Rodzaj
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Nieruchomości Ełk - sprzedaż i wynajem

  - 345 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 234 mieszkania i domy na sprzedaż w Ełku

  Rynek wtórny - 108 mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia w Ełku

  Mieszkania i Domy w Ełku - statystyki mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania i Domy w Ełku kawalerki:

  W Ełku jest 7 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 205 786 zł

  Średni metraż kawalerek to 24 m2

  Mieszkania i Domy w Ełku dwupokojowe:

  W Ełku jest 106 ofert mieszkań i domów dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów dwupokojowych to 347 220 zł

  Średni metraż mieszkań i domów dwupokojowych to 43 m2

  Mieszkania i Domy w Ełku trzypokojowe:

  W Ełku są 174 oferty mieszkań i domów trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów trzypokojowych to 465 774 zł

  Średni metraż mieszkań i domów trzypokojowych to 63 m2

  Mieszkania i Domy w Ełku czteropokojowe:

  W Ełku jest 48 ofert mieszkań i domów czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów czteropokojowych to 616 579 zł

  Średni metraż mieszkań i domów czteropokojowych to 88 m2

  Mieszkania i Domy bezpośrednio w Ełku - oferty deweloperów

   - 234 ogłoszenia

  Mieszkania i Domy używane w Ełku - oferty agencji nieruchomości

   - 108 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Nieruchomości na sprzedaż i wynajem: Ełk

  Położony tuż nad brzegiem Jeziora Ełckiego i Jeziora Sunowo Ełk jest trzecim największym miastem woj. warmińsko-mazurskiego. Jego malownicza okolica przyciąga tu wielu turystów. Natomiast za sprawą jego dynamicznego rozwoju przybywa tu mieszkańców, którzy szukają odpowiednich nieruchomości. Ełk może być też świetnym wyborem dla Ciebie. Dowiedz się, dlaczego warto tu zamieszkać i czym charakteryzuje się lokalny rynek nieruchomości.

  Oferty nieruchomości: Ełk i okolice świetnym miejscem do zamieszkania

  Średniej wielkości Ełk (60 tys. mieszkańców wg danych z 2022 r.) ma wiele cech, które czynią z niego bardzo dobre miejsce do zamieszkania. Znajduje się tu podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której działa kilka znanych firm oferujących atrakcyjne perspektywy zatrudnienia. Poza tym miasto cały czas rozwija się gospodarczo i pod względem infrastruktury. Coraz częściej powstają tu także nowe nieruchomości. Gmina Ełk słynie ponadto z czystego powietrza, pięknych krajobrazów i wielu sposobów na spędzanie wolnego czasu. W związku z tym stanowi świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Ełk może być także świetnym wyborem na jesień życia!

  Ełk: nieruchomości na sprzedaż i wynajem

  Co dokładnie ma do zaoferowania przyjazny Ełk? Nieruchomości na sprzedaż jest tu całkiem sporo jak na zaledwie 60-tysięczny ośrodek. Zabudowa jest zwarta i dość gęsta także poza ścisłym centrum miasta, chociaż oczywiście nie brakuje tu zieleni. Przeważają mieszkania. Rzadziej można znaleźć przeznaczony na sprzedaż dom, a jeśli zależy Ci na dużej działce, musisz szukać pod miastem. Bez większego trudu można tu natomiast znaleźć zupełnie nowe nieruchomości. Ełk sprzedaż mieszkań (a czasami także domów) z rynku pierwotnego prowadzi regularnie – co roku jest tu oddawanych do użytku kilka inwestycji. Trudniejszy może być jednak wynajem nieruchomości. Ełk, ze względu na swój turystyczny, charakter większość wolnych lokali przeznacza na rynek wynajmu krótkoterminowego. Jakie są najpopularniejsze nieruchomości? Najłatwiej jest znaleźć 2- pokojowe mieszkanie do wynajęcia lub 3- pokojowe mieszkanie na sprzedaż.

  Jak kształtują się ceny nieruchomości w Ełku?

  Ze względu na niezwykle atrakcyjne położenie miejscowości ceny nieruchomości w Ełku wykraczają poza schematy. Są dość wysokie jak na 60-tysięczne miasto, chociaż nadal dużo niższe niż w najbardziej obleganych turystycznych kurortach na Warmii i Mazurach. Średnie ceny za 1 m2 są też znacznie niższe niż w Olsztynie, ale wyższe niż w prawie dwa razy większym Elblągu. Cena konkretnej nieruchomości zawsze zależy jednak od jej indywidualnych cech – przede wszystkim lokalizacji (w tym przypadku nieruchomości tuż przy jeziorze są drożne nawet niż te w ścisłym centrum Ełku), standardu oraz powierzchni.

  Nieruchomości Ełk: podsumowanie

  Zarówno rynek nieruchomości w Ełku, jak i samo miasto należy zaliczyć do atrakcyjnych. Jest to świetne miejsce dla osób chcących korzystać z uroków unikalnej mazurskiej przyrody, a jednocześnie typowo miejskich wygód i szerokiej oferty kulturalnej czy oświatowej. Oferta nieruchomości, szczególnie tych przeznaczonych na sprzedaż, jest natomiast różnorodna.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: