Rodzaj
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Nieruchomości Olsztyn - sprzedaż i wynajem

  - 933 ogłoszenia

  Rynek pierwotny - 459 mieszkań i domów na sprzedaż w Olsztynie

  Rynek wtórny - 478 mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia w Olsztynie

  Mieszkania i Domy w Olsztynie - statystyki mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania i Domy w Olsztynie kawalerki:

  W Olsztynie jest 80 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 451 748 zł

  Średni metraż kawalerek to 40 m2

  Mieszkania i Domy w Olsztynie dwupokojowe:

  W Olsztynie jest 371 ofert mieszkań i domów dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów dwupokojowych to 442 498 zł

  Średni metraż mieszkań i domów dwupokojowych to 46 m2

  Mieszkania i Domy w Olsztynie trzypokojowe:

  W Olsztynie jest 336 ofert mieszkań i domów trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów trzypokojowych to 597 792 zł

  Średni metraż mieszkań i domów trzypokojowych to 63 m2

  Mieszkania i Domy w Olsztynie czteropokojowe:

  W Olsztynie jest 109 ofert mieszkań i domów czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów czteropokojowych to 784 912 zł

  Średni metraż mieszkań i domów czteropokojowych to 88 m2

  Mieszkania i Domy bezpośrednio w Olsztynie - oferty deweloperów

   - 459 ogłoszeń

  Mieszkania i Domy używane w Olsztynie - oferty agencji nieruchomości

   - 478 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Rynek nieruchomości w Olsztynie

  Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego i największe miasto Warmii otoczone przez malownicze lasy i jeziora. W związku z tym ma dużą siłę przyciągania, wpływającą na popyt na tutejsze nieruchomości. Olsztyn jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym, ale stanowi też świetne miejsce do zamieszkania i na inwestycje. Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o tutejsze ogłoszenia nieruchomości? Olsztyn ma naprawdę wiele do zaoferowania!

  W mieście działa sporo dużych zakładów pracy, które przyciągają osoby w wieku produkcyjnym z całego regionu. Wiele z nich szuka tutaj nieruchomości. Olsztyn ma pod tym względem sporo do zaoferowania. Rynek wtórny jest bardzo różnorodny: można tu z łatwością kupić i mieszkanie, i dom. Olsztyn nieruchomości oferuje także na rynku pierwotnym. Co roku deweloperzy oddają tu do użytku kilka nieruchomości. Olsztyn nowe mieszkania buduje we wszystkich częściach miasta, dopasowując ich charakter do otoczenia. Największe nowe osiedla można więc znaleźć w takich częściach miasta jak Kormoran. Nagórki czy Kętrzyńskiego. Bliżej jezior i lasów, z których znane są te tereny, powstają raczej kameralne nieruchomości. Olsztyn bezpośrednio od deweloperów proponuje przede wszystkim rodzinne 3-pokojowe mieszkania oraz lokale idealne pod inwestycje  (kawalerki i 2-pokojowe mieszkania).

  Jeśli chodzi o dostępne w sieci bezpłatne ogłoszenia nieruchomości, Olsztyn ma do zaoferowania sporo zarówno na rynku sprzedaży, jak i w ramach wynajmu. Ze względu na dużą liczbę młodych mieszkańców miasta (studentów i osób zaczynających karierę zawodową) najchętniej wynajmowane są położone blisko centrum nieruchomości. Olsztyn jest jednak dość kompaktowy, dlatego nawet z dalszych osiedli można łatwo dotrzeć do centrum miasta. Na rynku wynajmu można znaleźć też rodzinne (3-pokojowe i większe) nieruchomości do wynajęcia. Olsztyn dla kupujących proponuje jednak znacznie więcej. Dostępne są domy i mieszkania położone we wszystkich częściach miasta, w tzw. nowym i starym budownictwie i o różnorodnych parametrach.

  Jeśli chodzi o ceny nieruchomości, Olsztyn jest dość zróżnicowany. Na rynku pierwotnym ceny za 1 m2 zbliżają się do tych obowiązujących w innych stolicach województw. Wiele zależy jednak od lokalizacji (najdroższe są nieruchomości przy jeziorach) oraz standardu. Na rynku wtórnym i w mniej turystycznych lokalizacjach może być jednak nawet o połowę taniej! Młode rodziny z dziećmi chętnie decydują się na zakup domu na obrzeżach miasta, a single na kawalerki. Podobne zasady obowiązują, jeśli chodzi o wynajem nieruchomości. Olsztyn wciąż jest jednak miastem, w którym da się znaleźć przystępne cenowo lokum do wynajęcia. Należy jedynie unikać obszarów o największym potencjale turystycznym.

  Dzięki naszej stronie z łatwością porównasz dostępne nieruchomości online. Olsztyn jest bardzo różnorodny, a przez to atrakcyjny dla różnych grup nabywców czy najemców. Znajdziesz tu idealne nieruchomości "na start", dla rodziny, dla studenta i dla seniora. Sprawdź koniecznie aktualne ogłoszenia!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: