Od czego zacząć inwestowanie w nieruchomości?

Redakcja

Redakcja

17.09.2020

Chciałbyś zacząć inwestować w nieruchomości, ale nie wiesz, od czego zacząć? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj na GetHome.pl

Inwestowanie w nieruchomości to bardzo odpowiedzialny krok. Wymaga zarówno determinacji, jak i odpowiedniej wiedzy. Dużo osób zastanawia się, w jaką nieruchomość najlepiej zainwestować.

Zabezpieczenie w formie posiadania własnego lokalu daje poczucie bezpieczeństwa. Ponadto, rozsądnie zakupione mieszkanie, może w przyszłości przynosić regularne przychody. Zamierzasz zainwestować w nieruchomość, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jak wygląda inwestowanie, na co należy zwrócić uwagę i czego się przestrzegać? Odpowiedzi znajdziesz w artykule poniżej. 

Szukasz niewielkiego mieszkania w stolicy Dolnego Śląska? Sprawdź nasze oferty: kawalerki na sprzedaż Wrocław.

Wyznacz cel i ustal swoje możliwości

Zanim zaczniesz inwestować w nieruchomości, zadaj sobie podstawowe pytanie - dlaczego chcesz kupić mieszkanie? W dzisiejszych czasach, podążanie ślepo za tłumem, który inwestuje w nieruchomości - ponieważ większość osób tak robi lub jest to po prostu modne - nie przyniesie żadnych rezultatów. Najważniejsze jest wyznaczenie jasno określonego celu oraz oszacowanie swoich możliwości. Inwestowanie w nieruchomości powinno być punktem wyjścia do jakichkolwiek działań. Dobrym rozwiązaniem na początek będzie ustalenie, czy inwestycja w nieruchomość będzie do użytku własnego, na wynajem, czy też do podbicia wartości mieszkania, a następnie sprzedaży.  

Określ budżet na nieruchomość

Ważną kwestią jest posiadanie odpowiedniego zaplecza finansowego, dzięki któremu będziesz mógł zainwestować w nieruchomość. Jest to przede wszystkim komfortowa sytuacja, gdyż zgromadzenie odpowiedniej ilości środków na zakup inwestycji nie jest łatwe. Wartość wkładu własnego jest bardzo istotna, jednak warto wspomóc się kredytem. Jeśli dysponujesz dobrymi zasobami finansowymi, możesz pozwolić sobie na inwestowanie w nieruchomości za gotówkę, jest to bardziej opłacalne, a w przyszłości zwrócą się koszty na spłatę kredytu hipotecznego. Jeśli nie posiadasz wolnych środków, przestrzegaj się takich zabiegów, gdyż możesz zamrozić większość funduszy. 

Zobacz również: dwupokojowe mieszkania na sprzedaż Wrocław.

Postaw na odpowiednią nieruchomość

Biorąc pod uwagę możliwości finansowe i oszacowane ryzyko, zdecyduj, jaki typ nieruchomości wybierasz. Jeśli planujesz od samego początku zainwestować w mieszkania pod wynajem, dobrym rozwiązaniem będzie zakup lokalu w dobrej lokalizacji z rozbudowanymi węzłami komunikacyjnymi. Gdy dysponujesz środkami na większą nieruchomość, warto rozważyć zakup willi czy dużego ośrodka, który można wyremontować i urządzić w nim np. SPA. Dokonując zakupu, kieruj się własnymi kryteriami, czy sam chciałbyś w tym miejscu zamieszkać, czy lokalizacja jest atrakcyjna i przede wszystkim - czy inwestycja będzie się zwracać. Warto zrobić dobre rozeznanie na rynku i nie wybierać pierwszej lepszej oferty z brzegu. Powinieneś mieć porównanie co do ofert i zdecydować się na najlepszą. 

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: