- Dla profesjonalistów
- Analizy eksperta
- Architektura
- Branżowe newsy
- Dzielnice
- Finanse i prawo
- Gdzie zamieszkać?
- Jak urządzić?
- Lifestyle
- Strefa wiedzy
- Wzory umów
Wyciszenie mieszkania - sprawdzone patenty
W ostatnim czasie powstaje coraz więcej nowych inwestycji, niestety większość z nich zlokalizowana jest m.in. przy ruchliwej ulicy lub w miejscu, gdzie narażeni jesteśmy na hałas. W takim przypadku wyciszenie mieszkania może być jedynym sposobem, by uniknąć dobiegających odgłosów zza ściany, piętra wyżej, czy zgiełku za oknem.
Dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój, wygłuszenie mieszkania będzie świetnym rozwiązaniem, a przede wszystkim poprawi komfort życia codziennego. Zastanawiasz się, jak pozbyć się uciążliwych dźwięków? Przeczytaj artykuł poniżej i odkryj sprawdzone patenty na wyciszenie mieszkania.
Sprawdź źródła hałasu
Chcesz wyciszyć mieszkanie? W pierwszej kolejności upewnij się, skąd pochodzi gwar. Najczęstszą przyczyną jest szum dobiegający z klatki schodowej, ponieważ w nowym budownictwie klatki są zdecydowanie głównym nośnikiem hałasu. Często źródło głośnych dźwięków znajduje się w mieszkaniu i jest to m.in. trzaskanie drzwiami, tupanie domowników, otwieranie i zamykanie szafek. Jeśli zauważyłeś, że występuje u Ciebie taki problem, możesz z łatwością zniwelować tę przyczynę odpowiednimi środkami wygłuszającymi.
Jeśli zastanawiasz się, jak odciąć się od wiecznych krzyków dobiegających zza okna - jest na to sposób. Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie wymiana okien na nowe - dźwiękoszczelne oraz na takie o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Wytłumienie ściany, można uzyskać za pomocą montażu przedścianki, a jeśli chodzi o wygłuszenie podłogi - to dobrze sprawdzą się specjalne maty oraz płyty z granulatu gumowego i wełny poliestrowej o podwyższonej gęstości.
Wygłuszenie, wytłumienie a może wyciszenie? Różnice
Poszukując możliwości wyciszenia mieszkania, spotykamy się z takimi pojęciami, jak wytłumienie bądź wygłuszenie. Mimo, że ich działania przynoszą ten sam efekt - nie oznaczają jednak tego samego. Wytłumienie np. pokoju to zabieg, który ma na celu podniesienie izolacyjności akustycznej. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz np. zainstalowaniu elementów, które mają zdolności pochłaniania dźwięku. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z akcentów dekoracyjnych np. dywanów, czy poduszek.
Wygłuszeniem nazywamy odizolowanie od dźwięków. W takim pomieszczeniu nie jesteśmy narażeni na hałas dobiegający z zewnątrz do wewnątrz pomieszczenia i odwrotnie. Jest to mocno związane z konstrukcją budynku oraz poprawną izolacyjnością akustyczną ścian. Nie musisz się jednak martwić brakiem możliwości samodzielnego ingerowania, ponieważ w ostatnim czasie na rynku powstało wiele specjalistycznych materiałów, które mają na celu zminimalizowanie efektu cienkich ścian. W przypadku wyciszenia nie ma jednoznacznej definicji - określa ono zarówno wytłumienie, jak i wygłuszenie.
Przeczytaj także: Konsekwencje zakłócania ciszy nocnej.
Hałas wcale nie musi być powodem do zmartwień we własnych progach. Uszczelnienie okien i drzwi to niewielka metamorfoza, która może w dużej mierze rozwiązać problem. Warto pamiętać też o tym, że różnego rodzaju elementy w aranżacji wnętrza mogą wpłynąć na poprawę jego akustyki.
Subskrybuj „Gethome” na Google News
Artykuły powiązane
20.05.2024, Dagmara Osińska
Jak obliczyć metry kwadratowe: pokoju, ściany, podłogi i całego mieszkania lub domu?
Metry kwadratowe to podstawowy parametr przy remoncie, wykończeniu wnętrz, czy budowie domu. Często wiele osób zastanawia się, jak obliczyć metry kwadratowe, kupując farbę do malowania, czy płytki do wykończenia podłogi i ścian. Wyjaśniamy i podajemy wzór, jak obliczyć m2 wraz z przykładami. Dowiedz się, jak obliczyć metr kwadratowy ściany, podłogi, czy jak obliczyć powierzchnię sufitu.jak obliczyć m2 wraz z przykładami. Dowiedz się, jak obliczyć metr kwadratowy ściany, podłogi, czy jak obliczyć powierzchnię sufitu.
08.05.2024, Dominika Perkowska
Mieszkanie za remont: warunki, wniosek i wykup
Jak dostać mieszkanie komunalne za jego remont? Wyjaśniamy, jakie warunki trzeba spełnić i kto może się starać o mieszkanie za remont. Jakie są to lokale, w jakim stanie technicznym, ile trzeba wydać na ich remont? Wszystko zależy od gminy. Obecnie, gdy rynek mieszkaniowy stał się bardzo konkurencyjny, dostęp do własnego lokum jest wyzwaniem dla wielu osób, ale i wynajem nieruchomości staje się coraz trudniej dostępny. Rząd proponuje kilka programów, które mają pomóc obywatelom w drodze do samodzielności mieObecnie, gdy rynek mieszkaniowy stał się bardzo konkurencyjny, dostęp do własnego lokum jest wyzwaniem dla wielu osób, ale i wynajem nieruchomości staje się coraz trudniej dostępny. Rząd proponuje kilka programów, które mają pomóc obywatelom w drodze do samodzielności mieszkaniowej. Jednym z nich jest Mieszkanie za remont. Inicjatywa realizowana jest na poziomie lokalnym i wykorzystuje zaniedbane lokale komunalne, pustostany. Ta strategia pozwala na efektywne wykorzystanie zasobów mieszkalnych należących do gminy, zapewniając jednocześnie osobom o niskich dochodach dostęp do ekonomicznego i stabilnego wynajmu. W ramach programu istnieje możliwość ewentualnego wykupienia odnowionych nieruchomości w określonych przypadkach. Jak działa program Mieszkanie za remont? Jakie miasta biorą w nim udział? Sprawdzamy!
10.10.2023, Daniel Grzegorzek
Kredyt 2 procent na wykończenie domu lub mieszkania
Od lipca 2023 roku można ubiegać się o Bezpieczny Kredyt 2 procent, który jest jednym z elementów rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. Pozwala sfinansować na korzystnych warunkach m.in. wykończenie domu lub mieszkania. Z tego artykułu dowiesz się m.in.: jakie są warunki programu Bezpieczny Kredyt 2 procent na wykończenie mieszkania lub domu,jakie są warunki programu Bezpieczny Kredyt 2 procent na wykończenie mieszkania lub domu,
03.06.2024, Dominika Perkowska
Kredyt na remont domu i mieszkania: co obejmuje i jaki kredyt będzie najlepszy?
Planujesz remont domu lub mieszkania i zastanawiasz się, skąd wziąć na to fundusze? Kredyt na remont może być doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym sfinansowanie remontu domu, czyli wszelkich prac modernizacyjnych, od drobnych napraw po kompleksowe renowacje. Warto jednak wiedzieć, co dokładnie obPlanujesz remont domu lub mieszkania i zastanawiasz się, skąd wziąć na to fundusze? Kredyt na remont może być doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym sfinansowanie remontu domu, czyli wszelkich prac modernizacyjnych, od drobnych napraw po kompleksowe renowacje. Warto jednak wiedzieć, co dokładnie obejmuje taki kredyt i jakie są dostępne opcje na rynku. Jaki kredyt na remont mieszkania i domu wybrać? Czy lepszym okaże się kredyt na remont pod hipotekę, czy może gotówkowa pożyczka na remont? A może zaciągnąć kredyt hipoteczny na kupno i remont domu? Sprawdzamy, który kredyt będzie najlepszy.
27.05.2024, Dominika Perkowska
Kredyt na termomodernizację domu: czy warto wziąć kredyt na termomodernizację z premią?
Planujesz remont domu, aby stały się ciepły i bardziej energooszczędny? Termomodernizacja to krok w stronę niższych rachunków za ogrzewanie i lepszego komfortu życia. Co więcej - to obowiązek właścicieli nieruchomości, wymagany m.in. przez unijną dyrektywę EPBD. Czy warto wziąć kredyt na ociePlanujesz remont domu, aby stały się ciepły i bardziej energooszczędny? Termomodernizacja to krok w stronę niższych rachunków za ogrzewanie i lepszego komfortu życia. Co więcej - to obowiązek właścicieli nieruchomości, wymagany m.in. przez unijną dyrektywę EPBD. Czy warto wziąć kredyt na ocieplenie domu i wymianę kopciucha, zwłaszcza jeśli można skorzystać z premii termomodernizacyjnej? Czym jest kredyt termomodernizacyjny, jakie są korzyści z jego zaciągnięcia oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać dopłaty do termomodernizacji domu? Sprawdzamy!