- Dla profesjonalistów
- Analizy eksperta
- Architektura
- Branżowe newsy
- Dzielnice
- Finanse i prawo
- Gdzie zamieszkać?
- Jak urządzić?
- Lifestyle
- Strefa wiedzy
- Wzory umów
Jaką zabudowę balkonu wybrać?
W ostatnich czasach balkon został uznany za jeden z najważniejszych elementów mieszkania. Polacy jeszcze bardziej pokochali spędzać na nim wolne chwile. W końcu to miejsce bezpieczne i pozwalające spędzić czas na świeżym powietrzu w promieniach słońca. Zabudowa balkonu sprawi, że jeszcze chętniej będziemy na nim przebywać. Co warto wiedzieć o zabudowie balkonu?
Jak urządzić balkon?
Zabudowa balkonu nie jest trudnym zadaniem, ale wymaga odpowiedniego podejścia. Prace najlepiej rozpocząć, gdy na dworze jest jeszcze ciepło. Musimy też pamiętać, że zabudowa balkonu wymaga fachowej wiedzy. Należy też bardzo dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego materiału. Dużą popularnością cieszy się drewno. Jednak jeśli się na nie zdecydujemy, musimy pamiętać o regularnej konserwacji i pielęgnacji.
Nie możemy też zapomnieć, że zabudowa balkonu w bloku zarządzanym przez spółdzielnię mieszkaniową wymaga od nas znacznie więcej przemyśleń. Przy wyborze warto też zwrócić uwagę na konstrukcję całego budynku i do niej dobierać materiały. Najbardziej uniwersalna jest szklana zabudowa balkonu, która świetnie się sprawdzi w każdym miejscu.
Przeczytaj również: Kwiaty balkonowe i ogrodowe
Zabudowa balkonu – bezramowa czy ramowa?
Coraz większą popularność zdobywa zabudowa balkonu bezramowa. Jednak wiele osób nadal ma dylemat, czy zdecydować się właśnie na ten rodzaj. Zabudowa balkonu bezramowa z pewnością ma wiele zalet. Ta nowoczesna metoda opiera się na rolkach ślizgowych, przesuwnych taflach szklanych i lakierowanych profilach aluminiowych. To sprawia, że łatwo można ją otworzyć lub umyć. Jest odporna na różne warunki atmosferyczne czy hałas. W dodatku zapewnia ciągły dostęp do światła i pasuje do różnorodnych elewacji. To sprawia, że to idealna zabudowa balkonu w bloku. Niestety, jej wykonanie wiąże się z wyższymi kosztami.
Źródło zdjęcia głównego: Bricoman
Zabudowa balkonu – pozwolenie
Warto pamiętać, że czasami musimy dopełnić pewnych formalność, aby mogła powstać zabudowa balkonu. Pozwolenie od spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty może być potrzebne, ponieważ takie prace wiążą się ze zmianą elewacji. Dlatego należy przeprowadzić dokładny research, jakie są odgórne założenia w naszej okolicy.
Następnie powinno się przygotować gotowy projekt, z którym będziemy starać się o pozwolenie. Spółdzielnia przekaże go do urzędu gminy lub miasta, a my musimy poczekać 30 dni. Jeżeli nie uzyskamy decyzji odmownej, to zabudowa balkonu w bloku może być wykonana.
Zabudowa balkonu w bloku spółdzielczym – czy warto?
Mieszkańcy bloków mogą się zastanawiać, czy w ogóle warto poświęcać czas i pieniądze na wykonanie zabudowy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto pamiętać, że takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim zabudowa balkonu w bloku to świetne miejsce na powiększenie przestrzeni. Będziemy mogli tam urządzić suszarnię lub spiżarnię.
Innym sposobem na wykorzystanie dodatkowego miejsca jest stworzenie świetnego kącika wypoczynku. Zabudowa balkonu w bloku spółdzielczym to też świetne zabezpieczenie przed kradzieżami i włamaniami, szczególnie na niższych piętrach. Natomiast wykonana na wyższych kondygnacjach będzie chronić przed wypadkami.
Źródło zdjęcia głównego: taras-balkon.pl
Subskrybuj „Gethome” na Google News
Artykuły powiązane
23.01.2024, Artykuł sponsorowany
Rodzaje biokominków, czyli który biokominek sprawdzi się w poszczególnych pomieszczeniach?
Biokominek to świetne rozwiązanie niemal do każdego domu i mieszkania. Rozwiązanie nie generuje spalin i jest ekologiczne, dlatego idealnie sprawdzi się do umilenia nastroju w salonie czy na tarasie. Sprawdź, jakie rodzaje biokominków można znaleźć w sklepach i które sprawdzą się w posBiokominek to świetne rozwiązanie niemal do każdego domu i mieszkania. Rozwiązanie nie generuje spalin i jest ekologiczne, dlatego idealnie sprawdzi się do umilenia nastroju w salonie czy na tarasie. Sprawdź, jakie rodzaje biokominków można znaleźć w sklepach i które sprawdzą się w poszczególnych pomieszczeniach!
13.07.2023, Dominika Perkowska
Jak zagospodarować działkę?
Własny ogród wokół domu lub działka rekreacyjna to wspaniała przestrzeń, która pozwala cieszyć się bliskością natury i odkrywać niezliczone możliwości. Ogród to nie tylko strefa relaksu i odpoczynku, ale może się też stać przytulnym miejscem spotkań z rodziną i przyjaci&oWłasny ogród wokół domu lub działka rekreacyjna to wspaniała przestrzeń, która pozwala cieszyć się bliskością natury i odkrywać niezliczone możliwości. Ogród to nie tylko strefa relaksu i odpoczynku, ale może się też stać przytulnym miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi czy też wspaniałym terenem do eksperymentowania z uprawą własnych warzyw i ziół. Bez względu na to, czy marzysz o przepięknych kwiatach, bujnych drzewach czy rustykalnych altanach, własny ogród lub działka rekreacyjna oferują nieograniczone możliwości. Pojawia się jednak pytanie: jak zagospodarować działkę? Podpowiadamy!
13.07.2023, Dominika Perkowska
Jak urządzić wnętrze domku na działce?
Działka rekreacyjna i nawet niewielki domek letniskowy to marzenie wielu z nas. Takie miejsce to wspaniała przestrzeń, by oderwać się od codziennych obowiązków, porzucić miejski zgiełk i odpocząć. Aby móc w pełni cieszyć się relaksem, warto zadbać o odpowiednie urządzenie domku –Działka rekreacyjna i nawet niewielki domek letniskowy to marzenie wielu z nas. Takie miejsce to wspaniała przestrzeń, by oderwać się od codziennych obowiązków, porzucić miejski zgiełk i odpocząć. Aby móc w pełni cieszyć się relaksem, warto zadbać o odpowiednie urządzenie domku – tak, aby wnętrze było wygodne i przyjazne, ale też, by sprzyjało odprężeniu. Odpowiednie zaaranżowanie tego przestrzennego azylu wymaga zatem uwzględnienia zarówno estetyki, jak i funkcjonalności. Pojawia się więc pytanie, na co zwrócić uwagę.
10.03.2023, Redakcja
Jakie trendy wnętrzarskie będą obowiązywały w 2023 roku?
Na jakie kolory postawić w 2023 roku? Obowiązujące style aranżacyjne ewoluują co sezon, ale nie zmieniają się w tak szybkim tempie jak trendy w modzie. Od wielu sezonów zmierzają w kierunku natury, lekkości oraz niewymuszonego luksusu. Najmodniejsze aranżacje w 2023 r. przypadną do gustu zarówno miłośnikom klasyki, jak i oObowiązujące style aranżacyjne ewoluują co sezon, ale nie zmieniają się w tak szybkim tempie jak trendy w modzie. Od wielu sezonów zmierzają w kierunku natury, lekkości oraz niewymuszonego luksusu. Najmodniejsze aranżacje w 2023 r. przypadną do gustu zarówno miłośnikom klasyki, jak i odrobiny awangardy. Na topie wciąż pozostają stonowane barwy i kolory natury,
30.01.2023, Artykuł sponsorowany
Artystyczne malowanie ścian
Marzą Ci się oryginalne aranżacje wnętrz, których próżno szukać nawet w katalogach? Ciekawym rozwiązaniem może okazać się dla Ciebie artystyczne malowanie ścian. Polega ono na wprowadzaniu do pomieszczeń niepowtarzalnych wzorów za pomocą specjalistycznych farb i narzędzi. Co dokMarzą Ci się oryginalne aranżacje wnętrz, których próżno szukać nawet w katalogach? Ciekawym rozwiązaniem może okazać się dla Ciebie artystyczne malowanie ścian. Polega ono na wprowadzaniu do pomieszczeń niepowtarzalnych wzorów za pomocą specjalistycznych farb i narzędzi. Co dokładnie będzie Ci potrzebne, aby wcielić taki pomysł w życie, i ile może to kosztować? Zapoznaj się z poniższym artykułem!