Rodzaj
  Na sprzedaż i wynajem
  Pokoje
  Cena
  Cena za m2
  Powierzchnia
  Więcej

  Mieszkania na sprzedaż Gdynia, Śródmieście

  - 130 ogłoszeń

  Rynek pierwotny - 81 mieszkań na sprzedaż w Śródmieściu

  Rynek wtórny - 34 mieszkania na sprzedaż w Śródmieściu

  • Wybrane dla Ciebie
  • Najnowsze
  • Najtańsze
  • Najdroższe
  • Najtańsze za m2
  • Najdroższe za m2
  • Powierzchnia (rosnąco)
  • Powierzchnia (malejąco)
  placement placeholder
  Poznaj region

  Mieszkania na sprzedaż Gdynia Śródmieście

  Śródmieście to najpopularniejsza dzielnica Gdyni, która swoimi dogodnymi uwarunkowaniami przyciąga nie tylko turystów, ale również nowych mieszkańców Trójmiasta. Największym zainteresowaniem na lokalnym rynku nieruchomości cieszą się właśnie mieszkania na sprzedaż w portowym Śródmieściu. Sprawdź razem z GetHome.pl, co ma na to szczególny wpływ.

  Śródmieście - centrum turystyczne i mieszkalne Gdyni

  Położenie dzielnicy odgrywa dużą rolę w zakresie jej popularności. Śródmieście Gdynia zlokalizowane jest na styku miasta z linią brzegową Morza Bałtyckiego i graniczy z takimi dzielnicami, jak: Pogórze, Oksywie, Chylonia, Leszczynki, Obłuże, Grabówek, Działki Leśne oraz Kamienna Góra. Ze względu na relatywnie niedużą powierzchnię mieszkaniową nie wyznaczono tu podziałów na mniejsze osiedla. Śródmieście Gdynia to dzielnica stanowiąca centrum administracyjne, turystyczne i kulturowe portowego miasta. To właśnie tu zlokalizowane są najważniejsze urzędy miejskie, a także popularne lokale gastronomiczne, punkty usługowe i znane obiekty turystyczne. Tu również znajduje się centrum przemysłowe i portowe Gdyni, ze względu na bezpośredni dostęp do jednego z największych portów morskich. Taka lokalizacja dzielnicy znacząco wpływa na stale rosnący potencjał inwestycyjny Śródmieścia. Pobudza to również zainteresowanie lokalnym rynkiem nieruchomości, co w szczególności widoczne jest, gdy przeanalizujemy mieszkania na sprzedaż w gdyńskim Śródmieściu.

  Śródmieście Gdynia z doskonałą infrastrukturą

  Portowa dzielnica Gdyni wyróżnia się na tle pozostałych jednostek administracyjnych miasta doskonałymi połączeniami komunikacji publicznej oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturą drogową i kolejową. Jako dzielnica stanowiąca centrum miasta, wszelkie linie autobusowe i trolejbusy przejeżdżają przez jej obszar, co gwarantuje mieszkańcom łatwość w przemieszczaniu się. Funkcjonują tu również dwie stacje Szybkiej Kolei Miejskiej - SKM Gdynia Główna i SKM Gdynia Stocznia. Co więcej, to właśnie w Śródmieściu znajduje się Dworzec PKP - Gdynia Główna, który obsługuje linie kolejowe PKP; Intercity, TLK, EIP oraz połączenia regionalne. Kluczowymi punktami w komunikacji miejskiej są również pętla Dworzec Główny Gdynia oraz pętla 3 Maja-Hala.

  Głównymi ulicami dzielnicy Śródmieście są 10 Lutego, Skwer Kościuszki, Al. Jana Pawła II oraz ul. Świętojańska i Starowiejska. W pobliżu dzielnicy przebiega również droga wojewódzka nr 468. Ze względu na fakt, że jest to dzielnica stanowiąca centrum miasta, to władze starają się zwiększyć jej przyjazność względem pieszych i rowerzystów. Przebiegają tu ważne trasy rowerowe, jedną z nich jest trasa stanowiąca element międzynarodowej trasy rowerowej R-10.


  Warunki mieszkaniowe Śródmieścia Gdyni

  Centrum Gdyni stanowi atrakcyjny region nie tylko dla tłumnie przybywających tu turystów, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Śródmieście Gdynia gwarantuje swoim mieszkańcom dostęp do licznych placówek edukacyjnych, żłobków i przedszkoli. Znajdują się tu również uczelnie wyższe: Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Morski w Gdyni, a także oddziały Uniwersytetu Gdańskiego oraz prywatne placówki wyższe. To przekłada się na wysokie zainteresowanie wynajmem nieruchomości, co sprawia, że mieszkania na sprzedaż w Gdyni Śródmieście są bardzo atrakcyjne na lokalnym rynku nieruchomości. Bezpośredni dostęp do licznych punktów usługowych oraz wiele udogodnień wpływa na renomę i popularność dzielnicy, a także przyciąga nowych mieszkańców.


  Jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w Gdyni? Sprawdź ofertę mieszkań na sprzedaż Gdynia Śródmieście na GetHome.pl i znajdź swoje wymarzone lokum.

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: