1. Blog

Wyciszenie mieszkania - sprawdzone patenty

Podziel się

Redakcja
26.11.2020

W ostatnim czasie powstaje coraz więcej nowych inwestycji, niestety większość z nich zlokalizowana jest m.in. przy ruchliwej ulicy lub w miejscu, gdzie narażeni jesteśmy na hałas. W takim przypadku wyciszenie mieszkania może być jedynym sposobem, by uniknąć dobiegających odgłosów zza ściany, piętra wyżej, czy zgiełku za oknem.

Dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój, wygłuszenie mieszkania będzie świetnym rozwiązaniem, a przede wszystkim poprawi komfort życia codziennego. Zastanawiasz się, jak pozbyć się uciążliwych dźwięków? Przeczytaj artykuł poniżej i odkryj sprawdzone patenty na wyciszenie mieszkania. 

Szukasz mieszkania w Warszawie w cichej zielonej okolicy? Sprawdź: mieszkania na sprzedaż Białołęka

Sprawdź źródła hałasu

Chcesz wyciszyć mieszkanie? W pierwszej kolejności upewnij się, skąd pochodzi gwar. Najczęstszą przyczyną jest szum dobiegający z klatki schodowej, ponieważ w nowym budownictwie klatki są zdecydowanie głównym nośnikiem hałasu. Często źródło głośnych dźwięków znajduje się w mieszkaniu i jest to m.in. trzaskanie drzwiami, tupanie domowników, otwieranie i zamykanie szafek. Jeśli zauważyłeś, że występuje u Ciebie taki problem, możesz z łatwością zniwelować tę przyczynę odpowiednimi środkami wygłuszającymi.

Jeśli zastanawiasz się, jak odciąć się od wiecznych krzyków dobiegających zza okna - jest na to sposób. Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie wymiana okien na nowe - dźwiękoszczelne oraz na takie o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Wytłumienie ściany, można uzyskać za pomocą montażu przedścianki, a jeśli chodzi o wygłuszenie podłogi - to dobrze sprawdzą się specjalne maty oraz płyty z granulatu gumowego i wełny poliestrowej o podwyższonej gęstości. 

Zobacz również: domy na sprzedaż Białołęka

Wygłuszenie, wytłumienie a może wyciszenie? Różnice

Poszukując możliwości wyciszenia mieszkania, spotykamy się z takimi pojęciami, jak wytłumienie bądź wygłuszenie. Mimo, że ich działania przynoszą ten sam efekt - nie oznaczają jednak tego samego. Wytłumienie np. pokoju to zabieg, który ma na celu podniesienie izolacyjności akustycznej. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej aranżacji wnętrz np. zainstalowaniu elementów, które mają zdolności pochłaniania dźwięku. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z akcentów dekoracyjnych np. dywanów, czy poduszek.

Wygłuszeniem nazywamy odizolowanie od dźwięków. W takim pomieszczeniu nie jesteśmy narażeni na hałas dobiegający z zewnątrz do wewnątrz pomieszczenia i odwrotnie. Jest to mocno związane z konstrukcją budynku oraz poprawną izolacyjnością akustyczną ścian. Nie musisz się jednak martwić brakiem możliwości samodzielnego ingerowania, ponieważ w ostatnim czasie na rynku powstało wiele specjalistycznych materiałów, które mają na celu zminimalizowanie efektu cienkich ścian. W przypadku wyciszenia nie ma jednoznacznej definicji - określa ono zarówno wytłumienie, jak i wygłuszenie.  

Przeczytaj także: Konsekwencje zakłócania ciszy nocnej


Hałas wcale nie musi być powodem do zmartwień we własnych progach. Uszczelnienie okien i drzwi to niewielka metamorfoza, która może w dużej mierze rozwiązać problem. Warto pamiętać też o tym, że różnego rodzaju elementy w aranżacji wnętrza mogą wpłynąć na poprawę jego akustyki.

Redakcja

Wiadomości - Nieruchomości - Finanse

O autorze

Redakcja portalu GetHome.pl to zespół, który dba o najwyższą jakość treści pod kątem merytorycznym. Z pasją tworzymy wartościowe teksty, które pomagają naszym czytelnikom oraz stanowią dla nich inspirację i źródło wiedzy. Główną tematyką artykułów jest branża nieruchomości: budownictwo, finanse, aranżacje i projekty wnętrz, rynek pierwotny i wtórny itd. Staramy się także przedstawić wiele informacji przydatnych poszukującym mieszkania czy domu w danej lokalizacji.

Znajdź i zamieszkaj

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami nieruchomości na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez duplikatów ofert i reklam! Portal prezentuje ogłoszenia sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów z rynku pierwotnego oraz wtórnego dając internautom bezpośredni kontakt do osób odpowiedzialnych za konkretne oferty.