Rodzaj
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Nieruchomości Racibórz - sprzedaż i wynajem

  - 37 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 0 mieszkań i domów na sprzedaż w Raciborzu

  Rynek wtórny - 36 mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia w Raciborzu

  Mieszkania i Domy w Raciborzu - statystyki mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania i Domy w Raciborzu kawalerki:

  W Raciborzu są 4 oferty kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 128 225 zł

  Średni metraż kawalerek to 36 m2

  Mieszkania i Domy w Raciborzu dwupokojowe:

  W Raciborzu jest 14 ofert mieszkań i domów dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów dwupokojowych to 216 754 zł

  Średni metraż mieszkań i domów dwupokojowych to 57 m2

  Mieszkania i Domy w Raciborzu trzypokojowe:

  W Raciborzu jest 11 ofert mieszkań i domów trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów trzypokojowych to 364 186 zł

  Średni metraż mieszkań i domów trzypokojowych to 75 m2

  Mieszkania i Domy w Raciborzu czteropokojowe:

  W Raciborzu są 4 oferty mieszkań i domów czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów czteropokojowych to 428 975 zł

  Średni metraż mieszkań i domów czteropokojowych to 76 m2

  Mieszkania i Domy bezpośrednio w Raciborzu - oferty deweloperów

   - 0 ogłoszeń

  Mieszkania i Domy używane w Raciborzu - oferty agencji nieruchomości

   - 36 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Nieruchomości na sprzedaż i wynajem: Racibórz

  Położony w zachodniej części woj. śląskiego Racibórz jest jedną z historycznych stolic Górnego Śląska, a obecnie siedzibą władz powiatu. Liczy ok. 50 tys. mieszkańców (dane z 2021 r.), co oznacza, że jest znacznie spokojniejszy od nie tak odległych miast należących do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jak natomiast wygląda tutejszy rynek nieruchomości? Racibórz może być znakomitym miejscem do zamieszkania i pod inwestycję. Dowiedz się więcej.

  Ogłoszenia nieruchomości: Racibórz – centralne miasto powiatu

  Miasto jest centralnym ośrodkiem powiatu raciborskiego, co samo w sobie powoduje, że ma dużą siłę przyciągania. Dość prężnie działa tu przemysł, który tworzy liczne miejsca pracy. Położenie w niewielkiej odległości od granicy z Czechami oraz Ostrawy, a także GOP nadaje miastu większe znaczenie i wpływa na popyt na nieruchomości. Racibórz i okolice to tereny atrakcyjne głównie z punktu widzenia osób poszukujących spokojnego i przyjaznego miejsca do życia.

  Domy i mieszkania: nieruchomości Racibórz na rynku pierwotnym i wtórnym

  Jeśli chodzi o nieruchomości na sprzedaż, Racibórz nie może nie pochwalić bardzo bogatym rynkiem. Oferta jest raczej skromna i pochodzi głównie z rynku wtórnego. Wolne działki budowlane w mieście zdobywają zainteresowanie deweloperów jedynie czasami. Dlatego podaż na rynku pierwotnym jest niewielka i sporadyczna. W ramach nowych inwestycji powstają głównie mieszkania. Racibórz nieruchomości tego typu ma najwięcej także na rynku wtórnym. Lokale 2-pokojowe to zdecydowanie najpopularniejsze nieruchomości. Racibórz domy czy większe mieszkania (mające 3, 4 lub więcej pokoi) wystawia na sprzedaż zdecydowanie rzadziej.

  Oferty nieruchomości: Racibórz na sprzedaż i wynajem

  Co jeszcze można powiedzieć o dostępnej ofercie nieruchomości? Racibórz sprzedaż proponuje zdecydowanie częściej niż wynajem. Domy i mieszkania do wynajęcia są tu rzadkością. Oferta praktycznie nie istnieje, jeśli chodzi o wynajem nieruchomości. Racibórz jest z tego powodu niezbyt przyjaznym miejscem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania lub domu.

  Ceny nieruchomości: Racibórz

  Ile kosztują zakup lub wynajem w Raciborzu? Ceny nie należą tu do wygórowanych. Trzeba jednak starannie porównywać oferty nieruchomości online. Racibórz, podobnie jak inne miasta, charakteryzuje się bowiem sporym zróżnicowaniem cen w zależności od standardu, metrażu i lokalizacji nieruchomości. Średnio za 1 m2 płaci się tu jednak dużo mniej niż w miastach należących go GOP.

  Nieruchomości Racibórz: podsumowanie

  Racibórz to miasto kompaktowe, spokojne i łatwe w nawigacji. Do jego atutów należy zaliczyć także stosunkowo tanie nieruchomości. Świetnie odnajdą się tu m.in. rodziny z dziećmi czy seniorzy. Dla młodych par czy singli ta lokalizacja może mieć jednak nieco zbyt mało do zaoferowania.

  Szukasz nieruchomości na sprzedaż lub wynajem w Raciborzu? Sprawdź aktualne oferty i znajdź idealne mieszkanie lub dom w tym mieście!

   

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: