Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Kawalerka Poznań do wynajęcia

  - 61 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 313 mieszkań do wynajęcia w Poznaniu

  Mieszkania w Poznaniu - statystyki mieszkań do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania w Poznaniu kawalerki:

  W Poznaniu jest 61 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 1 961 zł

  Średni metraż kawalerek to 29 m2

  Mieszkania w Poznaniu dwupokojowe:

  W Poznaniu jest 191 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 2 585 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 45 m2

  Mieszkania w Poznaniu trzypokojowe:

  W Poznaniu są 54 oferty mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 3 386 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 68 m2

  Mieszkania w Poznaniu czteropokojowe:

  W Poznaniu jest 5 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 4 510 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 108 m2

  Mieszkania używane w Poznaniu - oferty agencji nieruchomości

   - 313 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Poznań to miasto młodych. Liczne uczelnie oraz stanowiska pracy przyciągają tu wielu nowych mieszkańców. Studenci czy młodzi pracownicy często spędzają poza domem całe dnie, dlatego do życia wybierają ekonomiczne kawalerki. W Poznaniu do wynajęcia można znaleźć całkiem sporo nieruchomości tego typu. Trzeba jednak pamiętać, że najlepsze oferty szybko znikają z rynku.

  Mieszkania na wynajem w każdej z dzielnic miasta

  Stolica Wielkopolski cały czas się rozwija i przyciąga nowych mieszkańców. Na początku zwykle decydują się na wynajem, a często poszukiwanym typem lokalu jest tania kawalerka. Poznań ma w tej kategorii sporo do zaoferowania. Ogłoszenia dotyczą mieszkań w różnych częściach miasta, zarówno w nowoczesnych blokach, jak i klimatycznych kamienicach. Dlatego jest to bardzo przyjazne miasto dla osób poszukujących lokalu na wynajem.

  Poznań niegdyś dzielił się na 5 dzielnic (Stare Miasto, Nowe Miasto, Grunwald, Wilda i Jeżyce), które nadal funkcjonują w świadomości mieszkańców. Formalnie współcześnie stosowany jest jednak podział na osiedla, których jest aż 42. Kawalerki w Poznaniu można znaleźć w niemal każdej okolicy. Czym charakteryzują się poszczególne popularne lokalizacje i dla kogo będą najodpowiedniejsze?

  Poznań Winogrady będzie odpowiednia dla osób chcących mieszkać możliwie jak najbliżej Rynku i centrum. Okolica obfituje w lokale gastronomiczne, instytucje kultury i sklepy. Jest to również dobre miejsce, jeśli interesuje Cię klimatyczna kawalerka. Poznań Centrum to bowiem okolica, w której znajdują się przede wszystkim kamienice. Wyjątkiem są Nowe Winogrady, gdzie znajduje się wiele bloków z okresu PRL.

  Poznań Piątkowo również zapewni bliskość centrum. Jest to osiedle bloków wielorodzinnych, na którym przeważa wysoka zabudowa z okresu PRL. Jest to więc dobra okolica dla osób, które interesuje praktyczna kawalerka.

  Poznań Piątkowo bezpośrednio kojarzy z podobnymi w klimacie Winiarami. Jest to dobre miejsce dla osób, które interesuje ustawna, przestronna kawalerka. Poznań Winiary to okolica ze zróżnicowaną zabudową i rozbudowaną infrastrukturą, odpowiednia dla różnych grup najemców, choć dość droga.

  Poznań Naramowice będzie dobrym wyborem dla osób chcących mieszkać w nowym budownictwie. Jest to rozwijające się osiedle należące tradycyjnie do Starego Miasta, ale położone nieco na uboczu, oferujące nowoczesne lokale na wynajem. Poznań Naramowice to okolica, która staje się coraz popularniejsza.

  Poznań Jeżyce to kolejne miejsce dla osób, które cenią centralne lokalizacje. Jest to okolica zapewniająca wygodny dostęp do infrastruktury i wszelkich usług. Na tym osiedlu trudno jednak o naprawdę tanie kawalerki.

  W Poznaniu popularnym osiedlem jest także Grunwald podzielony na trzy części (Północ, Południe i Stary Grunwald). Każda z nich ma nieco inny charakter. Dzięki znajdującym się tu blokom można tu znaleźć sporo mieszkań do wynajęcia. Grunwald zapewnia dobry dojazd do największych uczelni, dlatego może być dobrym wyborem dla studenta.

  Poznań Rataje będzie odpowiednia dla osób chcących zamieszkać na dynamicznie rozwijającym się Nowym Mieście. To typowa dzielnica mieszkaniowa, zapewniająca dostęp do wszystkich wygód. Poznań Rataje to też świetne miejsce dla osób lubiących zieleń i relaks na świeżym powietrzu.

  Poznań Wilda zapewnia okazję do zamieszkania w zielonej i spokojnej okolicy, a jednocześnie w niedużym oddaleniu od ścisłego centrum. Jest to bardzo klimatyczne miejsce, które cały czas się rozwija.

  Poznań Dębiec daje możliwość zamieszkania na typowym osiedlu z rozwiniętą infrastrukturą i dość gęstą zabudową. Nie brak tu jednak również terenów zielonych.

  Poznań Sołacz to rzadki rarytas. Na osiedlu dominuje bowiem zabudowa jednorodzinna. Oferuje ono jednak dużo spokoju i zieleni pomimo bliskości centrum miasta.

  Poznań - Ceny na lokalnym rynku

  Jak kształtują się ceny w tak dużym mieście, jak Poznań? Duży popyt wpływa na wzrost cen. Wiele zależy jednak m.in. od metrażu. Mieszkanie jednopokojowe może mieć nawet ok. 40 m2, a taka nieruchomość zawsze będzie droższa niż mała kawalerka. Poznań oferuje obecnie coraz więcej lokali o wielkości ok. 20 m2, które kosztują znacznie mniej.

  Na cenę wpływa też to, gdzie znajduje się mieszkanie do wynajęcia. Poznań centrum to oczywiście najdroższa okolica. Grunwald, Junikowo, Rataje czy Piątkowo to jednak miejsca, w których czasami można znaleźć relatywnie tanie lokale. Poznań ma ponadto do zaoferowania mieszkania w różnym standardzie. Jeśli jesteś gotowy sam umeblować lokal, zwykle zapłacisz mniej. Mieszkania w nowszym budownictwie lub po remoncie, mające np. duży balkon z widokiem, są jednak znacznie droższe. Jeśli chodzi o naprawdę tanie kawalerki,  Poznań ma do zaoferowania przede wszystkim lokale w kamienicach i starszych blokach, często niewielkie i pozbawione nowoczesnych udogodnień. Warto również zwrócić uwagę, jak wygląda najem w mieście takim jak Poznań. Kawalerki bezpośrednio są dostępne coraz rzadziej, ponieważ ich właściciele chętnie współpracują z agencjami nieruchomości.

  Znajdź idealne mieszkanie

  Szukasz idealnego mieszkania w Poznaniu? Sprawdź ogłoszenia na GetHome.pl. U nas znajdziesz najlepsze oferty z każdej kategorii – zlokalizowane zarówno w centrum Poznania, jak i na jego obrzeżach, w nowoczesnych blokach i w klimatycznych kamienicach, tanie kawalerki bez pośredników oraz mikroapartamenty dla wymagających.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: