Rodzaj
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Działki na sprzedaż Lublin

  - 122 ogłoszenia
  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Działki na sprzedaż w Lublinie – dlaczego warto tu zamieszkać?

  Lublin to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Stolica Lubelszczyzny słynie z zabytków, uniwersytetu oraz zapewnia liczne miejsca pracy. Równocześnie miasto jest pozytywnie oceniane przez swoich mieszkańców, którzy chętnie rozglądają się za działkami na sprzedaż. Jakie dzielnice są najchętniej wybierane i czy warto kupić tu działkę inwestycyjnie?

  Województwo lubelskie tradycyjnie kojarzone jest z nizinnym krajobrazem, w którym dominuje zabudowa jednorodzinna i gospodarska. Wyjątek pod tym względem stanowi Lublin, będący stolicą gospodarczą, edukacyjną i kulturalną regionu. Stały napływ mieszkańców sprawia, że rynek nieruchomości z każdym rokiem rozwija się o nowe inwestycje. Równocześnie rośnie liczba mieszkańców, którzy chętnie decydują się na zakup działki w Lublinie lub na jego obrzeżach. Jakie dzielnice cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców i gdzie znajdziemy grunty w dobrej cenie?

  Działki budowlane w Lublinie – w jakich dzielnicach budują się mieszkańcy?

  Wśród gruntów na sprzedaż w Lublinie największa grupa ofert dotyczy działek budowlanych znajdujących się w administracyjnych granicach miastach oraz miejscowościach w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. Sam Lublin podzielony jest administracyjnie na 27 dzielnic. Centrum i Śródmieście należą do najdroższych dzielnic miasta. Jest tu także najmniejszy wybór działek budowlanych. Dominuje architektura wielomieszkaniowa.

  Wśród dzielnic, w których można znaleźć działki na sprzedaż w Lublinie, na uwagę zasługują Abramowice. To stosunkowo młoda dzielnica Lublina, która została włączona w obręb miasta w 2009 roku. Mieszkańcy cenią ją ze względu na niewysokie ceny gruntów oraz dużą ilość terenów zielonych. Znamienny jest fakt, że w 2020 roku Abramowice zostały ocenione w rankingu mieszkańców, jako najatrakcyjniejsze miejsce do zamieszkania. Większość działek przeznaczonych pod budowę domu ma około 1000 - 2000 m², dominuje zabudowa jednorodzinna i szeregowa.

  Działki na sprzedaż znajdziemy także w sąsiadujących ze Śródmieściem dzielnicach takich jak Czuby, Rury czy Bronowice. Wśród terenów podmiejskich prym wiedzie dzielnica Sławinek, a także znajdujące się tuż za obwodnicą miasta Czechów Południe, Czechów Północny i Ponikwoda. Atutem lokalizacji jest dobra komunikacja i wyraźnie tańsze ceny działek.

  Działki inwestycyjne i działki rekreacyjne w Lublinie – co jeszcze znajdziemy w ofercie?

  Lublin stanowi także atrakcyjną lokalizację dla firm, które chętnie kupują działki pod inwestycje biznesowe lub przemysłowe. Działki inwestycyjne różnią się ceną w zależności od lokalizacji i metrażu. Osobną grupę stanowią działki rekreacyjne znajdujące się zarówno w Lublinie, jak i w tzw. lubelskim obwarzanku w skład którego wchodzą miejscowości: Szerokie, Dąbrowice, Elizówka, Rudnik i Jakubice Murowane. Niewysokie ceny gruntów i stopniowy wzrost sprawiają, że zakup można traktować w kategoriach inwestycyjnych, a równocześnie zyskać swój zielony kawałek przestrzeni za miastem.

  Budowa domu lub inwestycja? Szukasz działki w Lublinie? Sprawdź oferty portalu GetHome i znajdź działkę dla siebie!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: