Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Legnica

  - 6 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 7 mieszkań do wynajęcia w Legnicy

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkania do wynajęcia – Legnica miastem przyjaznym dla wynajmujących

  Znajdująca się w samym centrum województwa dolnośląskiego Legnica to średniej wielkości nowoczesne miasto zapewniające bardzo dobre warunki do życia. Jest to lokalny ośrodek administracyjny, oświatowy i kulturalny. Legnica ma też duże znaczenie gospodarcze, dzięki czemu zapewnia wiele atrakcyjnych miejsc pracy. Samo miasto jest spokojne i zielone, a dzięki przebiegających przez miasto autostradzie A4, drodze ekspresowej S3 i drodze krajowej nr 94 podróże w dowolnym kierunku są szybkie i wygodne. Sprawdź, jak wygląda tutejszy rynek wynajmu, czym charakteryzują się mieszkania do wynajęcia w Legnicy i ile kosztują.

  Mieszkania do wynajęcia w Legnicy – jak wygląda tutejszy rynek?

  Legnica jak na średniej wielkości miasto dość prężnie się rozwija. Dotyczy to również nieruchomości. Stąd na rynku wtórnym często dostępne są nowoczesne mieszkania. To właśnie takie lokale cieszą się największym zainteresowaniem najemców. Oferty potwierdzają jednak, że mieszkania do wynajęcia w Legnicy są bardzo różnorodne. Sporo jest tu również lokali w starszych blokach i z tradycyjnym wyposażeniem. Najpopularniejsze są uniwersalne mieszkania 2-pokojowe i 3-pokojowe. Można jednak również zauważyć większą podaż mieszkań dla pracowników, które nierzadko mają nawet 5 lub więcej pokoi. Oczywiście dostępne są też kawalerki – zwykle nieco tańsze niż mieszkania 2-pokojowe.

  Ile kosztują mieszkania do wynajęcia w Legnicy?

  Ceny mieszkań do wynajęcia w Legnicy wzrastają, podobnie jak w całym kraju. Nadal jest tu jednak nawet o 50% taniej niż w stolicy regionu. Dlatego miasto może być dobrą alternatywą dla osób, których nie stać na zadowalające mieszkanie we Wrocławiu. Wciąż można znaleźć tanie mieszkania do wynajęcia w Legnicy, choć trzeba się wówczas liczyć z prostym, tradycyjnym wystrojem i jedynie podstawowymi udogodnieniami. Należy też pamiętać, że trudno znaleźć mieszkania do wynajęcia bez kaucji, dlatego każdy najemca musi być przygotowany na wpłacenie dodatkowo co najmniej 1-miesięcznego czynszu.

  Mieszkania do wynajęcia w Legnicy – gdzie szukać ofert?

  Dostępność ofert na rynku wynajmu jest w Legnicy umiarkowana, a te najatrakcyjniejsze potrafią szybko z niego znikać. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie w poszukiwaniu właściwego mieszkania do wynajęcia. Relatywnie tanie mieszkania do wynajęcia można znaleźć np. na popularnym osiedlu Kopernika, które zapewnia również dostęp do wszystkich niezbędnych usług. Oferty są jednak rozproszone po całym mieście. Lokalizację każdego z mieszkań do wynajęcia w Legnicy sprawdzisz jednak łatwo na naszej interaktywnej mapie!

  Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości w województwie dolnośląskim? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań do wynajęcia w Legnicy na portalu GetHome.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

  Wynajem mieszkania Legnica

  W Legnicy dostępne jest 6 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 29 m2 do 61 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Legnicy, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 2 kawalerki do wynajęcia;
  • 4 2-pokojowe mieszkania do wynajęcia;
  • 1 3-pokojowe mieszkanie do wynajęcia;
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Legnicy z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 2 mieszkania do wynajęcia z balkonem;

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Legnica wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Legnicy to 1 643 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Legnicy? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Legnicy kosztuje 1 300 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Legnicy kosztuje 1 625 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Legnicy kosztuje 2 400 zł;

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Legnicy? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Legnicy znajdziesz w cenie 1 300 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Legnicy znajdziesz w cenie 1 400 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Legnicy znajdziesz w cenie 2 400 zł;

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Legnicy!

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: