Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Węgorzewo

  - 6 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 3 mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie

  Rynek wtórny - 3 mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie

  placement placeholder
  Poznaj region

  Co warto wiedzieć o rynku mieszkaniowym w Węgorzewie

  Węgorzewo to miasto położone w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego blisko granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Węgorzewo leży na Mazurach, na obszarze historycznych Prus Dolnych. W pobliżu miasta znajduje się bardzo ważny ośrodek miejski dla tego regionu, jakim jest miasto Giżycko.

  Węgorzewo, dzięki położeniu na atrakcyjnym turystycznie obszarze Mazur oraz licznym walorom przyrodniczym i architektonicznym przyciąga nie tylko turystów, ale również nowych mieszkańców, którzy coraz chętniej poszukują tu mieszkania.

  Zabudowa i rynek nieruchomości Węgorzewa

  Węgorzewo to małe miasto, którego populacja wynosi około kilkunastu tysięcy mieszkańców. Jeżeli chodzi o zabudowę przeważa tu zabudowa niska, bowiem osiedla domów jednorodzinnych oraz domy wolnostojące dominują nad blokami mieszkalnymi. Osiedla mieszkaniowe znajdziemy głównie w centralnej części miasta, jednak należy podkreślić, że zabudowa Węgorzewa nie jest gęsta. To miasto, które posiada wiele terenów zielonych oraz obszary niezagospodarowane, co sprzyja ciągłemu rozwojowi miejscowości. Węgorzewo podzielone jest głównie na 2 części, które rozdziela przepływająca przez miasto rzeka Węgorapa. Dodatkowo, funkcjonują tu pomocnicze jednostki administracyjne, którymi są: osiedle Kopernika, osiedle Chrobrego, osiedle Południe, a także Sobin i Janówko.

  Rynek nieruchomości w Węgorzewie zapewnia oferty z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Kolejną zaletą Węgorzewa są niskie ceny nieruchomości. Co więcej, dzięki realizowanym nowym inwestycjom mieszkalnym często wśród ofert przeważają te dotyczące nowych mieszkań. Przykładem inwestycji jest między innymi nowe osiedle mieszkalne Nova Forma, które powstało w centrum Węgorzewa. Na obrzeżach miasta regularnie odnotowuje się również budowę nowych domów.

  Węgorzewo przyciąga turystów swoimi walorami przez cały rok

  Położenie na Mazurach, stale zyskujących popularność wśród Polaków i zagranicznych turystów, z pewnością odgrywa kluczową rolę w rozwoju Węgorzewa. Ogromnym atutem miasta jest malownicza lokalizacja nad rzeką Węgorapą, Jeziorem Mamry i Jeziorem Święcajty, a także pobliskie rozległe lasy z licznymi ścieżkami rowerowymi oraz szlakami turystycznymi. W okresie wiosenno-letnim turyści przyjeżdżają tu, by wypocząć i korzystać z dostępu do licznych plaż i kąpielisk. W północnej części miasta znajduje się węgorzewska ekomarina, która zapewnia żeglarzom toalety, umywalnie, pralnie, a także szereg innych punktów usługowych.

  Turyści mogą korzystać z rejsów przez Kanał Węgorzewski po Jeziorze Mamry lub przepłynąć aż do Giżycka. Miasto żyje turystami również w zimę, gdzie przyjezdni chętnie korzystają z takich aktywności, jak: żeglarstwo lodowe, wędkarstwo podlodowe, narciarstwo zjazdowe i biegowe, a także staropolskie kuligi z ogniskami. Przez to wiele osób poszukuje tu ofert nieruchomości, wśród których przeważają nowe mieszkania- by móc zamieszkać w Węgorzewie na stałe lub wynajmować nieruchomość turystom.

  Mieszkania Węgorzewo - oferty

  W Węgorzewie dostępne  4 oferty mieszkań na sprzedaż o powierzchni [object Object].

  Jeśli szukasz mieszkania w Węgorzewie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • kawalerki na sprzedaż (1 oferta)
  • mieszkania 2 pokoje na sprzedaż (2 oferty)
  • mieszkania 3 pokoje na sprzedaż (3 oferty)

  Dzięki filtrom znajdziesz zarówno interesujące nowe mieszkania Węgorzewo, jak i mieszkania bezpośrednio Węgorzewo.

  Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki gethome.pl.

  Rynek wtórny Węgorzewo

  Interesuje Cię rynek wtórny? W Węgorzewie mamy 3 oferty z rynku wtórnego o powierzchni od 45 m2 do 98 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Węgorzewie to 69 m2.

  Ceny mieszkań w Węgorzewie

  Średnia cena mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie to 6 705 zł za m2;

  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Węgorzewie to 7 910 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Węgorzewie to z kolei wydatek średnio 5 500 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Węgorzewie?

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Węgorzewie znajdziesz w cenie 585 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Węgorzewie wynosi 9 143 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Węgorzewie należy zapłacić 445 115 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 5 500 zł/m2.

  Tanie mieszkania Węgorzewo. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Węgorzewie to wydatek 259 325 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 5 499 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 390 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 5 969 zł/m2.

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: