1. Blog

Bronowice Lublin - czym zachwyca dzielnica?

Podziel się

Redakcja
18.02.2021

Lublin to stolica wschodniej Polski. To największe i najprężniej rozwijające się miasto województwa lubelskiego. W ostatnim czasie zdecydowanie zyskuje na popularności, za sprawą dynamicznego rozwoju gospodarczego, administracyjnego i kulturalnego.

Na lubelskim rynku mieszkaniowym dostępnych jest wiele ofert spełniających wymagania przyszłych mieszkańców. Coraz więcej inwestycji powstaje w atrakcyjnych lokalizacjach. Spośród wszystkich dzielnic Lublina to właśnie Bronowice cieszą się największą popularnością. Co przyciąga mieszkańców tej dzielnicy? Sprawdzamy.

Lubelska dzielnica z bogatą historią 

Bronowice początkowo były wsią, położoną na prawym brzegu rzeki Bystrzycy. W 1916 roku zostały przyłączone do miasta Lublin wraz z kilkoma miejscowościami, należącymi do gmin wiejskich. Rozwój dzielnicy został zapoczątkowany poprzez oddanie do eksploatacji połączenia kolejowego Lublina z Warszawą i Kowlem. Bronowice uznawano za najbardziej uprzemysłowioną dzielnic w Lublinie. Jej rozbudowa odbywała się wzdłuż głównej ulicy Drogi Męczenników Majdanka i prostopadłych do niej: Łęczyńskiej i Bronowickiej. 

W międzyczasie w Lublinie powstało dużo nowych dzielnic, posiadających bardzo korzystne, a także naturalne warunki rozwojowe, szczególnie w zakresie infrastruktury mieszkaniowej, kulturalnej, jak i wypoczynkowej. Obecnie dzielnica Bronowice cieszy się dużą popularnością. Coraz więcej powstaje nowych punktów handlowo-usługowych, placówek edukacyjnych, jak również nieruchomości w Lublinie. 

Bronowice - świetna lokalizacja 

Co wpływa na atrakcyjność lubelskiej dzielnicy? Przede wszystkim lokalizacja. Warto dodać, że Bronowice są bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią Lublina. Znajduje się tutaj przystanek tramwajowy, autobusowy oraz przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wygodny i łatwy dojazd jest niezwykle ważny m.in. dla osób pracujących, czy studiujących. Jest to świetna lokalizacja na inwestycje oraz zakup mieszkania na sprzedaż w Lublinie.

Jesteś zainteresowany nieruchomościami w Lublinie? Sprawdź dostępne oferty na portalu GetHome:

Czym charakteryzuje się rynek mieszkaniowy w Bronowicach? 

Czym charakteryzują się nieruchomości w dzielnicy Bronowice? Większość mieszkań na sprzedaż, jak i domów usytuowana jest na południu, a także północy dzielnicy - w pobliżu licznych terenów zielonych i skwerów. Bronowickie nieruchomości to zarówno pochodzące z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Przyszli nabywcy nie mają na co narzekać, jeśli chodzi o różnorodność ofert na rynku. Nowo powstające inwestycje to projekty, które zostały stworzone z myślą, aby wszystko co niezbędne było dostępne w zasięgu ręki. Mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego w Bronowicach są dostępne w opcji wykończenia pod klucz. 

W pobliżu inwestycji znajdują się liczne sklepy osiedlowe. Mieszkania z rynku wtórnego również cieszą się dużym zainteresowaniem. Dużą zaletą nieruchomości “z drugiej ręki” jest różnorodność ofert przede wszystkim pod względem standardu wykończenia dostępnych lokali. Takie mieszkania są już zazwyczaj w pełni urządzone - zatem, każdy znajdzie nieruchomość dostosowaną do własnych potrzeb i preferencji. 

 

Redakcja

Wiadomości - Nieruchomości - Finanse

O autorze

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.