Inteligentne oświetlenie w domu

Artykuł gościnny

Artykuł gościnny

Data publikacji: 16.10.2020

Jak zainstalować inteligentne oświetlenie w domu i jakie są sposoby zdalnego sterowania oświetleniem? Sprawdź na GetHome

Automatyka domowa, czyli wygoda i funkcjonalność 

Inteligentny dom to taki, który ma możliwość wszechstronnego sterowania urządzeniami domowymi. Możemy kontrolować je za pomocą bezprzewodowego pilota, czy aplikacji na naszym smartfonie. Podstawą w takim nowoczesnym mieszkaniu, jest również energooszczędne, lecz komfortowe i inteligentne oświetlenie. Sterowanie światłem w naszym domu to przede wszystkim niezwykła wygoda, ale również możliwość maksymalnego zminimalizowania wydatków za energię elektryczną. W końcu będziemy w stanie włączyć, czy wyłączyć światło, nie ruszając się z wygodnego fotela, czy kanapy. Wszystko to zrobimy, wykorzystując odpowiedni sterownik LED.

Inteligentne oświetlenie a nowe możliwości

Obecnie w większości domów instalowane były standardowe włączniki ścienne, które proste, z czasem stawały się po prostu zbyt nudne. Dziś nie musimy tylko włączać i wyłączać naszego oświetlenia, ale również bardzo chętnie zmieniamy jego natężenie. Wcale nie musimy już dzielić żarówek na poszczególne strefy i włączać oddzielnie, ale po prostu wystarczy nam do tego odpowiedni ściemniacz LED. W tym przypadku warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie Ledy są ściemniane, dlatego, kiedy chcemy, aby nasze oświetlenie było w pełni kontrolowane, warto wybierać ściemniane źródła światła, lub te systemowe. Siedząc wygodnie na fotelu i móc smartfonem ściemnić nasze główne oświetlenie, budując odpowiedni klimat, to na pewno zaimponuje naszym bliskim, jak i gościom.

Zdalne sterowanie oświetleniem

Możliwość sterowania oświetleniem w naszym domu nie odbędzie się bez dedykowanych aplikacji. Jeśli chcemy sterować oświetleniem przy pomocy naszego smartfona, mamy do wyboru, wiele różnych systemów, a do nich darmowe aplikacje znajdujące się w sklepie Play, czy AppStore. Takie możliwości zapewnia nam obecnie współczesna technologia, która pozwala nam na stworzenie kompleksowego systemu inteligentnego domu. Nie jest to obecnie zbyt kosztowne rozwiązanie, które dosyć szybko zwróci nam się w postaci niższych rachunków za prąd, czy poprzez podniesienie standardu wygody.

Inteligentne oświetlenie - od czego zacząć?

Jeżeli chcemy, aby w naszym domu oświetlenie, jak i inne urządzenia były sterowanie w pełni automatycznie i inteligentnie, warto zastanowić się nad tym już przy samym projekcie domu. Technologia LED, jak i automatyka domowa jest stosunkowo prosta, ale wymaga ona odpowiedniego przygotowania instalacji. Najwygodniej jest zaprojektować to podczas budowy domu, czy remontu mieszkania, kiedy to w szybki i prosty sposób poprowadzimy odpowiednie przewody.

Automatyka oświetleniowa w Twoim domu

Inteligentne oświetlenie w Twoim domu to komfort i wygoda, która obecnie staje się coraz bardziej popularna. Do wyboru mamy wiele systemów, które pozwolą nam na sterowanie urządzeniami, za pomocą przeróżnych kontrolerów, jak i przy pomocy aplikacji na smartfonie. Automatyka domowa pozwala również na spore oszczędności finansowe, gwarantując wolniejszą eksploatację urządzeń w naszym domu. Dzięki inteligentnym urządzeniom będziemy w stanę kontrolować nasz dom, z dowolnego miejsca na ziemi, a także ustawić jego własny harmonogram pracy.

 

Materiał opracowany przez eksperta sklepu SMD-LED.pl

Subskrybuj „Gethome” na Google News

Artykuł gościnny

Artykuł gościnny

Porady ekspertów, przydatne artykuły związane z szeroko rozumianą branżą nieruchomości. Towarzyszymy użytkownikom na każdym etapie procesu zakupowego - doradzamy w kwestiach związanych z zakupem nieruchomości, wyborem odpowiedniej oferty, finansowaniem i finalizowaniem transakcji, aranżacją mieszkania czy domu.

Artykuły powiązane

Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: