Obrazy do salonu i inne

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 26.06.2019

Najbardziej klasyczny dodatek do mieszkania to niewątpliwie obraz. Jak znaleźć ten odpowiedni? Czym się kierować przy wyborze? Sprawdź na GetHome.pl

Obrazy to jedne z najstarszych i najbardziej klasycznych pomysłów na dodatki do mieszkania i dekorację wnętrza. Wydawać by się mogło, że  tylko malarstwo wielkich mistrzów cechuje się wyrafinowaniem czy oryginalnością. Nic bardziej mylnego – również te mniej znane wersje mogą wspaniale upiększyć ściany.

Okazuje się, że odpowiednio dobrane obrazy i fotografie to świetne i tanie dodatki do domu. Dzięki nim stosunkowo niskim kosztem możemy odmienić  każde wnętrze i wprowadzić odpowiedni klimat i atmosferę.

Dodatki do domu – jak wieszać obrazy?

Zanim wybierzemy obraz do danego pomieszczenia, musimy zastanowić się, jak chcemy go powiesić. Umiejscowienie dodatków odgrywa bardzo dużą rolę w estetyce całego wnętrza i może zadziałać zarówno korzystnie, jak i niekorzystnie.

Obrazy do sypialni nad łóżko powinny być na tyle szerokie, aby pasowały do dużej ramy lub zagłówka łóżka. W tym przypadku bardzo małej wielkości obraz, umiejscowiony na środku, nie będzie prezentował się dobrze. Odwrotnie powinniśmy postąpić, wybierając obrazy do kuchni. Jest to zwykle wnętrze małe, zabudowane meblami i wybór dużego obrazu panoramicznego najczęściej optycznie pomniejszy pomieszczenie i je dodatkowo przytłoczy.

Tanie dodatki do domu

Zanim wybierzemy się na poszukiwania właściwego obrazu do pokoju, warto spojrzeć na pomieszczenie z szerszej z perspektywy i zastanowić się nad podstawowymi cechami tego dodatku do mieszkania, takimi jak: wielkość, kolorystyka i styl. Dodatkowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę to ramy obrazu oraz sposób jego zawieszenia. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj ilość obrazów. Inaczej potraktujemy jeden obraz, a inaczej kilka sztuk. Jak zatem wykonać to poprawnie i uniknąć podstawowych błędów?

obrazy do sypialni

Jeden obraz do pokoju

W przypadku kiedy obraz jest jeden, powinien wisieć w centralnym punkcie pomieszczenia. Wieszając go nad innym elementem wyposażenia, zwróćmy uwagę, by środek jego długości pokrywał się ze środkiem długości danego obiektu. Dotyczy to m.in. łóżka, sofy i stołu. Równie ważna w tym przypadku jest wysokość, na jakiej zawiesimy dekorację. Obrazy do pokoju powinny zostać umieszczone symetrycznie w stosunku do pozostałych, wiszących obiektów. Jeśli takich w pomieszczeniu nie ma, optymalna odległość między elementem wyposażenia a ramą obrazu to 20 cm.

jakie obrazy do salonu wybrać

Jak wieszać obrazy, gdy mamy ich kilka?

W ostatnich latach, bardzo dużą popularnością cieszy się wieszanie kilku obrazów obok siebie. Umieszczając taką kompozycję, warto mieć na uwadze kilka istotnych aspektów, aby całość tworzyła estetyczny i spójny efekt. Najczęściej stosowaną obecnie kompozycją jest tryptyk i jest on jednocześnie najłatwiejszy w aranżacji.

Zwykle to sam nadruk decyduje o sposobie zawieszenia całego obrazu i jedyne, co należy wziąć pod uwagę, to umiejscowienie na środku długości ściany lub obiektu znajdującego się pod obrazem. Inną kompozycją, również zyskującą na popularności, jest wiele małych obrazów ułożonych w określony kształt – na przykład kwadratu lub prostokąta. Wybierając taki układ, warto skomponować ze sobą różnej wielkości obrazy na ścianę. Wtedy układ staje się bardziej naturalny i lekki.

W prawidłowym umiejscowieniu obrazów najbardziej istotna jest ich dolna krawędź. Wszystkie elementy zawsze powinny być umiejscowione w jednej linii, tak aby dobrze pasować do równej linii obiektu znajdującego się pod kompozycją. Wszystkie obrazy powinny również mieścić się w szerokości obiektu tak, aby zachować spójność i wrażenie porządku.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=EGtTOZO0zF8 

Jakie obrazy na ścianę wybrać?

To pytanie jest bardzo często zadawane przez osoby pragnące nadać pomieszczeniom nieco świeżego wyglądu poprzez umieszczenie ciekawych dodatków do domu. Przede wszystkim, nie każdy obraz pasuje do wszystkich typów pomieszczeń.

Obrazy do salonu powinny być wybierane według innych kryteriów niż chociażby obrazy do kuchni. Ponadto, ważne jest również zachowanie jednolitego stylu w całym mieszkaniu lub domu. Nowoczesne dodatki do domu, mimo że są ostatnio bardzo modne, nie sprawdzą się we wnętrzach w stylu klasycznym i tradycyjnym.

Obecnie, na rynku dostępnych jest bardzo wiele  obrazów i można wybierać spośród licznych stylów i form. Jak zatem odnaleźć się w tak rozbudowanej ofercie i tak dużej liczbie możliwości?

obrazy na ścianę z motywem zwierzęcym

Obrazy na ścianę: motywy roślinne i zwierzęce

Rysunki przedstawiające rośliny i zwierzęta to powracający trend i bardzo często można zobaczyć je w wielu wnętrzarskich inspiracjach. Są to świetne obrazy do salonu lub jadalni ze względu na przyjazną kolorystykę oraz minimalizm. Osoby lubiące obrazy nowoczesne, mogą postawić na zyskujące na popularności motywy pojedynczych liści w trzech osobnych ramach.

Innym pomysłem na nowoczesne obrazy do salonu są zwierzęta przedstawione w sposób geometryczny. Jest to bardzo popularne w ostatnim czasie rozwiązanie, które pasuje do wielu wnętrz. Obrazy nowoczesne zawierające motywy zwierzęce oraz roślinne są najczęściej przedstawiane na neutralnym tle: białym lub czarnym. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach.

Osoby ceniące klasykę będą zachwycone obrazami ręcznie malowanymi, na których znajdują się najczęściej dzikie zwierzęta. Majestatyczne postacie przedstawione na obrazach na płótnie w salonie, w grubej ramie, to estetyczny i tani dodatek do domu zaaranżowanego w klasycznym czy tradycyjnym stylu, gdzie dominuje drewno.

Obrazy do salonu przedstawiające zwierzęta mogą również być dobrym prezentem dla nowożeńców. Znaleźć można nawet takie, które przedstawiają wybrane postacie upodobnione na kształt karykatury do męża oraz żony. Jest to nie tylko świetna pamiątka ze ślubu, ale również pomysł na nietypowe dekoracje w postaci obrazów do sypialni – szczególnie takiej urządzonej w stylu retro czy vintage.

Przeczytaj również: jak urządzić salon?

jaki obraz do salonu wybrać

Obrazy do salonu: abstrakcja i kolory

Nowoczesne obrazy do salonu mogą stanowić nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o wybór wzoru. Bardzo popularnym rozwiązaniem, które najczęściej odpowiada za ożywienie surowego wnętrza, jest wybór abstrakcji i intensywnej kolorystyki.

Obrazy nowoczesne zyskały na popularności stosunkowo niedawno, głównie na skutek mody z zachodu. To właśnie tam w pomieszczeniach można było zauważyć obrazy abstrakcyjne, które nadawały wnętrzu ciekawego charakteru. Najlepiej sprawdzają się one w roli dodatków nowoczesnych - obrazów do salonu przestrzennego i otwartego, które wypełniają sobą część przestrzeni i nie wymagają dopełnienia innymi elementami, jak ramy.

Najlepszy efekt uzyskamy, łącząc obrazy abstrakcyjne i ich kolory z głównym motywem kolorystycznym salonu. Wtedy całość uzupełnia się i nadaje wnętrzu modnego, designerskiego stylu.

Jeśli jednak pasjonujemy się aranżacją wnętrz, możemy pokusić się o zaprojektowanie wręcz przeciwnego efektu – powieszenie obrazów do pokoju, które wyróżniają się kolorystycznie i od razu rzucają się w oczy. Mogą stanowić ciekawy kontrapunkt kolorystyczny. Tego typu obrazy nowoczesne do salonu trzeba jednak wybierać ostrożnie, aby nie uzyskać efektu przerysowania.

Abstrakcyjne obrazy w salonie są najczęściej wybierane przez osoby, które chcą uciec od tradycyjnych rozwiązań. Tego typu dzieła charakteryzują się niemal nieograniczonymi możliwościami, a ich interpretacja zależy jedynie od wyobraźni.

To właśnie dlatego uchodzą za ciekawe, niebanalne oraz intrygujące. Dzięki otwartej kompozycji i możliwości dowolnej interpretacji, obrazy abstrakcyjne najlepiej prezentują się w nowoczesnych, surowych wnętrzach. Bardzo dobrze wyglądają w otwartych przestrzeniach i sprawiają, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru.

jakie obrazy do domu wybrać? poradnik

Czym kierować się przy wyborze obrazu abstrakcyjnego? Jak wybrać dobry obraz nowoczesny? Wydawać by się mogło, że tego rodzaju sztuka kieruje się pewnymi określonymi zasadami, które decydują o tym, czy obraz jest dobry, czy nie.

Otóż wybierając dzieło abstrakcyjne, należy kierować się jedynie własnymi odczuciami i wrażeniem estetycznym. Obraz abstrakcyjny można zinterpretować na bardzo wiele sposobów, dlatego każdy może odbierać to samo dzieło w zupełnie różny sposób. Bardzo często, kiedy tego typu obraz do salonu wypełnia czyste, białe pomieszczenie, stanowi jednocześnie jedyne źródło informacji o właścicielu mieszkania, jego stylu i upodobaniach.

Wybierając modne obrazy do salonu, które przyjmują formę abstrakcyjną, możemy wyrazić siebie – własny styl oraz gust.

obrazy do salonu inspiracje

Typografia – modne obrazy do salonu

Typograficzne obrazy nowoczesne , podobnie jak obrazy abstrakcyjne, bardzo dobrze sprawdzą się u osób lubiących nowoczesność. Są to dość uniwersalne obrazy do pokoju, które pasują do niemal każdego pomieszczenia – wyjątkiem są tu wnętrza charakteryzowane na zabytkowe. Cytat lub inny tekst zaprezentowany na obrazie można dostosować w zależności od docelowego wnętrza. Sentencja może nawiązywać do charakteru oraz dewizy życiowej właściciela domu. Często spotyka się różnego rodzaju motywacyjne cytaty występujące jako obrazy do sypialni nad łóżko.

Typografia bardzo często występuje w bieli oraz czerni. Taki obraz w salonie podkreśla klasyczny, minimalistyczny charakter wnętrza. Natomiast litery w formie kolorowej najlepiej sprawdzają się jako obrazy dla dzieci. Mogą one przedstawiać inicjały pociech, które dzielą jeden pokój. Oprócz wrażenia estetycznego można w ten sposób zaaranżować oddzielne strefy w pokoju dziecięcym. Typografia bardzo dobrze prezentuje się także w kuchni i jadalni. Pozytywne, kolorowe teksty ożywiają wnętrze i nadają mu przytulności oraz przyjemnej atmosfery.

Obrazy typograficzne mogą przyjmować bardzo zróżnicowane formy. Niekoniecznie muszą to być motywacyjne cytaty czy pojedyncze litery. Również oprawione w ramę wycinki z gazet to nowoczesne obrazy do salonu. Czarno-białe elementy tego typu jak najbardziej można zaliczyć do typografii. W romantycznych sypialniach w stylu retro z powodzeniem sprawdzą się dekoracje z motywem ręcznie napisanego listu lub cytaty z romantycznych powieści.

W kompozycji obrazów typograficznych najważniejszą rolę odgrywa treść. Stanowi ona bezpośredni przekaz, który najczęściej ma wywołać określoną emocję, przywołać wspomnienie lub skojarzenie. To właśnie z tego względu właściciele często decydują się na tego typu dodatki do mieszkania. Gość, wchodząc do pomieszczenia i widząc napis „W tym domu rządzi miłość”, od razu czuje nasze pozytywne emocje związane nie tylko z wnętrzem i całym mieszkaniem, ale przede wszystkim z właścicielami.

geometryczne obrazy na ścianę

Obrazy nowoczesne: wzory geometryczne

Wzory geometryczne to prawdziwy hit ostatnich lat. Występują nie tylko na nowoczesnych obrazach, ale również na innych dodatkach do mieszkania:

 • pościeli,
 • dywanach,
 • tapetach,
 • naczyniach,
 • meblach.

Jakie obrazy do salonu wybrać, aby wzór geometryczny pasował najlepiej? Należy kierować się odpowiednim doborem kolorów. Najlepiej, aby na obrazie znalazły się główne kolory dominujące we wnętrzu, przełamane inną, kontrastową barwą. Geometria sprawdza się zwłaszcza w formie obrazów do jadalni, powieszonych nad stołem. Świetnie wygląda w dużych przestronnych wnętrzach i sprawia, że wydaje się ono bardziej przytulne i mniej puste.

Największą zaletą obrazów geometrycznych jest ich uniwersalność. Bardzo łatwo znaleźć wzór, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w tych bardziej klasycznych czy retro. Niezwykłą popularnością cieszą się w ostatnim czasie geometryczne wzory zwierząt oraz roślin czy niewielki dodatek w ich postaci. Wprowadzając tego typu obrazy do salonu lub jadalni nadamy wnętrzom wrażenie porządku, równowagi i harmonii.

Wybierając obraz nowoczesny zawierający wzór geometryczny, warto zwrócić uwagę na to, czy pasuje do pozostałych dekoracji znajdujących się we wnętrzu. Zestawienie niektórych malowideł geometrycznych z innymi wzorami i kształtami może być trudne, więc warto wziąć to pod uwagę przy szukaniu obrazu do swojego mieszkania.

Należy zwrócić uwagę głównie na to, czy kształty się ze sobą nie kłócą oraz czy kolorystyka odpowiada barwom obecnym w innych pomieszczeniach w mieszkaniu.

klasyczne obrazy na ścianę

Klasyczne obrazy na ścianę: obrazy w ramie

Tutaj możemy postawić na repliki obrazów znanych malarzy. Istotne, aby były dobrej jakości. Zwolennicy klasyki i elegancji mają do wyboru wiele motywów. Obrazy na płótnie do salonu przedstawiają najczęściej:

 • wydarzenia historyczne,
 • fotografie znanych obiektów,
 • portrety,
 • martwą naturę.

Obrazy klasyczne nie wychodzą z mody i są ponadczasowe. Świetnie sprawdzą się powieszone na ścianie w salonie, sypialni oraz jadalni. Mogą stanowić bardzo dobry pomysł na prezent, szczególnie dla starszych osób, które cenią tradycyjne dodatki do domu. Obrazy w ramach do salonu, podarowane na prezent zyskują dodatkową wartość sentymentalną i symbolikę, która ma niemałe znaczenie - szczególnie po wielu latach.

Martwa natura na obrazach bardzo dobrze wygląda w jasno oświetlonych miejscach, na przykład w jadalniach. Obrazy z kwiatami nadają wnętrzom przytulności i wywołują przyjemne odczucia. Dzięki obecności takiej dekoracji wspólne posiłki przebiegają w miłej atmosferze, a do wnętrza wprowadzamy rodzinny, ciepły klimat.

Takie motywy sprawdzają się również na obrazach do salonu. Kwiaty w części dziennej, gdzie najczęściej przyjmujemy gości, wywołają w nich pozytywne emocje. Martwa natura na obrazach bardzo dobrze wygląda w jasno oświetlonych miejscach, na przykład w jadalniach. Obrazy z kwiatami nadają wnętrzom przytulności i wywołują przyjemne odczucia.

Podobnie sentymentalne znaczenie mają obrazy religijne, które często również stanowią rodzaj podarunku z okazji takich, jak ślub, chrzciny czy komunia. Takie obrazy najczęściej znajdują swoje miejsce w sypialni obdarowanej osoby i przypominają o ważnym w jej życiu wydarzeniu.

Obrazy religijne to dla wielu osób obowiązkowa dekoracja w mieszkaniu lub domu. Są ważne ze względu na reprezentowane przez właściciela wartości, które chce odpowiednio podkreślić i zaznaczyć. Obrazy religijne bardzo często są replikami znanych dzieł malarskich, dzięki czemu ich nabywca ma pewność, że będą się one prezentowały elegancko i wyrafinowanie w salonie.

Obrazy znanych malarzy zwykle nawiązywały do wydarzeń lub postaci religijnych i stanowią bezpieczny wybór. Zakup pamiątki z targu nie zawsze jest tu dobrym pomysłem – aby znaleźć perełkę, trzeba mieć naprawdę dobry gust.

Obrazy na szkle

Świetną dekoracją są malowane na szkle obrazy do kuchni. Upiększą przestrzeń pomiędzy meblami kuchennymi, nadając wnętrzu ciekawego, indywidualnego charakteru. Obrazy na szkle do kuchni przedstawiające owoce w żywych barwach sprawią, że kuchnia będzie bardziej przytulna i kolorowa. Duże wydruki na szkle zyskują coraz większą popularność wśród osób, którym nie do końca odpowiadają obrazy w ramie. Szkło sprawia, że można zrezygnować z tego elementu. Całość prezentuje się bardziej nowocześnie i estetycznie.

Obrazy na szkle można także spotkać w łazienkach, najczęściej na ściankach prysznicowych. Wybierając grafikę do wykonania takiego obrazu, najlepiej kierować się zgodnością kolorystyczną pomieszczenia. Nawet w przypadku kontrastowych nadruków warto, aby główny element nawiązywał kolorystycznie do ścian czy do pozostałych nowoczesnych dodatków.

Do domu można wybrać większe obrazy na szkle – optycznie zmniejszą one przestrzeń i wypełnią puste ściany. Korzystnym jest ich umieszczenie na ciemnej klatce schodowej – szkło odbija światło, co może pomóc rozjaśnić wnętrze.

Obrazy na szkle szeroko wykorzystuje się również w miejscach publicznych. Najczęściej można je zobaczyć w:

 • restauracjach,
 • salonach kosmetycznych,
 • salonach fryzjerskich.

Obrazy na szkle zawdzięczają swoją popularność łatwości wykonania nadruku w bardzo dużym formacie. Dzięki temu wnętrze można odpowiednio zaaranżować lub optycznie powiększyć przestrzeń. Tego typu nowoczesne obrazy są również bardzo łatwe w pielęgnacji. Nie kurzą się oraz nie blakną. Wystarczy przetrzeć je wilgotną ścierką. Łatwość sprzątania przeważa o wykorzystaniu szklanych obrazy w jadalni i kuchni.

Obrazy do salonu: czarno-biała klasyka i ponadczasowość

Nie tylko malowidła typograficzne są modne, jeśli chodzi i klasyczne połączenie kolorów czarnego i białego. Te barwy świetnie sprawdzają się na obrazach do salonu. Czarno-białe malowidła to ponadczasowa klasyka, która sprawdzi się w każdym wnętrzu bez względu na styl i kolorystykę. W salonach minimalistycznych czarno-biały obraz będzie ten minimalizm uzupełniał i dodatkowo podkreślał. Nada wnętrzu eleganckiego charakteru. We wnętrzach kolorowych pozwoli nieco je stonować i wyciszyć.

Obrazy do salonu w czarno-białej kolorystyce świetnie sprawdzają się we wnętrzach, gdzie pierwsze skrzypce grają kolorowe meble. Bardzo dobrze współgrają z intensywnymi barwami, takimi jak żółć lub czerwień.

Czerń i biel może być również wykorzystana na obrazach nowoczesnych do salonu w stylu loftowym. Podstawowe kolory bardzo dobrze pasują do surowego klimatu wnętrza, jednocześnie je podkreślając i uwydatniając. Najlepiej w tego typu aranżacjach sprawdzają się duże obrazy ze zdjęć powieszone na ścianie z cegły – w centralnym miejscu pomieszczenia. Przyciągają wtedy uwagę, wpadają w pamięć i podkreślają charakter całego wnętrza oraz jego właścicieli.

obrazy do salonu jakie wybrać

Obrazy ręcznie malowane – dla artystycznych dusz

Dla wielu osób obraz to coś więcej niż tylko ładna dekoracja. Dlatego bardzo chętnie poszukujący oryginalnych dodatków wybierają obrazy ręcznie malowane. Mają one wartość dodaną w postaci bezpośredniego wkładu twórcy i związanej z nim historii. Dzieła wyróżniają cechy takie, jak oryginalność, niepowtarzalność i indywidualny styl tworzącego artysty. Tego typu dekoracje bardzo często kojarzą się z klasycznymi pejzażami czy portretami.

Obecnie jednak wybór jest znacznie większy. Często można kupić nowoczesne obrazy przedstawiające zwykle abstrakcję. Wybierają je chętnie poszukujący obrazów do sypialni lub części dziennej – salonu czy jadalni. Zwykle obrazy ręcznie malowane spotyka się w domach osób związanych ze sztuką. Można po tym poznać artystyczną duszę właściciela i jego zamiłowanie do kunsztu malarskiego.

obrazy 3d jaki wybrać do salonu

Obrazy 3D na ścianę – najnowszy trend w dekoracjach

Tego typu dekoracje najczęściej poleca się w pomieszczeniach małych, gdzie pożądane jest optyczne powiększenie wnętrza. Nowoczesne obrazy 3D na ścianę manipulują ludzkim okiem w taki sposób, że wydaje nam się, że malunek posiada wypukłe oraz wklęsłe części. Dzięki temu wnętrze nabiera dodatkowej głębi i jednocześnie wydaje się dużo większe.

Obrazy 3D na ścianę najczęściej przybierają formę abstrakcyjną, jednak zwolennicy bardziej klasycznych i uniwersalnych rozwiązań również znajdą coś dla siebie. Wrażenie głębi bardzo często tworzą również obrazy przedstawiające zwierzęta lub kończące się mosty, uliczki, pomosty.Takie motywy sprawdzą się również na obrazach na szkle do kuchni.

Czym się kierować, wybierając obrazy do pokoju gethome

Czym się kierować wybierając obrazy do pokoju?

Znając już zasady umiejscowienia obrazów oraz poszczególne rodzaje dostępne w sklepach, pojawia się pytanie, czym należy się kierować, wybierając obraz do salonu czy sypialni. Można wyróżnić bardzo wiele czynników decydujących o tym, czy wybór będzie trafiony i podkreśli charakter wnętrza, wpływając na niego korzystnie, czy będzie wręcz przeciwnie.

Wybierając dodatki do domu bardzo łatwo popełnić błąd i w ferworze różnorodności produktów skompletować elementy, które nie stworzą spójnej całości i nie będą prezentować się dobrze. Na czym zatem należy się skupić, poszukując obrazu do domu?

Rodzaj pomieszczenia

Jest to główny punkt odniesienia w przypadku poszukiwania dodatków. Inny rodzaj malunku powiesimy w łazience, inny w kuchni. Motywy w tych pomieszczeniach będą się mocno różniły od tych na obrazach do sypialni nad łóżko czy salonu nad kanapę. Jeżeli pomieszczeń w domu, do których planujemy zakupić dodatki, jest więcej, zróbmy listę i sporządźmy notatki: czego dokładnie powinniśmy szukać do danego pomieszczenia.

Umiejscowienie

Kolejny bardzo ważny punkt, który musi być wzięty pod uwagę przy poszukiwaniach obrazu, to miejsce w pomieszczeniu, gdzie będzie zawieszony. Związany jest z tym głównie rozmiar poszukiwanego malowidła. Nowoczesne obrazy do salonu to zwykle duże, zwracające uwagę nadruki. Z kolei obrazy na ścianę w kuchni lub w przedpokoju powinny być mniejszych rozmiarów i być dobrze wpasowane w pozostałe elementy wyposażenia, aby nie pomniejszać optycznie pomieszczenia.

Kolorystyka i styl

Zidentyfikujmy również styl i główną kolorystykę poszukiwanego przez nas obrazu. Najczęściej warto zdecydować się na jeden kolor przewodni, który będzie głównym, spójnym motywem wszystkich dodatków. W przypadku jasnych pomieszczeń, posiadających kontrastowy kolor dodatków, obrazy do pokoju również powinny występować w barwie kontrastowej, odpowiadającej pozostałym elementom.

abstrakcyjne obrazy do salonu

Rodzaj obrazu

Po etapie zidentyfikowania kolorystyki lub motywu przewodniego należy zastanowić się, jaki rodzaj obrazu będzie najlepiej pasował do wnętrza. Czy to obrazy na szkle, czy obrazy typograficzne – każdy z nich rządzi się własną estetyką i stylem, który nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Aby dokonać dobrego wyboru, warto przejrzeć ofertę wybranych sklepów, porównać między sobą kilka rodzajów obrazów lub poszukać inspiracji w Internecie. Wtedy łatwiej zidentyfikować styl, który najlepiej będzie pasował do naszego wnętrza.

Obrazy w ramie czy bez?

Rama obrazu bardzo często ma kluczowe znaczenie i decyduje o ostatecznym efekcie dekoracji. Wybierając ją, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim styl obrazu. Następnie kluczowy jest rozmiar ramy oraz jej kolorystyka. W tym wypadku powinniśmy się kierować gustem i dobrać kolor ramy w taki sposób, aby pasowała do całego pomieszczenia i pozostałych dodatków, jakie się w nim znajdują.

Jej rozmiar powinien być optymalny do wielkości samego obrazu. Zbyt szeroka rama może okazać się przytłaczająca, zbyt wąska – nie będzie podkreślać walorów malowidła. Warto wziąć pod uwagę fakt, że oprawa nie zawsze jest konieczna. Coraz częściej obrazy nowoczesne do salonu czy innych pomieszczeń są jej całkowicie pozbawione, gdyż taka forma najbardziej pasuje do ogólnego stylu i estetyki modnych, minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz.

Sztuka kompletowania dodatków do domu

Dodatki do domu stanowią bardzo ważny element dekoracyjny i decydują o ostatecznym charakterze wnętrza. Mogą podkreślić jego walory, ale również – źle dobrane – uwydatnić wszelkie mankamenty i wady. Nowoczesne dodatki do domu stanowią również o charakterze i stylu właściciela, dlatego powinny być skompletowane w sposób przemyślany.

Kompletowanie dodatków do domu, w tym głównie obrazów nie jest rzeczą łatwą. Jak widać, należy kierować się bardzo wieloma aspektami przy ich wyborze, tak aby całe mieszkanie pozostało spójne pod względem stylu i estetyki. Na szczęście, w dobie internetu możemy w znacznym stopniu ułatwić sobie podjęcie decyzji.

Kierując się radami i wskazówkami obecnymi w poradnikach, łatwiej odnaleźć się w różnorodności produktów dostępnych w sklepach i odpowiednio skompletować wystrój całego mieszkania. Bogactwo inspiracji może być pomocne i warto z nich korzystać, aby znaleźć coś, co dobrze wpasuje się w typ naszego wnętrza.

Z drugiej strony uważajmy, by nie przytłoczyć samych siebie ilością rozwiązań. W przypadku problemów z wyborem zawsze możemy skorzystać z porady profesjonalnego dekoratora wnętrz, który wybierze dla nas idealny obraz do salonu czy jadalni. Kierując się kilkoma zasadami i poświęcając odpowiednią ilość czasu na zakupy, na pewno każdy poradzi sobie z  wyposażeniem wnętrz w dodatki i dekoracje.

Obrazy, mimo że na pierwszy rzut oka nie niosą ze sobą żadnej funkcjonalności, są elementem, który bardzo wpływa na ostateczną estetykę wnętrza, dlatego warto poświęcić czas na właściwy ich wybór.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: