Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Poznań, Piątkowo

  - 261 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 190 mieszkań na sprzedaż na Piątkowie

  Rynek wtórny - 71 mieszkań na sprzedaż na Piątkowie

  Mieszkania na Piątkowie - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania na Piątkowie kawalerki:

  Na Piątkowie jest 55 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 426 301 zł

  Średni metraż kawalerek to 31 m2

  Mieszkania na Piątkowie dwupokojowe:

  Na Piątkowie są 72 oferty mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 576 119 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 45 m2

  Mieszkania na Piątkowie trzypokojowe:

  Na Piątkowie jest 119 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 818 687 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 69 m2

  Mieszkania na Piątkowie czteropokojowe:

  Na Piątkowie jest 13 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 912 957 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 84 m2

  Mieszkania bezpośrednio na Piątkowie - oferty deweloperów

   - 190 ogłoszeń

  Mieszkania używane na Piątkowie - oferty agencji nieruchomości

   - 71 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym na poznańskim Piątkowie

  Piątkowo to część administracyjna Poznania, która jest zlokalizowana w północnej części miasta i stanowi atrakcyjny region na lokalnym rynku nieruchomości. Co sprawia, że mieszkania na sprzedaż na poznańskim Piątkowie cieszą się dużą popularnością? Odpowiadamy.

  Granice Piątkowa wyznaczają 4 ulice: Obornicka, Umultowska, Stróżyńskiego i Lechicka. Szczególnie ta ostatnia odgrywa kluczową rolę w infrastrukturze drogowej dzielnicy. Ulica Lechicka zlokalizowana jest na południu Piątkowa i jest to część drogi krajowej nr 92, która jest ważną trasą w północnej części stolicy województwa wielkopolskiego. Łączy ona wschodni i zachodni brzeg Warty, a także umożliwia mieszkańcom Poznania bezpośredni dojazd do Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Co więcej, DK 92 umożliwia również połączenie z trasą szybkiego ruchu S11 stanowiącą część obwodnicy Poznania. Ważnymi drogami wewnątrz dzielnicy są również ul. Szeligowskiego, ul. Kurpińskiego oraz ul. Księcia Mieszka I, które ułatwiają szybkie przemieszczanie się po innych częściach Poznania.

  Mieszkańcy poznańskiej dzielnicy Piątkowo mogą cieszyć się z rozbudowanej oferty połączeń komunikacji miejskiej oraz z planowanych połączeń pasażerskich PKP. Wewnątrz dzielnicy znajdziemy liczne przystanki autobusowe i kolejowe oraz węzły i pętle komunikacyjne, które umożliwiają transport zarówno po obszarze Piątkowa, jak i szybki dojazd do pozostałych poznańskich dzielnic. Ważnym punktem jest Dworzec Jana III Sobieskiego, który pełni funkcję dworca komunikacji autobusowej i tramwajowej. Co więcej, północną granicę jednostki wyznacza kolej. Obecnie stanowi ona istotną infrastrukturę dla transportu towarowego, jednak miasto planuje tu stworzenie także przystanku dla ruchu pasażerskiego, co z pewnością podniesie renomę dzielnicy.

  W skład Piątkowa wchodzi kilka dużych osiedli mieszkaniowych. Są to: osiedle Bolesława Chrobrego, osiedle Jana III Sobieskiego, osiedle Stefana Batorego, osiedle Władysława Jagiełły i najmniejsze osiedle Marysieńki. Każde z nich oferuje atrakcyjne mieszkania ze względu na doskonałe rozplanowanie budynków mieszkalnych i zagospodarowanie przestrzenii pomiędzy nimi. Dalsza odległość od ścisłego centrum Poznania sprawia, że lokalne ceny nieruchomości na Piątkowie wyróżniają się relatywnie niską ceną. Z kolei dogodne warunki mieszkaniowe wpływają dodatkowo na duże zainteresowanie lokalnym rynkiem zarówno wśród młodszych, jak i starszych mieszkańców Poznania.

  Piątkowo jako teren dawnej wsi wyróżnia się dużym udziałem terenów zielonych w całej powierzchni dzielnicy. Widoczne jest to między innymi wewnątrz osiedli pomiędzy budynkami w postaci placów zieleni czy osiedlowych parków. Dostępne są tu również duże parki, a do najpopularniejszych z nich należy Park Międzyosiedlowy. Dzielnica Piątkowo zapewnia również dostęp do rozwiniętej oferty edukacyjnej. Znajdziemy tu liczne żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, a także szkoły średnie. W wolnym czasie mieszkańcy dzielnicy mogą korzystać z różnorodnych punktów usługowych i rekreacyjnych. W zakresie obiektów sportowych z pewnością warto wyróżnić dużą Pływanie Miejską Atlantis. Na terenie Piątkowa znajduje się również wiele rozbudowanych ścieżek rowerowych oraz ciekawych miejsc do spacerowania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Takie uwarunkowania znacząco wpływają na zainteresowanie mieszkaniami na Piątkowie.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: