Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Białystok

  - 113 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 118 mieszkań do wynajęcia w Białymstoku

  placement placeholder
  Poznaj region

  Stolica Podlasia rozciąga się na powierzchni ponad 100 km kwadratowych. Białystok to miasto na prawach powiatu, które położone jest w północno-wschodniej części Polski. Wchodzi w skład makroregionu nazywanego Wysoczyzną Białostocką. Miasto znajduje się w bliskim sąsiedztwie Białorusi, Litwy czy Rosji oraz dwóch rezerwatów przyrody. Białystok jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym i gospodarczym. Przez miasto przebiega trasa europejska E67, droga krajowa nr 65 oraz linia kolejowa Rail Baltica.

  Lokalny rynek nieruchomości

  Białystok został podzielony na 28 jednostek pomocniczych zwanych osiedlami, tj.: Antoniuk, Centrum, Bacieczki, Białostoczek, Bema, Bojary, Dziesięciny I, Dziesięciny II, Dojlidy, Dojlidy Górne, Jaroszówka, Leśna Dolina, Sienkiewicza, Skorupy, Wygoda, Młodych, Mickiewicza, Nowe Miasto, Kawaleryjskie, Piaski, Piasta I, Piasta II, Przydworcowe, Starosielce, Słoneczny Stok, Wysoki Skoczek, Zawady, Zielone Wzgórza. Coraz bardziej zyskuje na popularności wśród inwestorów, którzy chętnie kupują tu mieszkania pod wynajem. Wrasta też zainteresowanie gruntami pod zabudowę jedno- i wielorodzinną.

  Oferowane nieruchomości są położone na osiedlach, które zapewniają dostęp do rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej. Większość z nich znajduje się w bliskiej odległości od terenów zielonych i rekreacyjnych, sklepów, placówek edukacyjnych i medycznych oraz ośrodków kultury. Mieszkania w Białymstoku mają zróżnicowany metraż. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza lokale dwu- i trzypokojowe. Najtrudniej wynająć kawalerki oraz nieruchomości o powierzchni większej niż 90 metrów kwadratowych.

  Na rynku wtórnym znajduje się wiele ciekawych ofert. Największą popularnością cieszą się mieszkania zlokalizowane w centum miasta i na terenie osiedli przyległych. Zaliczyć do nich można Przydworcowe, Sienkiewicza, Mickiewicza, Piasta, Bojary i Skorupy.

  Białystok dla studentów i turystów

  Studenci poszukują najczęściej kawalerek oraz dwupokojowych lokali mieszkalnych. Odwiedzający miasto turyści decydują się najchętniej na wynajem przestronnego apartamentu. Ceny mieszkań w Białymstoku poszybowały mocno w górę, ale wciąż są niższe niż w Warszawie.

  Mieszkania dla studentów

  Jakie ogłoszenia interesują studentów w Białymstoku? Mieszkania studenckie powinny mieć przede wszystkim dobrą lokalizację, która zapewni dogodny dostęp do kampusu uniwersyteckiego. Z tego powoduj, największą popularnością cieszą się lokale w pobliżu Politechniki lub centrum Białegostoku. Idealnie, jeśli mieszkanie znajduje się na 1 piętrze lub w budynku z windą. Studenci chętnie wybierają nowe mieszkania lub lokale po remoncie. Atutem jest obecność balkonu i w pełni wyposażona kuchnia i łazienka.

  Studenci często decydują się na wynajem niezależnego pokoju na stancji lub kawalerkę. To ostatnie rozwiązanie chętnie wybierane jest przez pary lub osoby z większym budżetem. Zdecydowana większość decyduje się na mieszkania o powierzchni kilkudziesięciu metrów i współdzielenie kosztów. Często są to 4 pokoje ze wspólną łazienką i kuchnią.

  Nowe miasto, Piaski, Bojary

  Białystok to rozległe miasto o dobrze rozwiniętej komunikacji. Poza oczywistymi dzielnicami jak centrum, popularnością wśród studentów cieszą się także takie osiedla jak Piaski, Bojary czy Nowe Miasto. Jest to zasługą dobrego dojazdu, dostępu do infrastruktury i bliskości terenów rekreacyjnych. Mieszkania często mają także lepsze ceny.

  Wynajem mieszkania Białystok

  W Białymstoku dostępne jest 113 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 13 m2 do 100 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Białymstoku, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 10 kawalerek do wynajęcia;
  • 65 2-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 36 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 7 4-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Białymstoku z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 4 mieszkania do wynajęcia z ogródkiem;
  • 10 mieszkań do wynajęcia z balkonem;
  • 3 mieszkania do wynajęcia z tarasem.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Białystok wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Białymstoku to 2 232 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Białymstoku? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Białymstoku kosztuje 1 825 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Białymstoku kosztuje 2 122 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Białymstoku kosztuje 2 364 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Białymstoku kosztuje 3 154 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Białymstoku? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Białymstoku znajdziesz w cenie 1 300 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Białymstoku znajdziesz w cenie 1 100 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Białymstoku znajdziesz w cenie 400 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Białymstoku znajdziesz w cenie 780 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Białegostoku!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: