Rodzaj
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Nieruchomości Częstochowa - sprzedaż i wynajem

  - 505 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 352 mieszkania i domy na sprzedaż w Częstochowie

  Rynek wtórny - 153 mieszkania i domy na sprzedaż i do wynajęcia w Częstochowie

  Mieszkania i Domy w Częstochowie - statystyki mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania i Domy w Częstochowie kawalerki:

  W Częstochowie są 123 oferty kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 291 829 zł

  Średni metraż kawalerek to 36 m2

  Mieszkania i Domy w Częstochowie dwupokojowe:

  W Częstochowie jest 167 ofert mieszkań i domów dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów dwupokojowych to 329 684 zł

  Średni metraż mieszkań i domów dwupokojowych to 48 m2

  Mieszkania i Domy w Częstochowie trzypokojowe:

  W Częstochowie są 154 oferty mieszkań i domów trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów trzypokojowych to 511 739 zł

  Średni metraż mieszkań i domów trzypokojowych to 65 m2

  Mieszkania i Domy w Częstochowie czteropokojowe:

  W Częstochowie jest 29 ofert mieszkań i domów czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów czteropokojowych to 706 170 zł

  Średni metraż mieszkań i domów czteropokojowych to 103 m2

  Mieszkania i Domy bezpośrednio w Częstochowie - oferty deweloperów

   - 352 ogłoszenia

  Mieszkania i Domy używane w Częstochowie - oferty agencji nieruchomości

   - 153 ogłoszenia
  placement placeholder
  Poznaj region

  Rynek nieruchomości w Częstochowie

  200-tysięczna Częstochowa w województwie śląskim jest miastem, które ma wiele do zaoferowania. To jeden z niewielu dużych ośrodków w regionie położonych poza Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym. W związku z tym oferuje znacznie bardziej kameralną atmosferę i więcej spokoju. Miasto ma jednak i inne zalety – także te związane z rynkiem nieruchomości. Częstochowa może być świetnym wyborem dla wielu. Dowiedz się więcej o tym rynku.

  Częstochowa to miasto znane w całej Polsce ze względu na znajdujące się tu Sanktuarium na Jasnej Górze, które jest celem milionów pielgrzymów. To jednak również dynamicznie rozwijające się miasto przyciągające wiele inwestycji. Prężnie działa tu przemysł, m.in. motoryzacyjny, hutniczy i przetwórczy, a także branża IT. Oferowane przez liczne firmy stanowiska pracy wpływają na popyt na nieruchomości. Częstochowa i okolice stały się tym samym bardzo atrakcyjnymi miejscami do zamieszkania dla młodych ludzi budujących swoje kariery. Miasto ma też wiele do zaoferowania dla rodzin – m.in. szeroką ofertę edukacyjną i dużo terenów zielonych oraz rekreacyjnych. Prężnie funkcjonuje także rynek nieruchomości w Częstochowie – nie brakuje na nim ogłoszeń zarówno z rynku pierwotnego, jak i z wtórnego.

  Liczne inwestycje i rozwój przyciągają do miasta coraz więcej młodych ludzi. Wpływa to na aktywność deweloperów, którzy budują tu nowe nieruchomości. Online Częstochowa ma do zaoferowania bardzo dużo – można tu znaleźć wiele mieszkań z rynku wtórnego, a także pochodzących z nowych inwestycji. Najpopularniejsze są zdecydowanie lokale 3-pokojowe (przede wszystkim wśród rodzin w modelu 2+1 lub 2+2) oraz dwupokojowe (idealne dla singli i par). Nieco trudniej jest o większe nieruchomości. Częstochowa domy sprzedaje w mniejszej ilości niż mieszkania. Plusem jest jednak natomiast ich różnorodność – są zlokalizowane w niemal każdej części miasta i bardzo zróżnicowane pod względem parametrów, wieku czy stylu.

  Nieco trudniej jest, jeśli chodzi o nieruchomości do wynajęcia. Częstochowa nie ma bardzo rozwiniętego rynku pod tym względem. Najłatwiej jest znaleźć 2-pokojowe mieszkanie do wynajęcia w pobliżu centrum. To korzystne lokalizacje dla studentów i młodych pracowników, którzy preferują centralnie zlokalizowane nieruchomości. Częstochowa Stradom to kolejna atrakcyjna lokalizacja dla tych grup, ze względu np. na bliskość dworca kolejowego.

  Miasto może być dobrym wyborem również ze względu na ceny nieruchomości. Częstochowa mieszkań z rynku pierwotnego prowadzi średnio 30% taniej niż w przypadku Katowic. Tańsze są także mieszkania z rynku wtórnego czy domy. A ile kosztuje wynajęcie nieruchomości? Częstochowa wynajem mieszkań również oferuje znacznie taniej niż w obszarze aglomeracji górnośląskiej. Oferta jest co prawda węższa, ale bardzo różnorodna – wciąż można tu znaleźć mieszkanie na wynajem w bardzo atrakcyjnej cenie.

  Częstochowa może być znakomitym miejscem do zamieszkania dla młodych ludzi, chcących budować swoją karierę i założyć rodzinę. Ze względu na spokojny, kameralny charakter oraz wygodny dostęp do usług takich jak opieka zdrowotna czy handel, również seniorzy chętnie przeglądają tutejsze ogłoszenia nieruchomości. Częstochowa jako rozwijający się ośrodek jest atrakcyjna także dla inwestorów.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: