Rodzaj
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Nieruchomości Warszawa - sprzedaż i wynajem

  - 6 026 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 6 598 mieszkań i domów na sprzedaż w Warszawie

  Rynek wtórny - 5 085 mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia w Warszawie

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)

  Mieszkania i Domy w Warszawie - statystyki mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania i Domy w Warszawie kawalerki:

  W Warszawie jest 1 015 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 614 207 zł

  Średni metraż kawalerek to 33 m2

  Mieszkania i Domy w Warszawie dwupokojowe:

  W Warszawie jest 4 196 ofert mieszkań i domów dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów dwupokojowych to 618 227 zł

  Średni metraż mieszkań i domów dwupokojowych to 45 m2

  Mieszkania i Domy w Warszawie trzypokojowe:

  W Warszawie są 4 083 oferty mieszkań i domów trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów trzypokojowych to 862 253 zł

  Średni metraż mieszkań i domów trzypokojowych to 66 m2

  Mieszkania i Domy w Warszawie czteropokojowe:

  W Warszawie jest 1 550 ofert mieszkań i domów czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów czteropokojowych to 1 260 810 zł

  Średni metraż mieszkań i domów czteropokojowych to 97 m2

  Mieszkania i Domy bezpośrednio w Warszawie - oferty deweloperów

   - 6 598 ogłoszeń

  Mieszkania i Domy używane w Warszawie - oferty agencji nieruchomości

   - 5 085 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Zamieszkać w stolicy kraju

  Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce pod względem powierzchni oraz liczby ludności. Zajmuje 517,24 km², a zamieszkuje ją ponad 1 794 000 osób. Położona jest nad Wisłą, w centralnej części kraju, którego stolicę stanowi. Na Warszawę składa się 18 dzielnic: Śródmieście, Wola, Ochota, Bemowo, Żoliborz, Ursus, Mokotów, Ursynów, Praga-Południe, Praga-Północ, Bielany, Rembertów, Targówek, Włochy, Wilanów, Białołęka, Wawer oraz Wesoła. Miasto jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym.

  Możliwości wielkiego miasta

  Warszawa nie ma łatwej historii, a swego czasu była niemal doszczętnie zniszczona. Mimo to została odbudowana i cały czas się rozrasta - powstają tu nowe budynki mieszkalne, nowe miejsca pracy, rewitalizowane są parki i tereny zielone, otwierane są kolejne atrakcje dla mieszkańców. Jednak jak się tu żyje na co dzień?

  Komunikacja

  Miasto jest świetnie skomunikowane i stanowi największy węzeł komunikacyjny w zakresie pasażerskiego ruchu samochodowego, kolejowego i lotniczego. Przez miasto przebiega 5 dróg ekspresowych: S2, S7, S8, S17, S79; 2 drogi krajowe: DK61 i DK79 oraz 10 dróg wojewódzkich. Na komunikację miejską składają się linie autobusowe, tramwajowe, Szybka Kolej Miejska oraz dwie linie metra. Przy największych węzłach przesiadkowych powstały specjalne parkingi Parkuj i Jedź, gdzie można zostawić auto, by do centrum dotrzeć komunikacją zbiorową. Przez Warszawę przejeżdżają także pociągi Kolei Mazowieckich, pociągi dalekobieżne, a także Warszawska Kolej Dojazdowa, którą dojechać można do Milanówka, Podkowy Leśnej czy Grodziska Mazowieckiego.

  Edukacja

  Warszawa przyciąga studentów z całej okolicy, a nawet kraju. Nic dziwnego, miasto jest największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Na studentów czeka ponad 60 szkół wyższych, a najbardziej oblegane to Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska czy Szkoła Główna Handlowa. Ponadto w stolicy znajduje się niemal 1000 szkół podstawowych i średnich oraz ponad 800 przedszkoli.

  Atrakcje

  Mieszkańcy Warszawy mają co robić w wolnym czasie. W mieście działa kilkadziesiąt kin oraz teatrów, w tym Teatr Wielki - Opera Narodowa oraz Teatr Narodowy. Nie brakuje galerii i muzeów, regularnie organizowane są też koncerty z całym przekrojem muzycznym. Wśród najciekawszych imprez cyklicznych wymienić trzeba studenckie Juwenalia, Noc Muzeów, Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, Orange Warsaw Festival oraz Warszawski Festiwal Nauki.

  W stolicy funkcjonują atrakcje dla dużych i małych, w tym liczne parki linowe, parki trampolin oraz słynne Centrum Nauki Kopernik. Dzielnice organizują kina plenerowe oraz rodzinne pikniki, nie brakuje też imprez sportowych.

  Potencjał turystyczny

  Poza obszerną listą obiektów kulturalnych, ale też rozrywkowych czy gastronomicznych, miasto ma też liczne zabytki. Historia Warszawy i jej obiekty to coś, co skutecznie przyciąga turystów. Chętnie odwiedzają Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, warszawskie Stare Miasto oraz okolice Placu Teatralnego. Zainteresowaniem cieszą się muzea historyczne, jak Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Warszawy. Na uwagę zasługują też niezwykłe tereny zielone, warto odwiedzić pobliski Kampinoski Park Narodowy, Las Kabacki oraz Łazienki Królewskie.

  Rynek nieruchomości w Warszawie

  Choć wydaje się, że miasto jest już gęsto zabudowane, całe czas powstają nowe budynki mieszkalne na rynku pierwotnym w Warszawie. Obecnie nowe nieruchomości na sprzedaż znajdziemy w ponad 200 inwestycjach. Deweloperzy stawiają zarówno nowoczesne drapacze chmur, kameralne osiedla mieszkaniowe, a także zabudowę szeregową i bliźniaczą. Podobnie wygląda to na rynku wtórnym, gdzie możemy znaleźć niezwykłe nieruchomości nawet w samym sercu miasta. Ceny nieruchomości na sprzedaż w Warszawie są jednymi z najwyższych w kraju, choć im dalej od centrum - tym taniej. Na obrzeżach miasta z powodzeniem znajdziemy mieszkanie lub w dom w okolicach 6-7 tys. zł za metr kwadratowy, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

  Zakochać się w Warszawie?

  Trudno powiedzieć, że Warszawa jest dla każdego. To duże miasto, w którym czas płynie szybko i cały czas coś się dzieje. Na pewno jednak jest to atrakcyjne miejsce dla studentów, młodych osób zaczynających karierę, a także rodzin z dziećmi. Możliwości stolicy są ogromne, a mieszkańcom niczego nie brakuje. Jest to także świetna opcja dla inwestorów. Ceny za wynajem długoterminowy idą w Warszawie cały czas do góry, a chętnych nie brakuje. Szczególnie gorliwie mieszkań na wynajem szukają studenci. Jako, że stolica to również atrakcyjny kierunek dla turystów i biznesmenów - opłacalny jest także wynajem krótkoterminowy, na doby.

  Oferty w okolicy

  Polecane lokalizacje

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: