Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Kawalerka Kraków do wynajęcia

  - 134 ogłoszenia

  Rynek wtórny - 792 mieszkania do wynajęcia w Krakowie

  Mieszkania w Krakowie - statystyki mieszkań do wynajęcia portalu Gethome

  Mieszkania w Krakowie kawalerki:

  W Krakowie jest 135 ofert kawalerek

  Średnia cena kawalerek to 2 301 zł

  Średni metraż kawalerek to 31 m2

  Mieszkania w Krakowie dwupokojowe:

  W Krakowie jest 414 ofert mieszkań dwupokojowych

  Średnia cena mieszkań dwupokojowych to 2 980 zł

  Średni metraż mieszkań dwupokojowych to 44 m2

  Mieszkania w Krakowie trzypokojowe:

  W Krakowie jest 188 ofert mieszkań trzypokojowych

  Średnia cena mieszkań trzypokojowych to 9 834 zł

  Średni metraż mieszkań trzypokojowych to 68 m2

  Mieszkania w Krakowie czteropokojowe:

  W Krakowie są 42 oferty mieszkań czteropokojowych

  Średnia cena mieszkań czteropokojowych to 7 695 zł

  Średni metraż mieszkań czteropokojowych to 102 m2

  Mieszkania używane w Krakowie - oferty agencji nieruchomości

   - 792 ogłoszenia
  placement placeholder
  Poznaj region

  Kraków to drugie pod względem wielkości miasto w Polsce, a także jeden z największych rynków nieruchomości w kraju. Dawna stolica Polski, z każdym rokiem przyciąga turystów zainteresowanych poznaniem lokalnej historii. Rynek nieruchomości w Krakowie, zwłaszcza wynajem jest tu dynamicznie napędzany przez rozbudowany rynek pracy, dogodne warunki życiowe, atrakcje turystyczne, a także bogatą ofertę edukacyjną. Kawalerki na wynajem cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko studentów. Co świadczy o ich popularności?

  Kawalerki w Krakowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To wynik dynamicznie rozwijającego się rynku pracy oraz korzystnych warunków życiowych, które stale przyciągają tu nowych przyjezdnych. Stolica Małopolski jest również popularnym miastem pod względem ruchu turystycznego. Wpływ na to ma przede wszystkim historia, zabytki oraz długa lista atrakcji turystycznych. Ma to przełożenie na zainteresowanie zarówno wynajmem krótkoterminowym, jak i wynajmem długoterminowym.

  W Krakowie znajdują się renomowane szkoły wyższe i uczelnie, które przyciągają wielu uczniów i studentów. To właśnie oni w głównej mierze są zainteresowani wynajmem. Gdzie znajdują się najtańsze i najdroższe oferty na mapie Krakowa? Stolica Małopolski podzielona jest na XVIII dzielnic administracyjnych: Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki-Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Bieżanów-Prokocim, Podgórze, Czyżymy, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta. 

  Najpopularniejsze dzielnice. Gdzie wynająć mieszkanie?

  Zdecydowanie najpopularniejszymi dzialnicami dla studentów są Grzegórzki, Krowodrza, Podgórze, Prądnik Czerwony i Stare Miasto. To dzielnice znajdujące się w ścisłym centrum lub nieopodal śródmieścia, z dobrym dojazdem na uczelnie. Kawalerki do wynajęcia są tu jednak najdroższe. Nieco taniej będzie w Nowej Hucie, Mistrzejowicach i Bieńczycach, jednak codzienny dojazd na uczelnię czy w okolice centrum zajmie więcej czasu. Ważna jest więc nie tylko odległość od centrum miasta, ale także bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych oraz to, czy mieszkanie w ma parking.

  Jaki metraż i standard oferuje zwykle kawalerka dla studentów? Kraków prezentuje zróżnicowany wybór nieruchomości przeznaczonych na wynajem. Dotyczy to również małych mieszkań i kawalerek. Z tego powodu pod hasłem "Kraków kawalerka dla studentów" znajdziemy zarówno otwarte, jednopokojowe studia, jak i mieszkania z osobną kuchnią i pokojem dziennym. Jako kawalerki wynajmowane są także niewielkie mieszkania 2-pokojowe. Mikro mieszkania na wynajem posiadają zazwyczaj metraż w przedziale od kilkunastu do 35 m2. Standardem jest osobna łazienka i aneks kuchenny. Dużym plusem balkon i komórka lokatorska, które znacznie powiększają przestrzeń użytkową i sprawiają, że powierzchnia mieszkania się niejako powiększa. 

  Mieszkanie w Krakowie - jaki standard?

  W zależności od oferty mieszkania dla studentów w Krakowie mogą prezentować różny standard - od prostych, nieumeblowanych kawalerek do większych mieszkań z wyposażoną kuchnią i łazienką. Niewielkie mieszkania w kamienicach mogą oferować wyższy standard i atrakcyjne cechy architektoniczne, takie jak wysokie sufity i oryginalne elementy wykończenia lub wręcz przeciwnie - wnętrza, które nadają się do remontu. Atrakcyjne mieszkania z nowym wyposażeniem znajdziemy często na nowych osiedlach deweloperskich lub w odrestaurowanych budynkach. Może się to jednak wiązać z wyższą ceną najmu lub większą odległością od centrum.

  W związku z serią podwyżek stóp procentowych, inflacją oraz wzmożonym popytem na wynajem nieruchomości, również w stolicy Małopolski odczuwalny jest wzrost cen za wynajem kawalerek, lokali dwupokojowych oraz trzypokojowych. Jednak w porównaniu do rat kredytu, aktualnie wciąż pozostaje bardziej opłacalny. Średnio za wynajem kawalerki w Krakowie zapłacisz około 3000 zł, w zależności od lokalizacji lokalu, jego metrażu czy standardu wykończenia. 

  Chcesz wynająć mieszkanie w stolicy Małopolski? Sprawdź bogatą ofertę kawalerek na wynajem w Krakowie i znajdź lokal dopasowany do Twoich potrzeb na portalu GetHome. 

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: