Rodzaj
  Wszystkie
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  1. Mieszkania
  2. Na sprzedaż
  3. Warmińsko-mazurskie
  4. Węgorzewski

  Mieszkania na sprzedaż - Węgorzewo - 13 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 12 mieszkań na sprzedaż w Węgorzewie

  Rynek wtórny - 1 mieszkanie na sprzedaż w Węgorzewie

  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)

  Mieszkania w Węgorzewie - statystyki mieszkań na sprzedaż portalu Gethome

  Mieszkania w Węgorzewie kawalerki:

  W Węgorzewie jest 0 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 0 zł

  Średni metraż kawalerek to 0 m2

  Mieszkania w Węgorzewie dwupokojowe:

  W Węgorzewie jest 1 oferta mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 203 480 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 42 m2

  Mieszkania w Węgorzewie trzypokojowe:

  W Węgorzewie jest 12 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 280 736 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 60 m2

  Mieszkania w Węgorzewie czteropokojowe:

  W Węgorzewie jest 0 ofert mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 0 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 0 m2

  Mieszkania bezpośrednio w Węgorzewie - oferty deweloperów

   - 12 ogłoszeń

  Mieszkania używane w Węgorzewie - oferty agencji nieruchomości

   - 1 ogłoszenie
  Mieszkanie
  3 pokoje70 m2

  239 000

  3 414 zł/m2

  węgorzewski, Węgorzewo

  Nowe mieszkanie
  2 pokoje42,48 m2

  węgorzewski, Węgorzewo, ul. Kraszewskiego

  Nova Forma - 12 ofert
  Nowe mieszkanie
  3 pokoje52,20 m2

  węgorzewski, Węgorzewo, ul. Kraszewskiego

  Poznaj region

  Atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w Węgorzewie

  Węgorzewo to miasto położone w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego blisko granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Węgorzewo leży na Mazurach, na obszarze historycznych Prus Dolnych. W pobliżu miasta znajduje się bardzo ważny ośrodek miejski dla tego regionu, jakim jest miasto Giżycko.

  Węgorzewo, dzięki położeniu na atrakcyjnym turystycznie obszarze Mazur oraz licznym walorom przyrodniczym i architektonicznym przyciąga nie tylko turystów, ale również nowych mieszkańców, którzy coraz chętniej poszukują tu mieszkania na sprzedaż. 

  Zabudowa i rynek nieruchomości Węgorzewa

  Węgorzewo to małe miasto, którego populacja wynosi około kilkunastu tysięcy mieszkańców. Jeżeli chodzi o zabudowę przeważa tu zabudowa niska, bowiem osiedla domów jednorodzinnych oraz domy wolnostojące dominują nad blokami mieszkalnymi. Osiedla mieszkaniowe znajdziemy głównie w centralnej części miasta, jednak należy podkreślić, że zabudowa Węgorzewa nie jest gęsta. To miasto, które posiada wiele terenów zielonych oraz obszary niezagospodarowane, co sprzyja ciągłemu rozwojowi miejscowości. Węgorzewo podzielone jest głównie na 2 części, które rozdziela przepływająca przez miasto rzeka Węgorapa. Dodatkowo, funkcjonują tu pomocnicze jednostki administracyjne, którymi są: osiedle Kopernika, osiedle Chrobrego, osiedle Południe, a także Sobin i Janówko.

  Rynek nieruchomości w Węgorzewie zapewnia oferty z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Znajdziemy tu dostępne na wynajem i sprzedaż mieszkania, a także domy oraz działki. Kolejną zaletą Węgorzewa są niskie ceny nieruchomości. Co więcej, dzięki realizowanym nowym inwestycjom mieszkalnym często wśród ofert przeważają te dotyczące nowych mieszkań. Przykładem inwestycji jest między innymi nowe osiedle mieszkalne Nova Forma, które powstało w centrum Węgorzewa. Na obrzeżach miasta regularnie odnotowuje się również budowę nowych domów.

  Węgorzewo przyciąga turystów swoimi walorami przez cały rok

  Położenie na Mazurach, stale zyskujących popularność wśród Polaków i zagranicznych turystów, z pewnością odgrywa kluczową rolę w rozwoju Węgorzewa. Ogromnym atutem miasta jest malownicza lokalizacja nad rzeką Węgorapą, Jeziorem Mamry i Jeziorem Święcajty, a także pobliskie rozległe lasy z licznymi ścieżkami rowerowymi oraz szlakami turystycznymi. W okresie wiosenno-letnim turyści przyjeżdżają tu, by wypocząć i korzystać z dostępu do licznych plaż i kąpielisk. W północnej części miasta znajduje się węgorzewska ekomarina, która zapewnia żeglarzom toalety, umywalnie, pralnie, a także szereg innych punktów usługowych.

  Turyści mogą korzystać z rejsów przez Kanał Węgorzewski po Jeziorze Mamry lub przepłynąć aż do Giżycka. Miasto żyje turystami również w zimę, gdzie przyjezdni chętnie korzystają z takich aktywności, jak: żeglarstwo lodowe, wędkarstwo podlodowe, narciarstwo zjazdowe i biegowe, a także staropolskie kuligi z ogniskami. Przez to wiele osób poszukuje tu ofert nieruchomości, wśród których przeważają nowe mieszkania na sprzedaż - by móc zamieszkać w Węgorzewie na stałe lub wynajmować nieruchomość turystom.


  Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w Węgorzewie? Sprawdź ofertę mieszkań na sprzedaż w Węgorzewie na portalu GetHome i znajdź mieszkanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

  Polecane lokalizacje