Rodzaj
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Nieruchomości Poznań - sprzedaż i wynajem

  - 6 479 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 4 918 mieszkań i domów na sprzedaż w Poznaniu

  Rynek wtórny - 1 546 mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia w Poznaniu

  Mieszkania i Domy w Poznaniu - statystyki mieszkań i domów na sprzedaż i do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania i Domy w Poznaniu kawalerki:

  W Poznaniu jest 1 051 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 453 035 zł

  Średni metraż kawalerek to 29 m2

  Mieszkania i Domy w Poznaniu dwupokojowe:

  W Poznaniu jest 2 419 ofert mieszkań i domów dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów dwupokojowych to 509 844 zł

  Średni metraż mieszkań i domów dwupokojowych to 45 m2

  Mieszkania i Domy w Poznaniu trzypokojowe:

  W Poznaniu są 2 093 oferty mieszkań i domów trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów trzypokojowych to 719 978 zł

  Średni metraż mieszkań i domów trzypokojowych to 63 m2

  Mieszkania i Domy w Poznaniu czteropokojowe:

  W Poznaniu jest 688 ofert mieszkań i domów czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań i domów czteropokojowych to 963 431 zł

  Średni metraż mieszkań i domów czteropokojowych to 84 m2

  Mieszkania i Domy bezpośrednio w Poznaniu - oferty deweloperów

   - 4 918 ogłoszeń

  Mieszkania i Domy używane w Poznaniu - oferty agencji nieruchomości

   - 1 546 ogłoszeń
  placement placeholder
  Poznaj region

  Rynek nieruchomości w Poznaniu

  Poznań to miasto w zachodniej Polsce, piąte w kraju pod względem liczby mieszkańców. Jest od lat wyróżniane za wysoki poziom edukacji, standardu życia, bezpieczeństwa oraz opieki zdrowotnej, co wpływa na popyt na tutejsze nieruchomości. Poznań jest atrakcyjny dla wielu osób, jednak co tak dokładnie ma do zaoferowania? Czy warto zainteresować się nieruchomościami w tym mieście?

  Stolica Wielkopolski jest ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki i turystyki, co sprawia, że nie brakuje tutaj miejsc pracy. Jest także ośrodkiem kulturalnym, naukowym oraz akademickim. Działa tutaj 25 szkół wyższych, a także ponad 200 przedszkoli oraz ponad 100 szkół podstawowych. W związku z tym tutejsi mieszkańcy (i ich dzieci) nie mogą narzekać na brak możliwości rozwoju.

  Bardzo różne grupy nabywców chciałyby kupić tutaj własną nieruchomość. Poznań jest świetnym miastem dla rodzin, które najchętniej wybierają mieszkania 3-pokojowe lub większe, jak również dla inwestorów, którzy chętnie kupują np. kawalerki. Doskonałe skomunikowanie miasta i świetne warunki biznesowe generują liczne miejsca pracy. Dlatego miasto przyciąga również ludzi młodych, których częściej interesuje wynajem nieruchomości. Poznań dysponuje bardzo różnorodną ofertą także w tym sektorze.

  Zarówno rynek wtórny, jak i rynek pierwotny w Poznaniu mają wiele do zaoferowania. To właśnie tu intensywnie powstają nowe wielkopolskie nieruchomości. Poznań cały czas się rozbudowuje, na rynku pierwotnym oferując przede wszystkim mieszkania mające najczęściej od 1 do 4 pokoi. Na obrzeżach miasta można też znaleźć nowe domy, przede wszystkim w zabudowie szeregowej i bliźniaczej, budowane głównie z myślą o rodzinach z dziećmi.

  Jak kształtuje się rynek wynajmu nieruchomości? Wielkopolskie, Poznań, Garbary to lokalizacja niezwykle popularna wśród studentów. Chętnie wybierają oni centralnie położone nieruchomości. Poznań Łazarz, Jeżyce, Grunwald, Rataje i oczywiście Stare miasto to najpopularniejsze lokalizacje wśród żaków. Wynajem cieszy się też popularnością wśród młodych osób pracujących, a także rodzin, które szukają bardziej przestronnych i zacisznych nieruchomości. Poznań Strzeszyn jest jedną z lokalizacji lubianych właśnie przez rodziny.

  Poznań nie należy do najtańszych miast. Trudno tu znaleźć naprawdę okazyjne oferty nieruchomości. Poznań ma bowiem ogromną siłę przyciągania. Ceny są zaledwie odrobinę niższe od tych obowiązujących w Warszawie, Gdańsku, Krakowie czy Wrocławiu. Chcąc zaoszczędzić przy kupnie, można poszukać nieruchomości do remontu. Poznań jest również znacznie tańszy na obrzeżach. Gdzie można znaleźć tańsze nieruchomości? Poznań Plewiska, Kiekrz czy Głuszyna mogą pozwolić nieco zaoszczędzić. Aby znaleźć najatrakcyjniejsze oferty, warto codziennie monitorować nieruchomosci online. Poznań jest bowiem bardzo dynamicznym rynkiem!

  Poznań to miejsce atrakcyjne do zamieszkania zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi czy osób starszych. Jest to też świetna lokalizacja pod inwestycję, dlatego można tu często znaleźć skierowane do inwestorów ogłoszenia nieruchomości. Poznań przyjmuje około 1 mln turystów rocznie, w tym również przyjezdnych z zagranicy. Zakup nieruchomości w Poznaniu z rynku wtórnego lub pierwotnego może być zatem świetnym pomysłem na najem krótkoterminowy.

  Oferty w okolicy

  Polecane lokalizacje

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: