Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Węgorzewo

  - 5 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 3 mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie

  Rynek wtórny - 4 mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie

  Węgorzewo to miasto położone w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego blisko granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Węgorzewo leży na Mazurach, na obszarze historycznych Prus Dolnych. W pobliżu miasta znajduje się bardzo ważny ośrodek miejski dla tego regionu, jakim jest miasto Giżycko.

  Węgorzewo, dzięki położeniu na atrakcyjnym turystycznie obszarze Mazur oraz licznym walorom przyrodniczym i architektonicznym przyciąga nie tylko turystów, ale również nowych mieszkańców, którzy coraz chętniej poszukują tu mieszkania na sprzedaż.

  Zabudowa i rynek nieruchomości Węgorzewa

  Węgorzewo to małe miasto, którego populacja wynosi około kilkunastu tysięcy mieszkańców. Jeżeli chodzi o zabudowę przeważa tu zabudowa niska, bowiem osiedla domów jednorodzinnych oraz domy wolnostojące dominują nad blokami mieszkalnymi. Osiedla mieszkaniowe znajdziemy głównie w centralnej części miasta, jednak należy podkreślić, że zabudowa Węgorzewa nie jest gęsta. To miasto, które posiada wiele terenów zielonych oraz obszary niezagospodarowane, co sprzyja ciągłemu rozwojowi miejscowości. Węgorzewo podzielone jest głównie na 2 części, które rozdziela przepływająca przez miasto rzeka Węgorapa. Dodatkowo, funkcjonują tu pomocnicze jednostki administracyjne, którymi są: osiedle Kopernika, osiedle Chrobrego, osiedle Południe, a także Sobin i Janówko.

  Rynek nieruchomości w Węgorzewie zapewnia oferty z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Znajdziemy tu dostępne na wynajem i sprzedaż mieszkania, a także domy oraz działki. Kolejną zaletą Węgorzewa są niskie ceny nieruchomości. Co więcej, dzięki realizowanym nowym inwestycjom mieszkalnym często wśród ofert przeważają te dotyczące nowych mieszkań. Przykładem inwestycji jest między innymi nowe osiedle mieszkalne Nova Forma, które powstało w centrum Węgorzewa. Na obrzeżach miasta regularnie odnotowuje się również budowę nowych domów.

  Węgorzewo przyciąga turystów swoimi walorami przez cały rok

  Położenie na Mazurach, stale zyskujących popularność wśród Polaków i zagranicznych turystów, z pewnością odgrywa kluczową rolę w rozwoju Węgorzewa. Ogromnym atutem miasta jest malownicza lokalizacja nad rzeką Węgorapą, Jeziorem Mamry i Jeziorem Święcajty, a także pobliskie rozległe lasy z licznymi ścieżkami rowerowymi oraz szlakami turystycznymi. W okresie wiosenno-letnim turyści przyjeżdżają tu, by wypocząć i korzystać z dostępu do licznych plaż i kąpielisk. W północnej części miasta znajduje się węgorzewska ekomarina, która zapewnia żeglarzom toalety, umywalnie, pralnie, a także szereg innych punktów usługowych.

  Turyści mogą korzystać z rejsów przez Kanał Węgorzewski po Jeziorze Mamry lub przepłynąć aż do Giżycka. Miasto żyje turystami również w zimę, gdzie przyjezdni chętnie korzystają z takich aktywności, jak: żeglarstwo lodowe, wędkarstwo podlodowe, narciarstwo zjazdowe i biegowe, a także staropolskie kuligi z ogniskami. Przez to wiele osób poszukuje tu ofert nieruchomości, wśród których przeważają nowe mieszkania na sprzedaż - by móc zamieszkać w Węgorzewie na stałe lub wynajmować nieruchomość turystom.


  Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w Węgorzewie? Sprawdź ofertę mieszkań na sprzedaż w Węgorzewie na portalu GetHome i znajdź mieszkanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

  Mieszkania Węgorzewo - oferty

  W Węgorzewie dostępne jest 5 ofert mieszkań na sprzedaż o powierzchni od 45 m2 do 81 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania w Węgorzewie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 1 kawalerka na sprzedaż;
  • 3 2-pokojowe mieszkania na sprzedaż;
  • 3 3-pokojowe mieszkania na sprzedaż;

  Nie łatwo trafić na ogłoszenie “sprzedam mieszkanie Węgorzewo”, które spełni wszystkie oczekiwania. Dzięki filtrom gethome.pl znajdziesz zarówno interesujące nowe inwestycje od dewelopera, jak i mieszkania bezpośrednio Węgorzewo.

  Pilnie sprzedam lub pilnie kupię mieszkanie w Węgorzewie? Niezależnie czego szukasz, znajdź i zamieszkaj we własnym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości gethome.pl.

  Rynek wtórny Węgorzewo

  Interesuje Cię rynek wtórny? Węgorzewo oferuje 4 oferty z rynku wtórnego o powierzchni od 45 m2 do 81 m2. Średnia powierzchnia mieszkania z drugiej ręki w Węgorzewie to 61 m2.

  Chcesz kupić mieszkanie Węgorzewo bezpośrednio lub z pomocą pośrednika? Pilnie sprzedam lub pilnie kupię? Niezależnie czego szukasz, dzięki gethome.pl możesz zarówno znaleźć klienta zainteresowanego rynkiem wtórnym w Węgorzewie, jak i swoje wymarzone mieszkanie bezpośrednio od właściciela. Znajdź i zamieszkaj dzięki gethome.pl.

  Nowe mieszkania Węgorzewo - rynek pierwotny

  Interesuje Cię rynek pierwotny? Węgorzewo oferuje 3 nowych mieszkania w 1 inwestycjach deweloperskich. Nowe mieszkania Węgorzewo czekają właśnie na Ciebie!

  Średnia powierzchnia mieszkań na rynku pierwotnym w Węgorzewie to 62 mkw.

  Najmniejsze nowe mieszkanie ma 47 mkw. Największe mieszkanie od dewelopera ma powierzchnię 80 mkw.

  Już teraz dowiedz się, jak wygląda wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim, znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M w nowej inwestycji w Węgorzewie.

  Ceny mieszkań w Węgorzewie

  Zastanawiasz się, ile kosztują nowe inwestycje od dewelopera lub mieszkania bezpośrednio od właściciela z rynku wtórnego w Węgorzewie? Przeglądając ogłoszenia spod znaku "sprzedam mieszkanie Węgorzewo", zobaczysz, że:

  • średnia cena mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie to 5 782 zł za m2;
  • średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Węgorzewie to 6 204 zł za m2 ;
  • rynek pierwotny w Węgorzewie to z kolei wydatek średnio 5 500 zł za m2.

  Gdzie znajdują się najdroższe mieszkania w Węgorzewie? Powtarzasz sobie "kupię mieszkanie w Węgorzewie", nie zważając na stawki? Uwzględnij, że jak wynika z naszej bazy:

  • najdroższe mieszkanie na rynku wtórnym w Węgorzewie (bezpośrednio lub z pomocą pośrednika) znajdziesz w cenie 710 000 zł;
  • najwyższa cena metra kwadratowego z rynku wtórnego w Węgorzewie wynosi 9 281 zł/m2;
  • za najdroższe nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w Węgorzewie należy zapłacić 445 115 zł;
  • najwyższa cena metra kw. nowego mieszkania na rynku pierwotnym sięga 5 500 zł/m2.

  Tanie mieszkania Węgorzewo. Okazja z rynku pierwotnego i wtórnego

  Interesują Cię tanie mieszkania? Węgorzewo bezpośrednio lub z pomocą pośrednika? Według naszej bazy najtańsze mieszkanie z rynku pierwotnego w Węgorzewie to wydatek 259 325 zł. Co więcej, najniższa cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku pierwotnym wynosi 5 499 zł/m2.

  Najtańsze mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje 219 000 zł. Najniższa cena metra kwadratowego mieszkania z drugiej ręki wynosi 3 128 zł/m2.

  Tanie mieszkania Węgorzewo? Okazja? Bezpośrednio i pilnie? Te i wiele więcej ofert znajdziesz dzięki gethome.pl.

  Oferty w okolicy

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: