Rodzaj
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Nieruchomości Rybnik - sprzedaż i wynajem

  - 169 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 31 mieszkań i domów na sprzedaż w Rybniku

  Rynek wtórny - 137 mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia w Rybniku

  Mieszkania i Domy w Rybniku - statystyki mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania i Domy w Rybniku kawalerki:

  W Rybniku jest 7 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 102 504 zł

  Średni metraż kawalerek to 30 m2

  Mieszkania i Domy w Rybniku dwupokojowe:

  W Rybniku jest 39 ofert mieszkań i domów dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów dwupokojowych to 183 991 zł

  Średni metraż mieszkań i domów dwupokojowych to 44 m2

  Mieszkania i Domy w Rybniku trzypokojowe:

  W Rybniku jest 67 ofert mieszkań i domów trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów trzypokojowych to 365 203 zł

  Średni metraż mieszkań i domów trzypokojowych to 66 m2

  Mieszkania i Domy w Rybniku czteropokojowe:

  W Rybniku są 22 oferty mieszkań i domów czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów czteropokojowych to 482 638 zł

  Średni metraż mieszkań i domów czteropokojowych to 117 m2

  Mieszkania i Domy bezpośrednio w Rybniku - oferty deweloperów

   - 31 ogłoszeń

  Mieszkania i Domy używane w Rybniku - oferty agencji nieruchomości

   - 137 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Nieruchomości na sprzedaż i wynajem: Rybnik

  Rybnik to miasto na prawach powiatu w woj. śląskim. Liczy ok. 130 tys. mieszkańców (dane z 2022 r.), a więc należy do dużych miast. Jest jednak znacznie łatwiejsze w nawigacji i tańsze niż znajdujące się nieopodal miasta należące do aglomeracji katowickiej. Co więcej, często jest wymieniane jako jedno z najlepszych miejsc do życia na Śląsku. Dlatego nie dziwi popyt na tutejsze nieruchomości. Rybnik może skrywać takze odpowiednią ofertę dla Ciebie. Dowiedz się więcej!

  Oferta nieruchomości: Rybnik atrakcyjnym miejscem do zamieszkania

  Rybnik to miasto, które ma wiele zalet – wszystko, czego możesz potrzebować, znajdziesz tu "pod nosem". Jednocześnie dość zwarta zabudowa sprawia, że dotarcie do centrum Rybnika z każdego krańca miasta nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wyróżnia je także rozwinięta gospodarka, dzięki której miasto oferuje jedne z najwyższych dochodów w całym regionie. Nie bez znaczenia może być też szeroka oferta kulturalna i oświatowa. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób interesują tutejsze ogłoszenia nieruchomości. Rybnik cieszy się zainteresowaniem ze strony różnych grup nabywców – zarówno rodzin, jak i osób starszych, a także młodych singli i par. Oferuje bowiem coś atrakcyjnego dla każdego.

  Nieruchomości Rybnik: mieszkania i domy z rynku pierwotnego i wtórnego

  Atutem lokalnego rynku z całą pewnością jest też dość różnorodna oferta nieruchomości. Rybnik domy i mieszkania oferuje w dość pokaźnej ilości. Są to przede wszystkim oferty z rynku wtórnego, ale nie tylko! Dość prężnie działają tu bowiem biura deweloperskie. W ich ofertach zazwyczaj pojawiają się kameralne inwestycje z mieszkaniami, najczęściej w cichej i spokojnej lokalizacji. Deweloperzy budują także domy (zazwyczaj w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej) dla osób poszukujących bardziej przestronnych nieruchomości. Dom wolnostojący można znaleźć najczęściej na rynku wtórnym. 

  Wynajem i sprzedaż nieruchomości: Rybnik z różnorodną ofertą

  Jeżeli chodzi o dostępne oferty nieruchomości, Rybnik proponuje przede wszystkim lokale i domy na sprzedaż. Są to obiekty o zróżnicowanych powierzchniach i układach, chociaż najwięcej ogłoszeń dotyczy mieszkań dwupokojowych (o średniej powierzchni 44 m2) i trzypokojowych (o średniej powierzchni 67 m2). Rynek wynajmu jest skromniejszy, ale cały czas się rozwija, a lokale coraz częściej oferują wysoki standard. Jeśli jednak zależy Ci na mieszkaniu położonym w samym centrum Rybnika, przygotuj się na "polowanie", ponieważ tego typu oferty znikają najszybciej.

  Jak kształtują się ceny nieruchomości w Rybniku?

  Miasto jest cenione nie tylko za jakość życia, ale też za umiarkowane ceny nieruchomości. Rybnik pod względem średnich cen za 1 m2 powierzchni wypada znacznie taniej niż Katowice oraz inne miasta wojewódzkie. Ceny są tu zbliżone do tych obowiązujących np. w Rudzie Śląskiej, chociaż w Rybniku łatwiej jest znaleźć okazje cenowe. Wiele zależy jednak od dokładnej lokalizacji nieruchomości, jej standardu i powierzchni.

  Nieruchomości Rybnik: podsumowanie

  Oferta nieruchomości w Rybniku jest dość szeroka i zróżnicowana, a samo miasto ma wiele zalet. Chętnie osiedlają się tu rodziny, choć może być również dobrym miejscem dla młodych osób wkraczających na rynek pracy ze względu na rozwiniętą gospodarkę i wysokie średnie zarobki. Osoby lubiące wielkomiejski gwar i chętnie korzystające z uroków metropolii będą się jednak lepiej czuć w Katowicach lub którymś z przylegających do tego miasta ośrodków.

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: