Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania do wynajęcia Rzeszów

  - 115 ogłoszeń

  Rynek wtórny - 109 mieszkań do wynajęcia w Rzeszowie

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkania na wynajem Rzeszów. Atrakcyjne ogłoszenia najmu dla studentów i mieszkańców

  Rzeszów to największe miasto i stolica województwa podkarpackiego. Miasto stanowi ważny ośrodek akademicki, gospodarczy i kulturalny. Jego dynamiczny rozwój napędza lokalny rynek nieruchomości i popyt na mieszkania na wynajem. Bliskość malowniczych Bieszczadów, dobra komunikacja z innymi miastami oraz atrakcyjne warunki życia przyciągają nie tylko turystów, ale także nowych mieszkańców, którzy decydują się pozostać tu na stałe. Atrakcyjne ceny i dobre wysoki standard nieruchomości sprawiają, że mieszkania do wynajęcia w Rzeszowie cieszą się coraz większą popularnością. 

  Gdzie zamieszkać w Rzeszowie?

  Stolica województwa podkarpackiego podzielona jest na 33 osiedla. Wśród nich znajdują się zarówno tradycyjne dzielnice centralne, jak Stromieście i Śródmieście, jak i niedawno powstałe Matysówka lub Pogwizdów Nowy. Każda z nich ma swoją własną specyfikę i oferuje mieszkańcom różne udogodnienia. Najdroższe Śródmieście zapewnia dostęp do pełnej oferty handlowo-usługowej miasta. Znajdują się tu także liczne miejsca pracy. Nieco spokojniejsza Staroniwa jest chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi. Baranówka prezentuje zróżnicowaną zabudowę, składającą się zarówno z budynków wielorodzinnych, jak i domów jednorodzinnych. Osiedle oferuje dobrą infrastrukturę i dostęp do terenów zielonych, a równocześnie pozwala wynająć mieszkanie w nieco niższej cenie. Nowe Miasto dynamicznie się rozwija. To właśnie tutaj znajduje się większość nowych inwestycji deweloperskich oraz liczne centra handlowe. 

  Kawalerka, mieszkanie 2-pokojowe. Co oferuje rynek nieruchomości? Ceny i metraże

  W Rzeszowie można znaleźć różne typy nieruchomości do wynajęcia, takie jak kawalerki, mieszkania o większej powierzchni, domy, a także lokale użytkowe. Ich cena zależy od  czynników, takich jak lokalizacja, wielkość, standard i wyposażenie. Różnice w cenach wynajmu można również zaobserwować w zależności od poszczególnych dzielnic. W każdym przypadku są jednak znacznie niższe niż w przypadku innych większych miast jak Kraków, Warszawa czy Katowice. 

  Mieszkańcy Rzeszowa najchętniej wynajmują częściowo umeblowane mieszkania o powierzchni od 45 do 55 m2. Wybierając ofertę najmu, zwracają uwagę nie tylko na adres i odległość od centrum Rzeszowa, ale także ogrzewanie (prąd, gaz) i jakie opłaty wliczone są czynsz. Ważna jest także winda, piętro i obecność balkonu. Wśród młodych ludzi dużą popularnością cieszą się 1-pokojowe mieszkania z aneksem kuchennym i łazienką. Rodziny z dziećmi chętnie decydują się na większe lokale 3-pokojowe. 

  Mieszkania w Rzeszowie. Inwestycja pod najem

  Rosnący popyt na wynajem i stabilny wzrost cen nieruchomości sprawia, że mieszkania na wynajem w Rzeszowie to dobry sposób na inwestycje. Do zakupu nieruchomości zachęcają atrakcyjne ceny i łatwość najmu, dzięki czemu unikniesz kosztów pustostanu. Niezależnie od tego, czy są to 1, 2 czy 3 pokoje mieszkanie możesz wynająć je rodzinom z dziećmi, seniorom lub osobom zaczynającym pracę w Rzeszowie. Osobną grupę stanowią turyści i biznesmeni, szukający apartamentu lub pokoju na czas wizyty w mieście.

  Mieszkania dla studentów do wynajęcia – Rzeszów miasto akademickie

  Rzeszów to także miasto studentów! Jedna z najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarce to "mieszkania dla studentów Rzeszów wynajem". Na terenie miasta znajdują się dwie duże uczelnie państwowe: Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska oraz kilka szkół wyższych prywatnych, m.in.  Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. 

  Mieszkanie dla studenta Rzeszów. Jakie dzielnice?

  W jakich dzielnicach znajdują się mieszkania do wynajęcia Rzeszów? Dla studentów przede wszystkim ważna jest lokalizacja i bliskość uczelni. Z tego powodu największym zainteresowaniem cieszą się takie oferty jak: 

  • mieszkanie dla studentów Rzeszów blisko Politechniki;
  • mieszkanie dla studentów Rzeszów blisko Uniwersytetu;
  • mieszkania do wynajęcia Rzeszów dla studentów Rzeszowiak;
  • mieszkanie do wynajęcia Rzeszów dla studentów Rejtana;
  • mieszkanie do wynajęcia Rzeszów dla studentów Staroniwa;
  • mieszkanie dla studenta Rzeszów centrum.

  Wśród studentów w Rzeszowie chętnie wybieranymi osiedlami są Staroniwa, Kopisko i Baranówka. Osoby preferujące bliskość centrum zwykle szukają mieszkań w Śródmieściu. Wybór dzielnicy w znacznej mierze zależy więc od preferencji i potrzeb. Lokalizacja ma także wpływ na wysokość czynszu.

  Tanie mieszkania do wynajęcia dla studentów - Rzeszów

  W jakich dzielnicach znajdziemy bardziej budżetowe propozycje mieszkania do wynajęcia? Rzeszów dla studentów tanio to przede wszystkim dzielnice nieco oddalone od centrum. Wśród nich na uwagę zasługują m.in. Drabinanka lub położona na północ od centrum Baranówka. Każda z nich zapewnia dobry dojazd i oferuje przystępną cenę najmu. Tanie mieszkania dla studentów Rzeszów to także wielopokojowe lokale w centrum miasta. Możliwość dzielenia czynszu na kilka osób sprawia, że nawet pozornie droga oferta może być ekonomicznym rozwiązaniem. Stąd popularność takich ofert jak:

  Mieszkania dla studentów Rzeszów – wyróżnione ogłoszenia

  Jaki typ nieruchomości oferuje Rzeszów? Wynajem mieszkania dla studentów obejmuje zarówno niezależne pokoje, jak i mieszkania o dużych metrażach. Studenci chętnie decydują się na wynajem 2 lub 3 pokojowego mieszkania i dzielenie kosztów. Popularną opcją wśród par lub osób, które chcą mieszkać indywidualnie, są także kawalerki. Jaki standard lokali obejmuje wynajem mieszkań dla studentów? Rzeszów, jak każde miasto wojewódzkie posiada zróżnicowany rynek nieruchomości pod wynajem. Wśród ofert dedykowanym studentom znajdują się więc zarówno lokale o podwyższonym standardzie, jak i mieszkania, które wymagają remontu. Standard, zaraz po lokalizacji i metrażu, jest także czynnikiem, który najbardziej wpływa na cenę czynszu. 

  Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w stolicy województwa podkarpackiego? Sprawdź mieszkania do wynajęcia Rzeszów na portalu nieruchomości GetHome.pl i znajdź mieszkanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

  Wynajem mieszkania Rzeszów

  W Rzeszowie dostępne jest 115 ofert mieszkań do wynajęcia o powierzchni od 25 m2 do 130 m2.

  Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Rzeszowie, na portalu gethome.pl znajdziesz:
  • 9 kawalerek do wynajęcia;
  • 60 2-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 31 3-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 7 4-pokojowych mieszkań do wynajęcia;
  • 2 5-pokojowe i więcej mieszkania do wynajęcia.
  Jeśli interesują Cię mieszkania do wynajęcia w Rzeszowie z dodatkowymi udogodnieniami, na gethome.pl znajdziesz:
  • 34 mieszkania do wynajęcia z balkonem;
  • 2 mieszkania do wynajęcia z tarasem.

  Chcesz mieszkać w jednej z największych metropolii? A może marzysz o życiu w mieście 15-minutowym? A może szukasz idealnego kompromisu? Znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M dzięki katalogowi ofert nieruchomości na wynajem gethome.pl.

  Mieszkania Rzeszów wynajem - ceny

  Średnia cena mieszkania do wynajęcia w Rzeszowie to 2 628 zł.

  Zastanawiasz się ile kosztuje wynajem mieszkania w Rzeszowie? Uśredniając:

  • kawalerka na wynajem w Rzeszowie kosztuje 1 978 zł;
  • mieszkanie 2-pokojowe na wynajem w Rzeszowie kosztuje 2 411 zł;
  • mieszkanie 3-pokojowe na wynajem w Rzeszowie kosztuje 2 761 zł;
  • mieszkanie 4-pokojowe na wynajem w Rzeszowie kosztuje 3 914 zł.

  Interesują Cię tanie mieszkania na wynajem w Rzeszowie? Według ofert z naszej bazy najtańsze:

  • kawalerki na wynajem w Rzeszowie znajdziesz w cenie 1 300 zł;
  • mieszkania 2-pokojowe na wynajem w Rzeszowie znajdziesz w cenie 1 100 zł;
  • mieszkania 3-pokojowe na wynajem w Rzeszowie znajdziesz w cenie 1 500 zł;
  • mieszkania 4-pokojowe na wynajem w Rzeszowie znajdziesz w cenie 2 300 zł.

  Już teraz znajdź i zamieszkaj w wymarzonym M na terenie Rzeszowa!

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: