Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Szczecin

  - 219 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 154 mieszkania do wynajęcia w Szczecinie

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkania do wynajęcia w Szczecinie – analiza rynku najmu

  Stolica województwa zachodniopomorskiego leży w północno-zachodniej części Polski. Szczecin usytuowany jest nad Odrą i jeziorem deltowym Dąbie, na Pobrzeżu Szczecińskim. Największe miasto Pomorza Zachodniego zajmuje powierzchnię ok. 300 km kwadratowych. Na obszarze Szczecina znajduje się port oraz wiele stoczni jachtowych i żeglugi morskiej. Przez miasto przebiega wiele dróg krajowych oraz międzynarodowych. Zbiegają się tu ważne szlaki komunikacyjne, które tworzą szczeciński węzeł kolejowy.

  Rynek nieruchomości w Szczecinie

  Region miasta został podzielony na następujące jednostki pomocnicze: 4 dzielnice (Śródmieście, Zachód, Północ, Prawobrzeże) oraz 37 osiedli. Wśród mieszkańców Szczecina popularny jest podział na prawo- i lewobrzeże. Lokalny rynek nieruchomości cieszy się niezmiennie ogromną popularnością wśród inwestorów, a zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż lub do wynajęcia nie słabnie. Ceny lokali wciąż rosną, ale są zdecydowanie niższe niż w największych metropoliach Polski.

  W centralnej części Szczecina znajduje się wiele pubów i klubów, zabytków architektonicznych oraz terenów sprzyjających rekreacji. W skład Śródmieścia wchodzi 10 osiedli, m.in. Nowe Miasto czy Centrum. Dominuje tu zwarta zabudowa mieszkalna. W dzielnicy Północ usytuowane są głównie osiedla z domami jednorodzinnymi. Zachód charakteryzuje się zróżnicowaną zabudową. Nie brakuje tu domów jednorodzinnych, willi oraz budynków wielokondygnacyjnych. W tej części miasta znajdują się zarówno nowe osiedla mieszkaniowe, jak i bloki z „wielkiej płyty”. Na szczecińskiej Północy (os. Bukowo, Warszewo, Żelechowo) przeważa zabudowa jednorodzinna.

  Szczecin – mieszkania do wynajęcia

  Większość osiedli mieszkaniowych znajduje się w bliskim otoczeniu parków i zalesionych kompleksów z licznymi wzgórzami. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z rozwiniętej infrastruktury miejskiej. Na zyskującym na popularności Prawobrzeżu znajduje się wiele punktów usługowych, sklepów, placówek zdrowotnych, edukacyjnych, rekreacyjnych. Mieszkania do wynajęcia w Szczecinie mają z reguły dostęp do powierzchni dodatkowej typu przestronny balkon lub taras. Do lokali na parterze przynależy prywatny ogródek.

  Mieszkania w Szczecinie bezpośrednio od właściciela

  Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości, które znajdują się na obrzeżach miasta i w niewielkiej odległości od terenów zielonych czy rekreacyjnych. Mieszkania do wynajęcia w Szczecinie, np. w dzielnicy Zachód lub Prawobrzeże spodobają się zwłaszcza miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu. Nie brakuje też sympatyków Północy, wzbogaconej o liczne kompleksy sportowe. Nieruchomości w Śródmieściu przypadną do gustu osobom, którym zależy na częstym korzystaniu z oferty gastronomicznej, rozrywkowej czy rozrywkowej.

  Mieszkania dla studentów - Szczecin miasto uczelni

  Szczecin jest największym ośrodkiem akademickim w województwie zachodniopomorskim. Znajduje się tu kilkanaście szkół wyższym w tym Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Morska i Pomorski Uniwersytet Medyczny, Nic dziwnego, że miasto każdego roku przyciąga nowych studentów, którzy rozglądają się za lokum.

  Mieszkania Szczecin - wynajem dla studentów. Jaka lokalizacja? Stare i Nowe Miasto

  W jakich częściach miasta znajdują się mieszkania do wynajęcia dla studentów? Szczecin podzielony jest na cztery dzielnice Północ, Prawobrzeże, Śródmieście i Zachód. Dla studentów największe znaczenie ma bliskość uczelni i dogodny dojazd do ścisłego centrum Szczecina. Z tego powodu największą popularnością cieszą się takie oferty jak:

  • mieszkanie dla studenta Szczecin Śródmieście
  • wynajem mieszkań dla studentów Szczecin Północ.

  Właśnie tam znajdują się główne budynki kampusu uniwersyteckiego. Obie lokalizacje zapewniają także dogodny dostęp do oferty kulturalnej i rozrywkowej miasta, co ma duże znaczenie dla młodych ludzi.

  Mieszkanie dla studentów Szczecin - pokoje, kawalerka, dom dla studenta

  Mieszkanie dla studenta w Szczecinie to szeroka grupa nieruchomości obejmująca takie lokale jak chętnie wybierana przez pojedyncze osoby lub pary kawalerka, 2-pokojowe mieszkanie lub większe metraże składające się z 3 lub 4 pokoi. Innym rozwiązaniem jest wynajem pojedynczego pokoju, stancji, lub domu dla studenta, który pozwala dzielić czynsz na większą ilość osób. Umeblowane mieszkania są w pełni wyposażone. Dla najemców liczy się także okolica i komunikacja. Idealnie, gdy mieszkanie usytuowane jest w pobliżu przystanku lub szczecińskich uczelni.

  Tanie mieszkania dla studentów - Szczecin. Jak znaleźć dobrą ofertę?

  Szeroki wybór ofert pozwala na znalezienie mieszkania w zróżnicowanych cenach. Co do zasady droższe są mieszkania zlokalizowane w centrum miasta. Znacznie mniej zapłacimy za 2 pokoje w Kijewie, na osiedlu Majowym lub Słonecznym. Prawobrzeżna część miasta jest także spokojniejsza, a dogodny dojazd zapewnia Szczeciński Szybki Tramwaj. Innym rozwiązaniem, które pozwala mieszkać taniej, jest wynajem kilkupokojowego mieszkania dla kilku osób. Studenci mogą także zdecydować się na opcję wynajmu pojedynczego pokoju.

  Jesteś zainteresowany wynajmem nieruchomości w województwie zachodniopomorskim? Sprawdź bogatą ofertę mieszkań do wynajęcia w Szczecinie na portalu GetHome.pl i znajdź lokal odpowiadający Twoim potrzebom.

  Wynajem mieszkania Szczecin

  W Szczecinie dostępne jest 219 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 20 m2 do 200 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Szczecinie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 30 kawalerek do wynajęcia;
  • 80 2-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 31 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 11 4-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 2 5-pokojowe i więcej mieszkania do wynajęcia.
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Szczecinie z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 8 mieszkań do wynajęcia z balkonem;
  • 9 mieszkań do wynajęcia z tarasem.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Szczecin wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Szczecinie to 2 903 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Szczecinie? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Szczecinie kosztuje 2 127 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Szczecinie kosztuje 2 857 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Szczecinie kosztuje 3 360 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Szczecinie kosztuje 3 821 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Szczecinie? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Szczecinie znajdziesz w cenie 1 600 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Szczecinie znajdziesz w cenie 1 500 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Szczecinie znajdziesz w cenie 2 200 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Szczecinie znajdziesz w cenie 1 850 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Szczecina!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: