1. Blog
  • Dla profesjonalistów
  • Analizy
  • Aranżacje
  • Architektura
  • Baza wiedzy
  • Dzielnice
  • Finanse i prawo
  • Lokalizacje
  • Porady
Tematy

Targi mieszkaniowe wracają do Wrocławia!

Redakcja

Redakcja

12.10.2021

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów (16-17 października, Hala Stulecia) będzie znakomitą okazją do wyszukania idealnego lokum w szybko kurczącej się ofercie rynku pierwotnego w stolicy Dolnego Śląska.

Co dalej z cenami mieszkań?

To pytanie zadają sobie tej jesieni wszyscy, którzy myślą o kupnie nowego lokum. Oferta deweloperów we wszystkich dużych miastach w Polsce kurczy się z niespotykaną dotąd prędkością.  Oprócz popytu konsumpcyjnego umacnia się również popyt inwestycyjny -  wiele osób decyduje się na kupno jednego lub kilku mieszkań pod wynajem, lub po prostu jako ochronę kapitału w niepewnych gospodarczo czasach. Na dodatek podaż nowych lokali spada. Przy rosnącym popycie i słabnącej podaży nie mamy więc co liczyć na zapowiadane w Internecie spadki cen!

Dodatkowo czas pandemii i akceptacja pracy w systemie home office umocnił w mieszkańcach dużych miast tendencję do wyprowadzania się z centrum na obrzeża, do miejscowości ościennych, co spowodowało wzrost popytu na grunty i domy.


Obserwujemy, że oferta deweloperów bardzo szybko się wyczerpuje, a kolejki klientów oczekujących w biurach sprzedaży to już standard. W tej sytuacji warto pomyśleć o kupnie mieszkania jeszcze tej jesieni, gdyż najbardziej poszukiwane mieszkania z segmentu popularnego – dwupokojowe, o powierzchni 45-60 metrów kwadratowych niezmiennie sprzedają się szybko, zwłaszcza w obliczu zwiększonego zainteresowania zakupami o charakterze inwestycyjnym. Jesienna edycja targów obfituje również w wystawców oferujących grunty, działki, domy jednorodzinne budowane w rozmaitych technologiach i osiedla domów, wydaje nam się, że oferta targowa wprost odpowiada na zwiększone zainteresowanie konsumentów tym segmentem rynku – komentuje Grzegorz Zieliński, dyrektor Działu Targów w firmie Nowy Adres S.A. 


Najlepszą okazją do znalezienia wymarzonego „M” będą Targi Mieszkań i Domów we Wrocławiu, które firma Nowy Adres S.A. organizuje 16 i 17 października w Hali Stulecia przy ulicy Wystawowej 1. W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z ofertą lokalnego rynku mieszkań i domów. Wśród wystawców dominują deweloperzy oferujący mieszkania i domy (m.in. Abakon, Angel Poland Group, Danwood, DG House,  Ekdom Developer, Expobud Domy, GHN Budownictwo, Inwestgrupa, Lokum Deweloper, Małe Wilczyce, Mieszkajlogicznie.pl, P.B. Budotex, Robyg WPB, S&P Development, Trei Real Estate i inni), nie zabraknie również ofert z rynku wtórnego, których należy szukać m.in. na stanowisku firmy Świat Nieruchomości Bracia Juszczak a także ofert gruntów i atrakcyjnych działek, które oferować będzie m.in. Ziemia Inwestycje. Wszystkim, których interesują inwestycje w nieruchomości poza granicami naszego kraju polecamy odwiedziny na stoiskach firm Inter- Apart oraz RO Spain, które prezentować będą nieruchomości z Gruzji i Hiszpanii. Na stoiskach doradców finansowych (Expander Advisors, Credit Space, Studio Finansów) będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz, m.in. Decoroom, Homeasy czy Moya Engineering. Warto mieć na uwadze także fakt, że wielu wystawców przygotowuje na targi specjalnie promocje, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia. Targi Mieszkań i Domów to także wyjątkowo bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów. W Strefie Finansów będzie można w szczegółach zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania przy wsparciu kredytu hipotecznego. Natomiast w Strefie Najmu i Zakupu wykłady poprowadzą uznani eksperci prawni, specjaliści od projektów i architekci wnętrz.

 


Oczywiście w tych niezwykłych i nieprzewidywalnych czasach zdrowie i bezpieczeństwo uczestników targów pozostaje najwyższym priorytetem. Targi Mieszkań i Domów we Wrocławiu organizowane są z uwzględnieniem wszystkich wytycznych. W celu zapewnienia jak największego komfortu zarówno zwiedzających, jak i wystawców, organizator wydarzenia przygotował m.in.:

Dozowniki z płynem dezynfekującym przy wejściu i wszystkich ciągach komunikacyjnych, szerokie alejki, które pozwolą uniknąć tłoku i ścisku
Elektroniczną rejestrację wszystkich uczestników targów – zakup biletu możliwy tylko online na stronach wroclaw.targimieszkan.pl oraz tobilet.pl 

 

Gdzie i kiedy?


Targi Mieszkań i Domów

16-17 października 2021 r.

sobota godz. 10:00-17:00, niedziela godz. 10.00-16.00

Hala Stulecia

ul. Wystawowa 1, Wrocław

https://wroclaw.targimieszkan.pl/pl

 


O organizatorze


Nowy Adres S.A. to doświadczony dostawca profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości. Flagowym produktem firmy są Targi Mieszkań i Domów, organizowane w największych aglomeracjach Polski - Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Nowy Adres to także największy i najbardziej uznany organizator konferencji o tematyce biznesowo-nieruchomościowej w Polsce. W ponad 30 edycjach konferencji z cyklów „Forum Rynku Nieruchomości”, „Polski Rynek Mieszkaniowy” czy „Biurowce w Polsce” wzięło udział ponad 11000 uczestników. Spółka ma w swoim portfolio nowy cykl konferencji FIRE (Real Estate Marketing Forum), poświęconych marketingowi nieruchomości, a także liczne wydawnictwa poświęcone rynkowi nieruchomości oraz platformy internetowe mieszkaniowi.pl oraz biznesowi.pl. Od 2015 r. Nowy Adres S.A. jest również członkiem wspierającym Polskiego Związku Firm Deweloperskich.


Od 2018 roku Nowy Adres S.A. jest członkiem Grupy Międzynarodowe Targi Poznańskie, największego organizatora targów, konferencji i kongresów w Europie Środkowo-Wschodniej. W skład Grupy MTP wchodzą także m.in. Targi Lublin, wielofunkcyjne obiekty Poznań Congress Center i Arena Poznań, City Marketing oraz dostarczająca nowoczesną zabudowę targową firma IDEA Expo. Najważniejszym członkiem grupy pozostają jednak istniejące od ponad 100 lat Międzynarodowe Targi Poznańskie, najnowocześniejsze w Polsce, profesjonalnie przygotowane tereny targowe, gdzie odbywają się topowe wydarzenia branżowe, goszczące ponad 700 tysięcy odwiedzających rocznie na ponad 100 imprezach targowych.

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Google Chrome

Google Chrome

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Safari

Safari

Opera

Opera