przygotowanie właściwego oświetlenia biurka w pracy odwdzięczy się nam większym komfortem pracy, zwiększoną efektywnością i bezpieczeństwem naszego wzroku.

 

Materiał opracowany przez specjalistę sklepu SMD-LED.pl

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Google Chrome

Google Chrome

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Safari

Safari

Opera

Opera