Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Kawalerka Szczecin do wynajęcia

  - 37 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 197 mieszkań do wynajęcia w Szczecinie

  Mieszkania w Szczecinie - statystyki mieszkań do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania w Szczecinie kawalerki:

  W Szczecinie jest 37 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 1 970 zł

  Średni metraż kawalerek to 28 m2

  Mieszkania w Szczecinie dwupokojowe:

  W Szczecinie jest 108 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 2 663 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 45 m2

  Mieszkania w Szczecinie trzypokojowe:

  W Szczecinie są 33 oferty mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 3 581 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 68 m2

  Mieszkania w Szczecinie czteropokojowe:

  W Szczecinie jest 15 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 3 749 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 94 m2

  Mieszkania używane w Szczecinie - oferty agencji nieruchomości

   - 197 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Zachodniopomorskie to nowoczesny i dobrze rozwinięty region, a jego stolica oferuje wiele możliwości edukacji, pracy i rozwoju. Znajduje się tu m.in. Politechnika Morska. Dlatego też dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj tanie mieszkania dla studentów i młodych profesjonalistów. Szczecin oferuje całkiem sporo jednopokojowych mieszkań w różnym standardzie i zlokalizowanych w niemal każdej części miasta.

  Szczecin przyjazny żakom (i nie tylko)

  W Szczecinie znajduje się aż 15 szkół wyższych, w tym 4 uczelnie publiczne. Można tu studiować wiele różnych kierunków, zarówno humanistycznych, jak i technicznych czy medycznych. Politechnika Morska kształci specjalistów w takich nietypowych dziedzinach jak oceanografia czy żegluga śródlądowa. Dzięki temu miasto przyciąga wielu studentów, którzy często szukają mieszkań do wynajęcia. Szczecin oferuje zatem sporo mieszkań dostosowanych do potrzeb żaków – przede wszystkim niedrogich, funkcjonalnych i w dobrych lokalizacjach. Na wynajem w Szczecinie decydują się jednak również osoby pracujące – w szczególności single i młode pary. Również oni mogą tu znaleźć odpowiednie mieszkanie do wynajęcia – Szczecin ma w swojej ofercie coś dla każdego najemcy.

  Wynajem w Szczecinie – na którym osiedlu warto zamieszkać?

  Szczecin dzieli się na 4 dzielnice i 37 osiedli. Jest to miasto bardzo rozległe terytorialnie, dlatego warto dobrze się zastanowić, w jakiej okolicy chcesz wynajmować swoje mieszkanie. Jeśli zależy Ci np. na bliskości uczelni czy największych pracodawców, zwykle najlepszym wyborem będzie centralnie zlokalizowana kawalerka. Szczecin Centrum z Placem Grunwaldzkim i gwiaździstym układem ulic to osiedle łączące starą i nową zabudowę, z rozbudowaną infrastrukturą i możliwością łatwego dojechania w każdy zakątek miasta.

  Sąsiadują z nim Stare Miasto, Nowe Miasto, Śródmieście-Północ i Śródmieście-Zachód. Wszystkie te osiedla będą idealne dla każdego, kto chce mieszkać w ścisłym centrum miasta. Jest to również dobra okolica, jeśli nie przerażają Cię stosunkowo wysokie ceny. Trochę taniej może być nieco dalej na północ, np. na osiedlu Niebuszewo. To miejsce z gęstą zabudową mieszkaniową, na którym z łatwością znajdziesz mieszkanie.

  Szczecin Pomorzany to osiedle położone nieco dalej na południe, wzdłuż brzegu Odry. Sąsiadują z nim Gumieńce, gdzie swoją siedzibę mają dwa wydziały Uniwersytetu Szczecińskiego. Znajdują się tu zakłady przemysłowe oraz wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa. Dlatego można tu znaleźć sporo mieszkań, a ogłoszenia dotyczą także takich nieruchomości jak kawalerka.

  Szczecin Prawobrzeże to dzielnica znajdująca się po drugiej stronie Odry. Jest ona oddalona od centrum miasta, co może wydłużać dojazd do szkoły czy pracy, ale za to można tu znaleźć tańsze nieruchomości. Jeśli interesuje Cię tania kawalerka, Szczecin Dąbie (największe osiedle Prawobrzeża), Zdroje, Słoneczne czy Majowe mogą być dobrym pomysłem. Najtaniej jest w obszarach najbardziej oddalonych od centrum, takich jak Załom-Kasztanowe czy Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce. Na tym ostatnim ze względu na rozproszoną zabudowę trudno jednak o kawalerki do wynajęcia. Tanie kawalerki znajdziemy również na lewym brzegu Odry, na osiedlach takich jak np. Bukowo, Warszewo czy Stołczyn.

  Ile kosztuje wynajem w stolicy Pomorza Zachodniego?

  Średnie ceny wynajmu nieruchomości w Szczecinie cały czas rosną, ale nadal pozostaje on tańszy od wielu miast wojewódzkich, w tym m.in. Warszawy, Krakowa czy Gdańska. To, ile dokładnie kosztuje kawalerka, zależy jednak od wielu czynników – nie tylko od opisanej wyżej lokalizacji, ale również od standardu czy metrażu.

  Duże kawalerki (niektóre z nich mają nawet powyżej 40 m2) są zwykle droższe. To samo dotyczy mieszkań, w których wydzielona została antresola zwiększająca powierzchnię użytkową. Nowa kawalerka lub też taka gruntownie wyremontowana również zwykle będzie kosztować więcej. Droższe są też lokale w pełni umeblowane, z osobną kuchnią, dużą łazienką czy np. dużym balkonem albo ogródkiem. Oczywiście drogie są też mieszkania w centrum, ale zwykle pomagają one zaoszczędzić na dojazdach.

  Nie chcesz płacić prowizji, szukając kawalerki do wynajęcia? Szczecin bez pośredników sprzedaje coraz rzadziej. Można oczywiście znaleźć bardzo dobre oferty od osób prywatnych, ale skorzystanie z pomocy agenta nieruchomości zawsze jest bezpieczniejsze. Dlatego warto to rozważyć.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: